W finansach często sytuacja jest dynamiczna

Jeśli skorzystamy z możliwości popłyniemy szybkim i wartkim strumieniem przemian, lecz jeśli staniemy na minę, czyli dopadną nas niebezpieczeństwa – może się zdarzyć, iż drogo będziemy musieli za to zapłacić. Jedną z takich niespodziewanych przeszkód w prowadzeniu interesu jest kwestia odpowiedniego wykonania kontraktu.
biznes
Opracował: The Elite Ayrshire Business Circle
Na podstawie: http://www.flickr.com
Na szczęście istnieją zapisy, które chronią nas przed niewywiązaniem się z ustalonych zobowiązań. To zabezpieczenie kontraktu - , to w skrócie ujmując, ochrona finansowych żądań inwestora, w momencie, gdy kontrakt jest zrealizowany nie w zamierzonym terminie. Znajduje swoje przeznaczenie dodatkowo wtedy, jeśli efekty są sprzeczne z założeniami kontraktu. Taka gwarancja to idealny sposób na zmaksymalizowanie wiarygodności wykonawcy, a w konsekwencji oznacza to, że dany partner biznesowy jest dobrym partnerem w interesach.

Co więcej, nie tylko wykonawca jest beneficjentem korzyści, bowiem samo zawarcie takiej gwarancji wpływa na wyższy poziom transakcji. W konsekwencji oznacza to, iż do umów przystępuje większa ilość firm. To obopólna korzyść, dzięki temu mamy większy wybór, kilka ofert to dobry prognostyk na sukces niż Stylko jedna, niepewna firma.


Inni czytali też

Jakie cechy posiada elektroniczny obieg dokumentów w przedsiębiorstwie?

przykładowa faktura
Opracował: VLCineaste
Na podstawie: http://www.flickr.com
Sporo firm, poza kłopotami z własną bieżącą działalnością, w trakcie której muszą produktywnie pracować i ustawicznie starać się o klienta, ma rozmaitego rodzaju trudności związane z obowiązkami narzucanymi przez różne urzędy. Na szczęście powstaje coraz więcej innowacyjnych rozwiązań, dzięki którym można usprawnić określone procesy, co pozwala przede wszystkim na oszczędność czasu i sprawny obieg dokumentów. Warto mieć również na uwadze fakt, że firmy są zobligowane do składowania wielu dokumentów, (które mogą być sprawdzane przez wyznaczone urzędy), co nieraz sprawia dodatkowe kłopoty m.in. z archiwizacją dokumentacji.


Można rzec, że zabezpieczenie kontraktu, jest jednakowo ważne, jak wybór odpowiedniego rachunku bankowego. Jeżeli straciliśmy dużo czasu rozważając kwestię: jakie konto firmowe założyć, podobnie powinniśmy postąpić przy omawianej gwarancji.

biznes
Zabezpieczeniem takiego ubezpieczenia jest weksel własny/weksel in blanco (oraz deklaracje wekslowe). Wystawienie weksla należy do obowiązków zleceniodawcy. Zdarza się jednak, że towarzystwo ubezpieczeniowe prosi o dodatkowe zabezpieczenia roszczeń zwrotnych, do których należą: zastaw rejestrowy, hipoteka (zobacz kredyt hipoteczny firmowy) oraz poręczenie od osób fizycznych (lub prawnych).

Jak widać, tego typu forma gwarancji jest bardzo korzystna i sprawdza się także w praktyce. Co bowiem, jak nie zabezpieczenie w biznesie bardziej sprzyja zawieranym kontraktom, zwiększa zaufanie w interesach, tworzy dobry klimat inwestorski? Niewątpliwie warto wziąć pod uwagę taką formę, jeżeli chcemy czuć, że posiadamy decydujący wpływ.
2020-05-07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.