Kredyt na kredyt

Polacy cały czas dość chętnie zaciągają kredyty. Często decydują się na dodatkowe oferty banków, korzystając z kart kredytowych czy kredytów odnawialnych w ramach konta osobistego. Jeśli zobowiązań jest sporo nie pokrywają je nasze comiesięczne dochody, nietrudno wpaść w spiralę zadłużenia. W takich sytuacjach warto zastanowić się nad kredytem konsolidacyjnym.
karta kredytowa Visa
Opracował: reynermedia
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dzięki rozłożeniu spłaty na dłuższy okres, mamy zapewnione nawet parokrotne obniżenie miesięcznej raty (zobacz zobacz). Co więcej, nie musimy wtedy pamiętać o różnych terminach terminach i sumach spłaty zaciągniętych kredytów. Konsolidowane kredyty mogą pochodzić z różnych banków. Jest też szansa ich przewalutowania. Istnieją dwa rodzaje kredytów konsolidacyjnych: hipoteczny i gotówkowy. Pierwszy jak sama nazwa wskazuje, wiąże się z zabezpieczeniem hipotecznym, ale przyznawany jest na dłuższy okres z mniejszym oprocentowaniem na wyższe sumy. Kredyt gotówkowy bank przyznaje na mniejszą sumę , krótki czas, i na nieco gorszych warunkach, jeśli chodzi o odsetki. Bank jednak w tej sytuacji nie żąda zabezpieczenia.

Inni czytali też

Konsolidacja pożyczek uprości nam życie

bank
Opracował: Vsevolod Knyazev
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kiedy jesteśmy kontrahentem jakiegoś banku, to bez wątpienia wspaniale wydajemy sobie sprawę z tego, jak sporo fantastycznych ofert ma on dla nas przygotowanych. Mamy szansę skorzystać z różnych pożyczek, kredytów, lecz też bank pomoże nam wygrać przetarg przez powiększenie naszej wiarygodności. Starczy jedynie, że zobaczymy, czy jego propozycja jest na pewno wspaniale dopasowana do naszych wymagań oraz czy jest na tyle wspaniała, że z łatwością wyszukamy tam coś dla siebie.


podpisanie dokumentów o kredyt
Opracował: 24oranges.nl
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ratę kredytu płacimy w jednym banku, toteż przy pilnowaniu daty staniemy się dla banku wiarygodnym klientem. Warto także zastanowić się czy i jak wielkie oszczędności przyniesie nam konsolidacja kredytów. Wadą kredyty (kredyt konsolidacyjny dla firm) konsolidacyjnego hipotecznego jest to, iż, równocześnie z wydłużeniem okresu spłaty, wzrasta suma odsetek do spłacenia. Musimy więc zdawać sobie z tego sprawę, że choć spłacamy niższe raty, to koszt kredytu staje się wyższy, niż w przypadku osobno zaciągniętych pożyczek. Mimo wszystko, należy mieć na uwadze, iż dla klientów banków mających problemy ze spłatą rat, w dalszym ciągu jest to atrakcyjna oferta. Jeśli chodzi o rozliczenie transakcji, obowiązek ten oczywiście spoczywa na banku, w którym bierzemy kredyt konsolidacyjny.

Przed podjęciem decyzji o kredycie konsolidacyjnym powinniśmy przemyśleć finansowe możliwości i liczyć się z obowiązkami. Czy decydujemy się na spłatę pożyczek przez lata? Czy wzbudzają w nas obaw dodatkowe koszty? Jeśli jednak ma to nam pomóc ”wyjść na prostą”, a pojedyncza rata nie jest większa od sumy pozostałych kredytów - konsolidacja jest korzystnym rozwiązaniem.
2018-05-12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.