Bank
bank
Opracował: Sean MacEntee
Na podstawie: http://www.flickr.com

Dbałość o pieniądze to rzecz, jaka dziś okazuje się przedmiotem niepokoju mnóstwa osób

Troska o pieniądze to rzecz, jaka dziś okazuje się przedmiotem niepokoju ogromnej ilości osób. Przyszłość rynku mimo zapewnień jak również prognoz nie jawi się jako coś klarownego, toteż najlepiej jest należycie zatroszczyć się o bezpieczeństwo swoich finansów. W jaki sposób jednak to zrobić? Główną receptą jest tu rzecz jasna zrobienie oszczędności. Ciężko jednak wybrać do tego najlepsze konto. Nadmiar propozycji bankowych jak również wielorakich ofert zazwyczaj utrudnia sprawę. Dodatkowym problemem bywa przy takim specyficzny język używany w okresie zawierania ustaleń. Nie każdego stać, niestety, na osobę biegłą w prawie na tyle, by wyjaśnić bogate zawiłości bankowych umów. Czy jednak oznacza to, że klient w każdym przypadku znajduje się tutaj na przegranej pozycji? Nie, jeżeli tylko będzie on uważny.
karta bankomatowa
Opracował: Allan Donque
Na podstawie: http://www.flickr.com

Dziś banki proponują nam sporo udogodnień

Wszyscy posiadacz konta mogą domagać się karty do bankomatu. Wiele ludzi wydaje się, że karta do bankomatu jest przypisana do każdego konta, ale prawda jest taka, że w ogóle nie musimy brać takiej karty. Chociaż w dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie nawet prozaiczne zakupy bez karty. Tak, więc karta do konta daje nam możliwość nie tylko wybrać pieniądze z bankomatu, ale jest to sposób na płacenie w galeriach handlowych i nie tylko właśnie tym kawałkiem plastiku. Nie jesteśmy zmuszeni gnać do bankomatu i trzymać przy sobie gotówki. Poza tym większość rachunki mniejsze niż pięćdziesiąt złotych są realizowana zbliżeniowo, więc nie trzeba martwić się tym, że wybieranie pinu będzie nam czas i że każdy będzie widział nasze sekretne cyfry.
kredyt
Opracował: Sean MacEntee
Na podstawie: http://www.flickr.com

Konsolidacja kredytu, czy to się opłaca?

Polacy cały czas dość chętnie zaciągają kredyty: na nowe auto, mieszkanie, wycieczki. Często decydują się na dodatkowe oferty banków, korzystając z kart kredytowych czy debetów na rachunkach bankowych. Jeśli zobowiązań jest sporo i przekraczają one comiesięczne dochody, łatwo wpaść w spiralę zadłużenia. Wówczas warto zastanowić się nad kredytem konsolidacyjnym.
lokata
Opracował: www.sxc.hu
Na podstawie: www.sxc.hu

Wiele osób chce współcześnie oszczędzić jak najwięcej na przyszłość

Wiele ludzi pragnie współcześnie zaoszczędzić jak najwięcej w przyszłości. Jednym z najmocniej znanych sposobów na zyskanie tego celu są lokaty. W obecnych czasach występuje bardzo mnóstwo ich rodzajów ze względu na znacznie elastyczniejszy rynek, niż kiedyś. Najprostszy podział lokat to przede wszystkim ich odnawialność i jednorazowość, ale oprócz tego ogromu klientów mogą zainteresować lokaty długoterminowe, lokaty internetowe bądź dynamiczne – każda z nich ma inną specyfikę, dlatego najdoskonalej je dobrać do jednostkowych czynników (dla przykładu potencjalne wydatki, wysokości przychodów czy ich regularność) i sposobu oszczędzania. Ponadto dobrze przemyśleć, jakie lokaty są mocniej preferowane – krótkoterminowe bądź na długi termin. Sporo tutaj zależy od osobistych pragnień jak również preferencji klienta, a też od oferty danego banku.
finanse
Opracował: reynermedia
Na podstawie: http://www.flickr.com

