W czym może nam pomóc radca prawny?

W różnych płaszczyznach kodeksu prawnego, jesteśmy w stanie podjąć działania na własną rękę, ale w cięższych sprawach, warto wynająć prawnika.

W tym celu wpiszmy w wyszukiwarkę hasła, np. adwokat z Lubina czy „kancelaria Lubin”. Decyzja o wynajęciu prawnika, zależy od nas samych, jednak nie rzadko przepisy zmuszają nas do korzystania z usług znającego się na rzeczy pełnomocnika. Niektórym ludziom wydaje się, że skoro wiedzą na czym polega jakiś jeden przepis, to pozostałe już się nie liczą w jego sprawie. Takie myślenie jest błędne, gdyż prawo, to system przepisów, które tworzą jedną całość, a powierzchowna wiedza w tej dziedzinie, bardzo często stawia nas na straconej pozycji.
Sprawiedliwość
Opracował: szlea
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wszystkie sprawy sądowe i urzędowe, a nawet pomiędzy osobami fizycznymi i prawnymi, nigdy nie zamyka się w jakimś jednym przepisie. w większości przypadków okazuje się, że ludzie kompletnie nie znają przepisów w ramach jakiejś gałęzi prawa, czego skutkiem jest interpretacja przez nich przepisów nie związanych z konkretną ustawą. Powyższe sytuacje pokazują, że jeśli mamy wątpliwości, co do swojej wiedzy w danym zakresie prawa, a sprawa, którą chcemy załatwić, jest dla nas istotna, nie wahajmy się przed skorzystaniem z pomocy radcy prawnego. Skorzystać z porady prawnej można na dwa sposoby - albo udając się bezpośrednio do najbliższego prawnika, albo decydując się na opcję porady (zobacz preferencyjny zus) internetowej, za którą pobierana jest ustalona z góry opłata. Jeśli szukamy pełnomocnika, to najlepiej zacząć od internetu, wpisując w wyszukiwarkę szukaną usługę i miasto, np. „kancelaria prawna”. Wówczas w prosty sposób znajdziemy dane teleadresowe radcy prawnego oraz zakres świadczonych usług.


Inni czytali też

Gdzie szukać pomocy prawnej?

prawo
W różnych przestrzeniach kodeksu prawnego, jesteśmy w stanie działać samodzielnie, jednak w trudniejszych sprawach, musimy wynająć profesjonalistę.

Funkcjonuje obiegowa opinia, że porady prawne nie są tanie, ale źle rozpatrzona sprawa może przysporzyć nie tylko duże koszty, ale także sporą ilość problemów psychicznych. Zwykła porada nie jest kosztowna, zwłaszcza, jeśli jest to usługa jednorazowa. Prawnik (zobacz prawnik nieruchomości) poinformuje nas, gdzie mamy się udać dalej i jakie kroki możemy podjąć w konkretnej sprawie. W razie konieczności, prawnik napisze odpowiednie pismo lub wskaże dalsze postępowanie. Jest to tzw obsługa prawna Lubin. By być pewnym swoich racji, warto z takich usług w razie potrzeby korzystać. Pamiętajmy, że pomoc profesjonalisty, odpowiednio sformułowany wniosek i dobrze poprowadzona sprawa, to przede wszystkim zaoszczędzenie czasu i nerwów.
2019-01-23
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.