Podatek
oprogramowanie
Opracował: Dell Inc.
Na podstawie: http://www.flickr.com

Program do fakturowania - doskonały program dla małych firm

Dla większości osób planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej, księgowość może stanowić nie lada wyzwanie. Załóżmy, że nasza firma będzie VAT-owcem, zatrudniamy pracowników, faktur przychodowych pojawia się coraz więcej.... Przerażony masą obowiązków zaczyna zastanawiać się nad zatrudnieniem prywatnej księgowej. To dobry wybór, gdyż wykwalifikowana osoba zajmie się wszelkimi formalnościami i przeprowadzi przedsiębiorcę przez meandry przepisów.
mieszkanie
Opracował: Future PR
Na podstawie: Future PR

Wynajem mieszkań jest bardzo popularny - sprawdź jak zyskać

Znacznie częściej, jeśli ktoś dostaje w spadku dom, to zamiast je sprzedawać zdecyduje się na wynajem. Osoby, które wynajmują mieszkanie ponoszą wszelkie opłaty, a równocześnie do kieszeni proponującego wynajem systematycznie napływa dość pokaźna kwota, która pozwala odłożyć troszeczkę pieniędzy na później. Nie mniej należy powiedzieć, że z takiego wynajmu wciąż trzeba się rozliczać z właściwymi instytucjami, gdyż to przecież jakby nie było, jest nasz dochód.
podatki
Opracował: Dave Dugdale
Na podstawie: http://www.flickr.com

Podatki za wynajem mieszkania. Doradztwo podatkowe radzi

Podatki w naszym kraju są trochę zagmatwane. Można stwierdzić, iż faktycznie płacimy je od wszystkiego. Też właściciel mieszkania wynajmowanego powinien opłacać podatek za najem. Posiada on aczkolwiek możliwość wyboru rodzaju opodatkowania, co wpływa na wielkość obciążenia. Niemniej jednak takie prawo mają osoby, które nie mają działalności gospodarczej w zakresie wynajmu.
rachunki

Zalety rozliczania zaznań podatkowych PIT w odpowiedniej aplikacji

Rozliczenie podatkowe to zadanie każdego płatnika podatków, z którym trzeba zmierzyć się każdego roku. Czas, który jest na jego złożenie, mija wraz z ostatnim dniem kwietnia. Jednak nie warto zostawiać wszystkiego na ostatni moment, aby później nie denerwować się ogromnymi kolejkami, koniecznością błyskawicznego uzupełnienia dokumentów i wynikającymi z tego pomyłkami.
doradztwo podatkowe
Opracował: Robert F. W. Whitlock
Na podstawie: http://www.flickr.com

Podatkowe wiadomości

Darowizna jest świadczeniem pieniężnym dla kraju o charakterze przymusowym, ogólnym, bezzwrotnym i gratisowym, pobieranym na bazie regulacji prawnych wytyczających okoliczności, wysokość, także czas płacenia owych płatności. Finansowy charakter darowizn podatkowych wiąże się z jego wymiarem i poborem w jednostkach pieniężnych kraju.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.