Sprężyna
Sprężyna, element mechaniczny
Opracował: Internet Archive Book Images
Na podstawie: http://www.flickr.com

Odmiany i funkcje spirali

Sprężyna jest elementem mechanicznym, najczęściej metalowym, o bardzo rozległym wykorzystaniu w praktyce. Większość sprężyn ma kształt kulisty lub stożkowaty, a ich forma i wielkość uzależnione są od miejsca wykorzystania. Występują przykładowo duże sprężyny używane w urządzeniach budowlanych, jak i niewielkie, takie, które na przykład stosuje się w długopisach i innych przedmiotach biurowych. Jedną z najważniejszych ról sprężyn jest gwarantowanie danym elementom wystarczającej amortyzacji, na przykład w czasie ruchu.
sprężyna
Na podstawie: vanel.com

Szanujmy znaczenie sprężyn

W sumie dosyć często sytuacja jest taka, że całkowicie ignorujemy wielkie znaczenie właśnie sprężyn! A przecież bez dwóch zdań taka sprężyna jest bardzo ważna. W niezmiernie wielu branżach! Można powiedzieć, iż akurat sama produkcja sprężyn do ciężkich raczej nie należy. Jeśli przykładowo pragniemy sprawić, że prowadzona przez nas firma odnajdzie następną branżę, w której będzie miała okazję się wykazać, może nawet musimy porozglądać się za poradami dotyczącymi tworzenia sprężyn.
Sprężyny
Na podstawie: http://www.vanel.com

Wytwarzanie sprężyn

Wygląd klasycznej sprężyny na pewno zna każdy. Nie wszyscy jednak wiedzą ze względu na co są one dzielone i klasyfikowane. Sprężyny są dzielone pod względem siły którą podczas pracy wywierają. Znajdują się tutaj 4 rodzaje klasyfikacji.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.