Banki starają się wzbogacać swoje konta o korzyści, przykładowo w postaci ubezpieczeń

Banki nie powinny aktualnie narzekać na brak klientów. Wręcz przeciwnie, ich ilość ciągle rośnie, gdyż na rynek wypuszczane są następne produkty. Działanie banków faktycznie ułatwia kontrolowanie finansów. Funduszy nie trzeba już trzymać w domu, co grozi nie tylko kradzieżą, ale także ich przypadkowym zniszczeniem. Które zatem produkty bankowe odznaczają się dzisiaj największym zainteresowaniem?
pieniądze
Opracował: Vsevolod Knyazev
Na podstawie: http://www.flickr.com

Brakuje Ci funduszy? Pożycz przez Internet

A wszystko obraca się wokół kasy, stwierdziłeś nie jeden raz w życiu. W których to było sytuacjach? A na przykład, kiedy dochodziło do jakiejś afery, przetasowania na scenie parlamentarnej, fuzji jakiejś wielkiej firmy… A w realnym, codziennym życiu, gdy zabrakło ci kasy i byłeś zmuszony pożyczać, a to pragnąłeś czegoś i zabrakło ci troszkę do realizacji…
Książki prawnicze
Opracował: Brian Holland
Na podstawie: http://www.flickr.com

Interesujesz się prawem? Zapraszamy tu!

Zdefiniowanie prawa sprawia problemy nie tylko prawnikom. Przyjmijmy więc, że ilu prawników - tyle definicji prawa. Jednak prawo powinno być spójne i nie pozostawiać niedomówień ani luk umożliwiających jego różną interpretację lub omijanie go. Niestety w Polsce tworzeniem prawa zajmują się nie prawnicy a politycy, co często skutkuje marnym poziomem aktów prawnych. Gdyby parlamentarzyści chcieli pogłębić swoją wiedzę z zakresu prawa to księgarnia prawnicza jest miejscem, które powinni odwiedzić.
bank
Opracował: Vsevolod Knyazev
Na podstawie: http://www.flickr.com

Jak korzystna jest sytuacja gospodarcza w bankach

Aktualna sytuacja na rynku bankowym tak naprawdę do słabych nie należy. Niby ciągle daleko zachodnim gospodarkom do czasów hossy, lecz można powiedzieć, że na całe szczęście dosyć się to wszystko uspokoiło. Nie słyszeć o mega bankructwach, przemożnej potrzebie dotowanie naszymi środkami banków. Jednak akurat tak przedstawiają się realia świata bankowego, jeżeli w grę wchodzą kwestie wewnętrzne. A jakby nie patrzeć przeciętnego Polaka głównie interesuje raczej to w jaki sposób banki podchodzą na ten moment do typowego klienta.
finanse
Opracował: peddhapati
Na podstawie: http://www.flickr.com

Różne oferty, które sprzedawane są przez instytucje finansowe

Instytucje finansowe, na przykład banki czy towarzystwa ubezpieczeniowe proponują swoim klientom bardzo różnorodne produkty. W dziedzinie bankowości takim podstawowym, elementarnym wyrobem, jaki mają w zasadzie wszyscy, jest konto bankowe. Lecz często banki mogą pobrać od ich prowadzenia jakąś prowizję, a poza tym zgromadzone na nich środki nie generują przychodów. Okazać się więc może, że mimo tego, że na tego typu koncie będzie zgromadzona pewna suma pieniędzy, to do konta będzie się dopłacać.
Banknoty i monety
Opracował: Global Panorama
Na podstawie: http://www.flickr.com

Wypatrywanie najkorzystniejszych propozycji bankowych

Obecnie bardzo często pojawia się konieczność szukania najkorzystniejszych ofert, wyłuskiwania ich z dużego grona pozostałych. Bierze się to w pierwszej kolejności z licznej konkurencji, jaka obecna jest obecnie właściwie w każdej branży.
1 2 3 4 5
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.