Usługi audytorsko-księgowe

Jakiś czas temu księgowa w firmie była niezastąpiona. Aktualnie nieraz firmy korzystają z usługodawców zewnętrznych do realizowania usług księgowych i finansowych. Outsourcing księgowości, przygotowywania sprawozdań finansowych czy obsługi kadr i płac pozwala głównie oszczędzić pieniądze firmy.
praca
Opracował: KIANO
Na podstawie: KIANO
Oszczędności dla różnych podmiotów gospodarczych wynikają z różnych rzeczy. Dla niewielkich firm zatrudnienie dedykowanego pracownika i zapewnienie mu najważniejszych szkoleń jest bardziej kosztowne niż zlecenie tych działań firmie zewnętrznej. Osoba zatrudniona na pełnym etacie nie ma zazwyczaj też tyle zadań, by mieć co robić przez cały dostępny czas. Więcej na

Inni czytali też

Outsourcing księgowości

kalkulator
Na podstawie: www.morguefile.com
Kilkanaście lat temu księgowa w strukturze firmy była niezastąpiona. Dziś nieraz firmy korzystają z możliwości realizowania księgowości i innych usług finansowych przez usługodawców zewnętrznych. Outsourcing księgowości, przygotowywania sprawozdań finansowych czy obsługi kadr i płac to okazja w szczególności do zmniejszenia kosztów firmy.


Największe firmy traktują outsourcing jako formę inwestycji z, której profity pojawią się za jakiś czas. Niższe koszty są rezultatem zarówno mniejszych cen firmy outsourcingowej w relacji do utrzymania własnego działu jak i z mniejszej ilości błędów firmy specjalizującej się w danej dziedzinie. Na przykład badanie finansowych sprawozdań jest trudnym zadaniem a błędnie wykonane ma poważne skutki finansowe i czasochłonne.

Interesujesz się tym tematem? Przeczytaj więc dalej ile zarabia grafik komputerowy o tym wątku w nowym tekście, który dla Ciebie stworzyliśmy. Myślimy, że Ci się spodoba.

Czytaj dalej na

Wybierając przekazywanie wybranych działań firma może skupić swoją energię na głównej działalności, pracownicy firmy zewnętrznej wnoszą nierzadko wyższy poziom usług (np. audyt finansowy jest z reguły przeprowadzony bardziej obiektywnie niż przez naszych własnych pracowników, specjaliści firmy zewnętrznej zazwyczaj mają plan podnoszenia kwalifikacji zawodowych), przerzuca się ryzyko ponoszone w związku ze skutkami błędów naszych pracowników. Niezależnie od przedstawionych zalet nie da się nie wziąć pod uwagę również wad. Wolniejszy przepływ wiadomości, mniejsze poczucie bycia odpowiedzialnym za losy naszej organizacji, zaangażowanie zależne od ceny usługi to tylko niektóre z nich.

Trudno nie wziąć pod uwagę wszystkich powodów, dla których outsourcing stał się tak powszechny na zachodzie i coraz częściej wykorzystywany jest w polskich firmach. Warto więc przemyśleć wszelkie za i przeciw i wybrać najlepszą opcję dla swojego przedsiębiorstwa. Autor
2021-03-03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.