Interes
kancelaria patentowa Warszawa, znaki towarowe i ochrona własności intelektualnej
Opracował: Innalibra
Na podstawie: http://www.flickr.com

Jakie procedury należy podjąć kiedy ma się do czynienia z nieuczciwą konkurencją

Nieuczciwa konkurencja to zgodnie z ustawą dział prawa, które chroni interes przedsiebiorstw, a także klientów. Ustawa z 16 kwietnia 1993 r. reguluje prawne konsekwencje praktyk sprzecznych z literą prawa lub naruszającymi godność przedsiębiorcy lub konsumentów. Do tego rodzaju przestępstw należy między innymi stosowanie cen dumpingowych produktów, podrabianie marki towaru, wprowadzanie w błąd w kwestii miejsca produkcji i składu towaru, a także fałszywa, wyraźnie myląca lub też seksistowska reklama. Na szczęście w przypadku bycia poszkodowanym przez takiego typu zdarzenie, wysoce pomocne mogą się okazać kancelarie prawne.
Zakupy przez internet
Opracował: iStock
Na podstawie: iStock

W jaki sposób przeprowadzać ankiety wśród konsumentów?

Ludzie są bardzo różni - być może w Polsce tego nie widać, chociażby z takiej przyczyny, że w końcu Polska jest krajem, gdzie jakby nie patrzeć mieszkają głównie Polacy, za wielu emigrantów z powiedzmy Syrii nie znajdziemy u nas. Kiedy jest tak, iż poznanie drugiego człowieka jest piekielnie ważne?
w biurze rachunkowym
Opracował: Grupy .NET i IT
Na podstawie: http://www.flickr.com

Jak oceniać podwładnych?

Firma solidnie zarządzana to firma wspaniale prosperująca. Niejeden, kto musiał zapanować nad grupą podwładnych wie, z jakim trudem się to wiąże. Całe szczęście obecni szefowie nie są zdani na siebie.
windykacja
Opracował: Sean MacEntee
Na podstawie: http://www.flickr.com

Odzyskiwanie zobowiązań finansowych spoza Polski

Pozyskiwanie zobowiązań finansowych spoza Polski nie jest absolutnie takie proste, w szczególności wtedy, podczas gdy powstały kłopoty ze strony osób reprezentujących interesy firmy poza terenem Polski. Każdy człowiek prowadzący własną działalność gospodarczą naturalnie musi brać pod rozwagę ryzykowanie zawodowe, powiązane z tym, że nie dostanie zobowiązania w terminie, ale w końcu na fakcie tego, by rozpoczynać interesy z dużą ilością przedsiębiorstw bazuje to, czy pójdzie do przodu jego działalność gospodarcza. Nie ma potrzeby uważać, iż wszyscy biznesmeni to oszuści.
biznes
Opracował: KamiPhuc
Na podstawie: http://www.flickr.com

W finansach często sytuacja jest dynamiczna

Jeśli wykorzystamy szansę popłyniemy szybkim i wartkim strumieniem przemian, lecz w momencie kiedy staniemy na minę, to znaczy dopadną nas zagrożenia – może się okazać, że dużo będziemy zmuszeni za to zapłacić. Jedną z tego rodzaju nieoczekiwanych niedogodności w prowadzeniu interesu jest kwestia właściwego wykonania kontraktu.
programiści na konferencji
Opracował: Erik (HASH) Hersman
Na podstawie: http://www.flickr.com

Systemy dla biznesu zwiększają efektywność firmy

Kiedy otwieramy własny biznes z całą pewnością mamy sporo planów. Jednakowoż typowa rzeczywistość biznesowa powoduje, że tak jakby po pewnym okresie czasu zdajemy sobie sprawę, iż mocno ambitne cele muszą być nieco przesunięte, najzwyczajniej w świecie zmienione.
kantor wymiany walut
Opracował: Mark Morgan
Na podstawie: http://www.flickr.com

Co powinno się zrobić zanim pojedziemy w podróż za granicę?

Wszyscy chcielibyśmy dostawać wynagrodzenie w obcej walucie i móc płacić za wszystko w jakimś najtańszym kraju świata. Wszyscy marzy o bogactwie. Ale oczywiście nie dostaniemy nic, ot tak po prostu. Nawet, jeżeli mamy pracę w banku i mamy możliwość trzymania w rękach bardzo dużych pieniędzy to niestety nie możemy ot tak po prostu ich sobie wziąć. Podobnie, kiedy mamy pracę w kantorze. Praca w kantor wymiany walut Wrocław pozwala na wymianę pieniędzy na naszą polską złotówkę albo na jeszcze inną obcą walutę i chociaż przez chwilę możemy czuć, że mamy duże pieniądze w dłoniach to i tak dostajemy tylko comiesięczne pensję, która nie zawsze jest wystarczające.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.