Języki zagraniczne, które będą przydatne w pracy

Co to za dziwactwo? Można usłyszeć, gdy prezentuje się komuś przykładowe teksty napisane w języku hindi czy napisane w języku indonezyjskim. No cóż, trzeba przyznać, że te języki robią wrażenie, zadziwiają i wprowadzają zakłopotanie, powodują krępującą ciszę lub prowokują myślenie w stylu, jaki ten świat jest różnorodny i czasami dziwny. A co, jeśli spotkamy kogoś, kto zna taki język, a nie jest z tego kraju? Będziemy pod wrażeniem!
Co po maturze? Szkoła policealna!
Opracował: iStock.com
Na podstawie: iStock.com
Ale zanim to się stanie wypowiemy prostą prośbę: powiedz coś po… No tak, ”prosta”, ponieważ ludzie, którzy mówią przykładowo po chińsku, czy arabsku, a są z naszego kraju co rusz słyszą takie delikatne zapytanie. Niejednemu jednak będzie to pasować, jest miło, kiedy można komuś zaszpanować, drugi zamknie się w sobie i zirytuje się na dodatek, nie będzie chciał spędzać czasu z ludźmi, albo nie będzie mówił, że ma taka interesującą umiejętność., nie będzie dopóki ktoś inny nie pochwali go…


Niemniej, jest zdecydowanie więcej zalet w takim stanie rzeczy, lecz przykładowo nauka języka hindi (indonezyjski dla każdego) i osiągalne słowniki czy podręczniki to pewnie niełatwa sytuacja. Trudno oczekiwać, żeby takie pomoce naukowe sprzedawały się, ich tam najzwyczajniej w świecie nie ma. Zawsze można jednak zakupić książki przez Internet, słowniki w Internecie. Jeśli rozchodzi się o indonezyjski to sytuacja jest trudniejsza. Słownik do nauki języka indonezyjskiego znajdziesz w sieci, ale trudniej będzie z innymi, bardziej przeznaczonymi do nauki pomocami.


Inni czytali też

Czy warto lokować pieniądze na koncie w banku

bank
Na podstawie: http://pixabay.com
Dziś banki oferują nam założenie konta bankowego za darmo. Jednak, wielu z nas zastanawia się co oznacza owe za darmo? Czy nic nie płacimy jedynie za założenie konta, a za prowadzenie go musze już płacić? Odpowiedź jest prosta, to zależy od oferty wybranego przez nas banku. Są banki, które oferują konto bankowe bez opłat. Takie konto jest bezpłatne. To naprawdę dobra oferta. Kiedy pomyślimy sobie, że czasem koszt prowadzenia konta i np. darmowe wszystkie bankomaty sprawiają, że musimy, co miesiąc uiszczać opłatę w wysokości dziesięciu złotych, czyli czyli przez rok płacimy ponad sto złotych, to zaczynamy się zastanawiać, czy aby na pewno jest to konieczne.


Intratną propozycją są jeszcze dwa języki: holenderski (niderlandzki) i islandzki (tajemniczy islandzki).

Intrygują Cię przeróżnego typu bonusy (https://villamare.com.pl/apartamenty/apartamenty-typu-loft-nad-morzem)? Dobrze się składa, ponieważ masz możliwość wejść na kolejną witrynę i tam przeanalizować szczegółowe posty.

Nauka tegojęzyka niderlandzkiego przydaje się szczególnie osobom wybierającym się do Holandii w celach zarobkowych, ten drugi zaś można traktować, jako wydatek we własny rozwój zawodowy. Słowniki do nauki języka holenderskiego, tak samo, jak inne pomoce dydaktyczne są dostępne. Z nauką języka islandzkiego (słowniki, podręczniki, skrypty) jest zdecydowanie trudniej, lecz dla chcącego nic trudnego.

Masz jeszcze chwilę? Jeśli tak, to namawiamy Cię do nowej strony, gdzie znajdziesz szczegółowe artykuły - wejdź w link apartamenty szczecin wynajem.

2018-12-07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.