Produkcja sprężyn
Sprężyny
Na podstawie: http://www.vanel.com

Sprężyny

Nikt raczej nie myśli o tym ile sprężyn użytych zostało do zbudowania różnych przedmiotów i maszyn nas otaczających. A jest ich wiele. Produkcja sprężyn to biznes, który trzyma się stabilnie na rynku i przy obecnym popycie jaki jest na sprężyny nic mu nie grozi. Rodzajów sprężyn jest bardzo wiele. Od maleńkich stosowanych w niewielkich mechanizmach - na przykład w zegarkach, po wielkie stosowane w kolejnictwie, przemyśle ciężkim, konstruowaniu dźwigów, silników do samochodów i nie tylko.
Sprężyna, element mechaniczny
Opracował: Internet Archive Book Images
Na podstawie: http://www.flickr.com

Odmiany i funkcje spirali

Sprężyna jest elementem mechanicznym, najczęściej metalowym, o niezwykle rozległym zastosowaniu praktycznym. Większość sprężyn posiada kształt kulisty lub stożkowaty, a ich kształt i wielkość uzależnione są od punktu wykorzystania. Istnieją przykładowo wielkie sprężyny stosowane w maszynach budowlanych, jak i bardzo małe, takie, które przykładowo wykorzystuje się w długopisach i pozostałych akcesoriach biurowych. Jedną z podstawowych funkcji sprężyn jest zapewnianie wybranym częściom wystarczającej amortyzacji, przykładowo w czasie poruszania się.
Sprężyny
Na podstawie: http://www.vanel.com

Co tak rzeczywiście warto dziś produkować

Ostatnimi czasy w szczególności Stary Kontynent odchodzi od przemysłu - a więc dużo mniej osób ma zatrudnienie w przemyśle. Jednak nie sądzę, że to odpowiedni trend. Skoro Niemcy, które stawiają na przemysł są w dalszym ciągu potęgą, a Chiny szybko rosną, to musi oznaczać, iż i tak przemysł jest niesamowicie istotny. Często finansiści uważają, że najbardziej istotne są usługi, ale osobiście nie mogę tego zaakceptować.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.