Interes
biznes
Opracował: KamiPhuc
Na podstawie: http://www.flickr.com

W finansach często sytuacja jest dynamiczna

W momencie kiedy wykorzystamy szansę popłyniemy szybkim i wartkim strumieniem przemian, natomiast jeśli wejdziemy na minę, czyli dogonią nas niebezpieczeństwa – może się zdarzyć, iż drogo będziemy zmuszeni za to zapłacić. Jedną z takich niespodziewanych przeszkód w rozwoju biznesu jest kwestia odpowiedniego wykonania kontraktu.
kantor wymiany walut
Opracował: Mark Morgan
Na podstawie: http://www.flickr.com

Co powinno się zrobić zanim pojedziemy w podróż za granicę?

Każdy z nas chcielibyśmy dostawać wynagrodzenie w obcej walucie i móc płacić za wszystko w jakimś najtańszym kraju świata. Każdy chcą mieć duże pieniądze. Ale niestety nie dostaniemy nic, ot tak po prostu. Nawet, jeżeli mamy pracę w banku i mamy dostęp do bardzo dużych pieniędzy to niestety nie możemy ot tak po prostu ich sobie wziąć. Podobnie, kiedy pracujemy w kantorze. Praca w kantor wymiany walut Wrocław pozwala na wymianę pieniędzy na naszą krajową walutę albo na zagraniczną i chociaż przez chwilę czujemy, że mamy spore pieniądze w rękach to i tak dostajemy tylko comiesięczną pensję, która nie zawsze na wszystko starczy.
Zakupy przez internet
Opracował: iStock
Na podstawie: iStock

W jaki sposób przeprowadzać ankiety wśród konsumentów?

Ludzie są bardzo różni - być może w Polsce aż tak tego nie widać, choćby z tego powodu, że w końcu Polska jest krajem, w którym jakby nie patrzeć mieszkają głównie Polacy, za wielu emigrantów z przykładowo Chin nie znajdziemy. Kiedy rzeczywistość jest taka, iż poznanie drugiego człowieka jest wielce istotne?
windykacja
Opracował: Sean MacEntee
Na podstawie: http://www.flickr.com

Odzyskiwanie zobowiązań finansowych spoza Polski

Odzyskiwanie środków finansowych poza granicami kraju nie jest absolutnie takie nieskomplikowane, szczególnie wtedy, gdy powstały utrudnienia ze strony kontrahentów pracujących poza terenem Polski. Każdy bez wyjątku przedsiębiorca oczywiście musi wziąć pod uwagę ryzykowanie zawodowe, powiązane z tym, że nie dostanie pieniędzy w terminie, ale w końcu na tym, aby zacząć biznesy z jak największą ilością firm opiera się to, czy pójdzie do przodu jego biznes. Nie ma potrzeby założyć, iż wszyscy przedsiębiorcy to nierzetelne.
w biurze rachunkowym
Opracował: Grupy .NET i IT
Na podstawie: http://www.flickr.com

Jak oceniać podwładnych?

Spółka dobrze zarządzana to spółka wspaniale prosperująca. Każdy, kto musiał panować nad grupą pracowników wie, z jakim trudem się to wiąże. Na szczęście obecni szefowie nie są zdani na siebie.
programiści na konferencji
Opracował: Erik (HASH) Hersman
Na podstawie: http://www.flickr.com

Systemy dla biznesu zwiększają efektywność firmy

Gdy zakładamy swój biznes z całą pewnością mamy wiele ambitnych wizji. Jednakowoż typowa rzeczywistość biznesowa powoduje, że tak jakby po jakimś okresie czasu zdajemy sobie sprawę, iż bardzo ambitne plany powinny być nieco przesunięte, najzwyczajniej zmienione.
kancelaria patentowa Warszawa, znaki towarowe i ochrona własności intelektualnej
Opracował: Innalibra
Na podstawie: http://www.flickr.com

Jakie procedury należy podjąć kiedy ma się do czynienia z nieuczciwą konkurencją

Nieuczciwa konkurencja to zgodnie z ustawą gałąź prawa, które chroni interes przedsiębiorcy, a także konsumentów. Ustawa z 16 kwietnia 1993 r. określa prawne skutki praktyk sprzecznych z literą prawa albo naruszającymi godność przedsiębiorców lub klienta. Do tego rodzaju czynów należy między innymi stosowanie cen dumpingowych produktu, podrabianie firmy, towaru, wprowadzanie w błąd w kwestii miejsca pochodzenia i składu towaru, a także nieuczciwa, wprowadzająca w błąd albo też uwłaczająca reklama. Na szczęście w przypadku bycia poszkodowanym przez tego typu zdarzenie, wyjątkowo pomocne mogą się okazać kancelarie prawne.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.