Sprężyna
Sprężyna, element mechaniczny
Opracował: Internet Archive Book Images
Na podstawie: http://www.flickr.com

Odmiany i funkcje spirali

Sprężyna jest częścią mechaniczną, najczęściej metalową, o niezwykle rozległym zastosowaniu praktycznym. Większa część sprężyn ma kształt kulisty lub stożkowaty, a ich forma i wielkość zależy od miejsca zastosowania. Występują przykładowo ogromne sprężyny używane w urządzeniach budowlanych, jak i bardzo małe, takie, które między innymi wykorzystuje się w długopisach i pozostałych akcesoriach biurowych. Jedną z głównych ról sprężyn jest zapewnianie danym elementom odpowiedniej amortyzacji, na przykład w czasie poruszania się.
sprężyna
Na podstawie: vanel.com

Szanujmy znaczenie sprężyn

W sumie dosyć często realia są takie, że najzupełniej ignorujemy bardzo duże znaczenie sprężyn! A przecież bez dwóch zdań taka sprężyna jest bardzo istotna. W bardzo wielu branżach! Można powiedzieć, iż akurat sama produkcja sprężyn do trudnych nie należy. Jeśli na ten przykład pragniemy spowodować, że prowadzona przez nas firma odnajdzie kolejną branżę, w której będzie mogła się wykazać, może nawet powinniśmy porozglądać się za informacjami dot. tworzenia sprężyn.
Sprężyny
Na podstawie: http://www.vanel.com

Wytwarzanie sprężyn

Jak wygląda klasyczna sprężyna zapewne wie każdy. Nie wszyscy jednak wiedzą ze względu na co są one dzielone i klasyfikowane. Sprężyny są dzielone pod względem siły jaką wywierają. Znajdują się tutaj cztery rodzaje klasyfikacji.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.