Jakie rzeczy muszą mieć młodzi rodzice

Gdy na świat przychodzi niemowlę wszyscy z otoczenia jest podekscytowani. Świeżo upieczeni mama i tatadostają moc prezentów dla malucha i każdy jest zachwycony, może poza niemogącymi się wyspać rodzicami. Dzieci dają rodzicom popalić, ale swoim uśmiechem niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki są wstanie odjąć wszelkie troski. Rodzice pielęgnując dziecko chcą by miało ono wszystko, co najlepsze, poczynając od kremu po kąpieli, przez śliniaki a na kocyku kończąc.


dziecko
Opracował: Primavika
Na podstawie: Primavika
Jeśli mowa o kocyki dla niemowląt to w sklepach mamy wielki wybór tego typu produktów. Dla niemowląt wszystko jest piękne i wielobarwne. Jednak, jeśli jesteśmy mam, które chce by nasze dziecko miało wszystko w stonowanych barwach, czyli bieli, beżu, szarościach i czerni, to oczywiście i w takich barwach dostaniemy kocyki dla niemowląt. Kupując koca najlepiej kupić kilka w wielu kolorach, by pasowały nam do wózka, do łóżeczka czy do leżaka. Zresztą w prezencie od znajomych znajdzie się parę kocyków, więc będziemy mieli, w czym przebierać.

Kiedy wydajemy na świat pierworodnego syna, lub córka trzeba najczęściej kupić dziecko każdą rzecz. I tak wybieramy łóżeczko jakąś komódkę, żeby zmieścić wszystkie rzeczy dla dziecka i chodzimy po sklepach z ciuszkami, by nie zabrakło nam czasem koszulek, rajstop, czy skarpetek. Wszystkie mama ma w zapasie parę pajacyków. Gdy słyszymy słowo pajacyki przeważnie myślimy o czymś dozabawy, ale jeżeli mowa o
dziecko
Opracował: Melissa Hillier
Na podstawie: http://www.flickr.com
dzidziusiu i pajacykach to chodzi raczej o śpioszki. A śpioszków musimy mieć dużo, bo dzieci niezmiernie krótkim czasie potrafi wybrudzić wiele rzeczy.

Nie dziwi, więc fakt, że pralka u świeżo upieczonych rodziców chodzi prawie ciągle. Rodzicielstwo to nie jedynie piękny czas, ale również próba naszych własnych możliwości. Zmagamy się z odpowiedzialnością za kogoś innego, za małego człowieka, który bez naszej opieki nie byłby w stanie żyć. To ogromna radość, ale też obawa. Dlatego dobrze, gdy młodzi rodzice będą mieli oparcie w sobie, ale również pomoc rodziny, najbliższych im ludzi. Pierwsze dziecko to ogromne wyzwanie, nie mamy pojęcia, co jest w porządku, a co powinno odstępstwem od normy i nawet najdroższe rzeczy nie będą w stanie nam pomóc, jeśli nie będziemy czuli się dobrze w tej roli. Tak, więc poza przynoszeniem prezentów, najlepiej jest raz na jakiś po prostu z młodymi rodzicami posiedzieć.
2018-06-22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.