Maszyny potrzebne od zaraz

Wynajem czy leasing? Oto kwestia, która nie pozwala zasnąć spokojnie przedsiębiorcom mającym w planach usprawnienie działalności. Na którą propozycję się zdecydować?

Wypożyczalnie maszyn budowlanych są coraz łatwiej dostępne i gwarantują coraz bardziej rozbudowaną i interesującą paletę usług. Zaletą tego rozwiązania jest nieduża ilość formalności (najczęściej należy wykazać jedynie dokumenty rejestracyjne firmy) oraz dostępność sprzętu po podpisaniu umowy. Umowy mogą być zawierane bez limitu czasowego, (na dowolny okres), a im jest on dłuższy, tym stawka za wynajęcie jest bardziej korzystna. Wypożyczalnia odpowiada również za konserwację i naprawy maszyn, pod warunkiem, że, nie wynikają one z winy użytkownika – przedsiębiorcy. Minusem tego rozwiązania jest dostępność maszyn (wypożyczalnia może nie mieć ich w ofercie lub właśnie mogły zostać wynajęte), jak również koszty.
przebudowa budynku
Opracował: Public domain: Use these pix for any purpose
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jest to dogodne rozwiązanie dla prac tymczasowych w budownictwie i zrealizowania nagłej potrzeby rozbudowania parku maszynowego. Jego koszty są podobne do kosztów leasingowania maszyn, ale nie zapominajmy, iż po okresie wypożyczenia maszyna (np. koparko ładowarka) wraca na miejsce, zaś pracodawca mimo poniesionych nakładów nie ma możliwości jej wykupu, co za tym idzie nie staje się jej posiadaczem.


Inni czytali też

Wynajem czy leasing

Betoniarka samochodowa
Opracował: billjacobus1
Na podstawie: www.flickr.com
Wynajem czy leasing? Oto dylemat, który nie pozwala zasnąć spokojnie przedsiębiorcom mającym w planach powiększenie parku maszyn. W które z drzwi zapukać?
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.