Przychody notariuszy

Adwokatów, radców prawnych przybywa w szybkim tempie, konkurują ze sobą coraz to bardziej zacięcie. Jak przedstawia się ich przyszłość? Jak rysują zarobki? Właściciele jednych z najbardziej uznany kancelarii prawnych potrafią zarobić ok. 60-80 tys. zł miesięcznie, więc krocie. Podobnie rysują się zarobki notariusz ale tylko niektórych, współpracujących z dużymi firmami deweloperskimi.
prawo
Opracował: controlarms
Na podstawie: www.flickr.com
Trochę skromniejsze są zarobki komorników . Różnie to jednak u nich bywa, bowiem mają zarobki zależne od wielkości wyegzekwowanych w danym okresie długów. Od swoich zarobków zarówno notariusze, adwokaci a także komornicy muszą uiścić następujące opłaty: czynsz za wynajem kancelarii, oraz wypłaty swoich pomocników i składki za nich opłacane.


Inni czytali też

Sprawdź, która kancelaria pomoże nam z uzyskaniem rozwodu

Porady prawne
Na podstawie: prawo.legeo.pl
Kancelarii prawniczych w Polsce niby nie brakuje, chociaż nie są w dużym błędzie ludzie, którzy sądzą, że usługi prawne wykonywane w Polsce powinny być odrobinę bardziej wolne. Wiadomo: obecnym kancelariom adwokackich taki stan całkowicie odpowiada, lecz to zapewne jasne, że często zwykli klienci trochę mogą stracić na braku wolnego rynku. Dobra, lecz w końcu mimo wszystko w tej chwili nie zmienimy naszego kraju, zresztą w przeważającej większości krajów na planecie jest podobnie.


Jeżeli oprzeć się na Ogólnopolskim Badaniu Wynagrodzeń 2012 według Sedlak&Sedlak, możemy spostrzec, że średnie zarobki prawników są wyższe niż zarobki lekarza rodzinnego, jednak są mniejsze od płac jakie otrzymują prezesi zarządów lub piloci. Z kolei podług obliczeń redaktorów tygodnika "Polityka" w pierwszej dziesiątce najlepiej zarabiających zawodów znalazły się dwa zawody prawnicze, mianowicie radca prawny i komornik. Następne miejsce zajmują adwokaci, którzy to średnio zarobili 9.

Nasza aktualna publikacja (https://waliduda.pl/zakres-uslug/prawo-medyczne) musi przypaść Ci do gustu, ponieważ zawarliśmy w niej duża ilość fantastycznych wiadomości. W takim razie oglądaj bez limitu.

227 zł, z kolei piąte miejsce w rankingu zajęli sędziowie których średnie zarobki wyniosły 7. 757 zł.

prawo
Opracował: http://www.sxc.hu
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Redaktorzy "Polityki" zwrócili uwagę, iż 25 proc. adwokatów zarabia poniżej 5. 000 zł, zaś 25 proc. sędziów poniżej 6. 728 zł. Najlepiej zarabiający prawnicy mogą liczyć na zarobki przekraczające 15 tys. zł. Sędziowie na zdecydowanie mniej, albowiem tylko nieco ponad 9 tys. zł. Zarobki prawników są też zależne od regionu gdzie znajduje się konkretna kancelaria prawnicza. Inne zarobki mają adwokaci (zobacz http://www.winski.pl) w Krakowie a inne te działające w mniejszych miastach. Niemniej jednak większość osób uprawiających ten zawód przekracza średnią krajową, to jest w tej chwili 3. 834 zł brutto.
2021-03-04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.