Języki zagraniczne, które będą przydatne w pracy

Co to za dziwactwo? Można usłyszeć, gdy prezentuje się komuś przykładowe teksty napisane w języku hindi czy napisane w języku indonezyjskim. No cóż, trzeba przyznać, że te języki robią wrażenie, zadziwiają i wprowadzają zakłopotanie, powodują krępującą ciszę lub prowokują myślenie w stylu, jaki ten świat jest różnorodny i czasami dziwny. A co, jeśli spotkamy kogoś, kto zna taki język, a nie jest z tego kraju? Będziemy pod wrażeniem!
Co po maturze? Szkoła policealna!
Opracował: iStock.com
Na podstawie: iStock.com
Ale zanim to się stanie wypowiemy prostą prośbę: powiedz coś po… No tak, ”prosta”, ponieważ ludzie, którzy mówią przykładowo po chińsku, czy arabsku, a są z naszego kraju co rusz słyszą takie delikatne zapytanie. Niejednemu jednak będzie to pasować, jest miło, kiedy można komuś zaszpanować, drugi zamknie się w sobie i zirytuje się na dodatek, nie będzie chciał spędzać czasu z ludźmi, albo nie będzie mówił, że ma taka interesującą umiejętność., nie będzie dopóki ktoś inny nie pochwali go…


Niemniej, jest zdecydowanie więcej zalet w takim stanie rzeczy, lecz przykładowo nauka języka hindi (indonezyjski dla każdego) i osiągalne słowniki czy podręczniki to pewnie niełatwa sytuacja. Trudno oczekiwać, żeby takie pomoce naukowe sprzedawały się, ich tam najzwyczajniej w świecie nie ma. Zawsze można jednak zakupić książki przez Internet, słowniki w Internecie. Jeśli rozchodzi się o indonezyjski to sytuacja jest trudniejsza. Słownik do nauki języka indonezyjskiego znajdziesz w sieci, ale trudniej będzie z innymi, bardziej przeznaczonymi do nauki pomocami.


Inni czytali też

Jak powiększyć skuteczność pracy?

praca
Opracował: Abd allah Foteih
Na podstawie: http://www.flickr.com
W dniu dzisiejszym wykorzystanie informatyki w różnych dziedzinach naszego życia jest niezmiernie szerokie. Dzięki niej w szeregu przypadków jesteśmy w stanie przyspieszyć bardzo wiele procesów technologicznych, zwłaszcza w dużych firmach. Można również śmiało zaryzykować stwierdzeniem, że wykorzystanie narzędzi informatycznych dotyka już poniekąd każdego aspektu naszego życia. Niemniej tymczasem wciąż wybitnie firm stosuje w swojej działalności nowoczesne rozwiązania informatyczne.


Intratną propozycją są jeszcze dwa języki: holenderski (niderlandzki) i islandzki (tajemniczy islandzki).

Intrygują Cię przeróżnego typu bonusy (https://villamare.com.pl/apartamenty/apartamenty-typu-loft-nad-morzem)? Dobrze się składa, ponieważ masz możliwość wejść na kolejną witrynę i tam przeanalizować szczegółowe posty.

Nauka tegojęzyka niderlandzkiego przydaje się szczególnie osobom wybierającym się do Holandii w celach zarobkowych, ten drugi zaś można traktować, jako wydatek we własny rozwój zawodowy. Słowniki do nauki języka holenderskiego, tak samo, jak inne pomoce dydaktyczne są dostępne. Z nauką języka islandzkiego (słowniki, podręczniki, skrypty) jest zdecydowanie trudniej, lecz dla chcącego nic trudnego.

Masz jeszcze chwilę? Jeśli tak, to namawiamy Cię do nowej strony, gdzie znajdziesz szczegółowe artykuły - wejdź w link apartamenty szczecin wynajem.

2018-12-07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.