Nowoczesne procedury firm windykacyjnych

Właściwie w każdej firmie są takie momenty, gdy któryś z kontrahentów nie przestrzega terminu zobowiązania finansowego. W zasadzie problem nie istnieje wtedy, gdy jest tylko nieznaczne opóźnienie płatności.
Debata pracowników
Opracował: Mark Warner
Na podstawie: http://www.flickr.com
Problemy pojawiają się wówczas, gdy należność nie wpływa przez dłuższy czas. Wówczas wykorzystuje się zestaw rozmaitych sposobów mających na celu uzyskanie należności. Do głównych należy wysyłanie różnego rodzaju ponagleń do wierzycieli. Jeżeli jednak metody takie nie skutkują, należy wówczas sięgnąć po metody bardziej zdecydowane. Dla ściągnięcia określonej należności można między innymi udać się do wykwalifikowanej firmy zajmującej się windykacją. Firmy tego rodzaju dysponują właściwymi urządzeniami i sposobami pozwalającymi na skuteczne ściąganie zaległej kwoty od wierzycieli. Na metody wykorzystywane przez wyspecjalizowanych windykatorów mają wpływ również innowacje. Na chwilę obecną w spółkach windykacyjnych nie stosuje się już sposobów tradycyjnych lub stosuje się je w szczątkowej formie. Zamiast tego stosuje się metody związane z wykorzystaniem komputera. Funkcje programów do windykacji
Stos monet
Opracował: Paul Hudson
Na podstawie: http://www.flickr.com
Współczesny komputerowy program do windykacji (mojawindykacja.pl) może mieć w sobie różnorodne elementy i funkcjonalności zależnie od preferencji. Zwykle jest to narzędzie stosunkowo rozbudowane, posiadające pamięć do zapisywania kontaktów. Z użyciem tego narzędzia można nawiązywać kontakt z określonymi ludźmi, przykładowo z klientami i informować ich o długu i konieczności zapłaty. Wysyłanie przypomnień o długu może odbywać się w sposób automatyczny po uprzednim wybraniu odpowiedniej opcji.

Inni czytali też

Jakim sposobem powinniśmy zaimplementować rozwiązania informatyczne?

praca informatyków
Opracował: Sylvain Kalache
Na podstawie: http://www.flickr.com
Rozwiązania informatyczne są obecnie przez nas implementowane na niezmiernie rozległą skalę. Nie sposób bowiem nie dostrzec wielkiego znaczenia narzędzi komputerowych w naszym dziennym życiu. Również tego rodzaju oprogramowanie jest przez nas użytkowane w ciągu realizowania powszednich obowiązków w miejscu naszego zatrudnienia. Umożliwiają one bowiem na istotne przyspieszenie oraz przede wszystkim podwyższenie komfortu przy pracy.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.