W czym może nam pomóc radca prawny?

W różnych płaszczyznach kodeksu prawnego, jesteśmy w stanie podjąć działania na własną rękę, ale w cięższych sprawach, warto wynająć prawnika.

W tym celu wpiszmy w wyszukiwarkę hasła, np. phrase - dowiedz się więcej z Lubina czy „kancelaria Lubin”. Decyzja o wynajęciu prawnika, zależy od nas samych, jednak nie rzadko przepisy zmuszają nas do korzystania z usług znającego się na rzeczy pełnomocnika. Niektórym ludziom wydaje się, że skoro wiedzą na czym polega jakiś jeden przepis, to pozostałe już się nie liczą w jego sprawie. Takie myślenie jest błędne, gdyż prawo, to system przepisów, które tworzą jedną całość, a powierzchowna wiedza w tej dziedzinie, bardzo często stawia nas na straconej pozycji.
Sprawiedliwość
Opracował: szlea
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wszystkie sprawy sądowe i urzędowe, a nawet pomiędzy osobami fizycznymi i prawnymi, nigdy nie zamyka się w jakimś jednym przepisie. w większości przypadków okazuje się, że ludzie kompletnie nie znają przepisów w ramach jakiejś gałęzi prawa, czego skutkiem jest interpretacja przez nich przepisów nie związanych z konkretną ustawą. Powyższe sytuacje pokazują, że jeśli mamy wątpliwości, co do swojej wiedzy w danym zakresie prawa, a sprawa, którą chcemy załatwić, jest dla nas istotna, nie wahajmy się przed skorzystaniem z pomocy radcy prawnego. Skorzystać z porady prawnej można na dwa sposoby - albo udając się bezpośrednio do najbliższego prawnika, albo decydując się na opcję porady (zobacz preferencyjny zus) internetowej, za którą pobierana jest ustalona z góry opłata. Jeśli szukamy pełnomocnika, to najlepiej zacząć od internetu, wpisując w wyszukiwarkę szukaną usługę i miasto, np. „kancelaria prawna”. Wówczas w prosty sposób znajdziemy dane teleadresowe radcy prawnego oraz zakres świadczonych usług.


Inni czytali też

Gdzie szukać pomocy prawnej?

prawo
W wielu obszarach życia prawnego, jesteśmy w stanie podjąć samodzielne działania, ale w trudniejszych sprawach, należy wynająć znawcę tematu.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.