Zakup domu jest najczęściej jedną z najważniejszych decyzji

Zakup swojego mieszkania jest rzecz jasna jedną z najpoważniejszych decyzji, jakie trzeba będzie podjąć w życiu. Większość Polaków nie dysponuje oszczędnościami, jakie pozwoliłyby im na kupno mieszkania albo domu całkowicie bez udziału kredytu. Z racji tego, że mieszkania, zwłaszcza w większych miastach są nadzwyczaj drogie, kredyty mieszkaniowe okazują się niezbędne. Ich wybór na rynku jest współcześnie dość zróżnicowany, toteż warto jest precyzyjnie sprawdzić propozycje największych banków. Jak to zrobić? Jak wybrać kredyt najlepszy dla siebie?
mieszkanie
Opracował: Images Money
Na podstawie: http://www.flickr.com
Co najważniejsze, dobrze jest ustalić, jaka kwota będzie niezbędna na zakup nieruchomości. Z reguły należy mieć już wybrane mieszkanie, aby w ogóle zacząć starać się o ratą (zobacz łącze) w banku - . Świetnie, jeżeli posiada się fundusze na taracie (zobacz więcej w tym serwisie)y wkład własny, wtedy większość banków chętniej udziela kredytów. Propozycje poszczególnych banków należy porównać pod względem kosztów, czyli oprocentowania, marży i prowizji. Im koszty są mniejsze, tym lepiej. W internecie funkcjonują naprawdę wygodne kalkulatory kredytowe, które dają szansę na szybkie obliczenie, jak duża będzie kwota kredytu w określonych bankach, przy takiej samej sumie i terminie spłacania. Dzięki nim można szybko sprawdzić, jaka oferta - choćby w teorii - okaże się być najbardziej atrakcyjna.

Ponadto, koniecznie warto mieć na uwadze kwestię ubezpieczeń. Dość często banki oczekują ich zakupu, co dla klienta jest następnym obciążeniem finansowym. Należy także sprawdzić, czy bank pozwala na szybszą spłatę kredytu bez jakichkolwiek opłat i jaki jest opcjonalny okres spłaty. W sytuacji kredytów mieszkaniowych
kredyt
Na podstawie: http://pixabay.com
najczęściej kredytobiorcom zależy na dość długim terminie, często sięgającym nawet 30 bądź 40 lat.


Inni czytali też

Różne warianty pożyczek i kredytów

konstrukcja zrobiona z banknotów
Opracował: Marc de Ruijter
Na podstawie: http://www.flickr.com
W życiu każdej osoby są takie momenty, kiedy niezbędne jest otrzymanie nadprogramowej dawki pieniędzy. Wynika to z rozmaitych sytuacji życiowych, na przykład z nieoczekiwanych zdarzeń losowych, takich jak na przykład wypadki i problemy ze zdrowiem. Istnieje również dużo mniej groźnych i traumatycznych przypadków, kiedy potrzebne są dodatkowe dawki gotówki.


Jeśli pomimo dokładnej analizy rynku nadal ma się dosyć duże kłopoty z wyborem doskonałego kredytu, można skorzystać z usług doradcy kredytowego. Oczywiście, dobrze jeśli jest on polecanym specjalistą, ponieważ dzięki temu będzie się miało pewność, że jego opinie i porady są obiektywne. Taki doradca jest w stanie przedstawić propozycje kilku banków, wskazać ich wady oraz zalety. Jest to bardzo przydatne. Przeważnie nie oczekuje on od kredytobiorców jakiejkolwiek zapłaty, gdyż wynagrodzenie pokrywa bank, z którym ostatecznie klient podpisze umowę.
2019-10-15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.