Maszyny potrzebne od zaraz

Wynajem czy leasing? Oto kwestia, która nie pozwala zasnąć spokojnie przedsiębiorcom mającym w planach usprawnienie działalności. Na którą propozycję się zdecydować?

Wypożyczalnie maszyn budowlanych są coraz łatwiej dostępne i gwarantują coraz bardziej rozbudowaną i interesującą paletę usług.

Interesują Cię różnego rodzaju inne informacje (https://iltex.pl/)? Jeżeli tak, to przejdź na naszą witrynę i przejrzyj, co dla Ciebie opracowaliśmy. Będziesz zaskoczony.

Zaletą tego rozwiązania jest nieduża ilość formalności (najczęściej należy wykazać jedynie dokumenty rejestracyjne firmy) oraz dostępność sprzętu po podpisaniu umowy. Umowy mogą być zawierane bez limitu czasowego, (na dowolny okres), a im jest on dłuższy, tym stawka za wynajęcie jest bardziej korzystna. Wypożyczalnia odpowiada również za konserwację i naprawy maszyn, pod warunkiem, że, nie wynikają one z winy użytkownika – przedsiębiorcy. Minusem tego rozwiązania jest dostępność maszyn (wypożyczalnia może nie mieć ich w ofercie lub właśnie mogły zostać wynajęte), jak również koszty.
przebudowa budynku
Opracował: Public domain: Use these pix for any purpose
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jest to dogodne rozwiązanie dla prac tymczasowych w budownictwie i zrealizowania nagłej potrzeby rozbudowania parku maszynowego. Jego koszty są podobne do kosztów leasingowania maszyn, ale nie zapominajmy, iż po okresie wypożyczenia maszyna (np. koparko ładowarka) wraca na miejsce, zaś pracodawca mimo poniesionych nakładów nie ma możliwości jej wykupu, co za tym idzie nie staje się jej posiadaczem.


Inni czytali też

Wynajem czy leasing

Betoniarka samochodowa
Opracował: billjacobus1
Na podstawie: www.flickr.com
Wynajem czy leasing? Oto pytanie, które spędza sen z powiek właścicielom firm mającym w planach rozwój firmy. W które z drzwi zapukać?

Alternatywą dla wypożyczenia maszyn jest leasing.
Dość powszechnym przedmiotem umowy leasingowej stały się w obecnych czasach maszyny, a wśród nich prym wiodą maszyny budowlane i drogowe (ładowarka teleskopowa), maszyny przenośne – np. młot pneumatyczny, obrabiarki do metalu czy maszyny do pakowania czy foliowania.
Leasing maszyn budowlanych, ma wiele zalet. W przypadku przyznania kredytu osoba fizyczna musi pokryć podatek od towaru i usług (VAT), w leasingu natomiast opłatę uiszcza firma leasingowa. Plusy leasingu da się zauważyć także, gdy zestawimy go z wynajmem. Umowa leasingu zawsze jest zawierana na czas określony, natomiast umowa najmu jest na ogół krótsza (zależnie od potrzeb). Ponadto w razie wynajmu nie można wykupić maszyny, za to można to zrobić, kiedy bierze się sprzęt w leasing.
2020-02-10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.