Kredyt na kredyt

Polacy cały czas dość chętnie zaciągają kredyty. Często decydują się na dodatkowe oferty banków, korzystając z kart kredytowych czy kredytów odnawialnych w ramach konta osobistego. Jeśli zobowiązań jest sporo nie pokrywają je nasze comiesięczne dochody, nietrudno wpaść w spiralę zadłużenia. W takich sytuacjach warto zastanowić się nad kredytem konsolidacyjnym.
karta kredytowa Visa
Opracował: reynermedia
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dzięki rozłożeniu spłaty na dłuższy okres, mamy zapewnione nawet parokrotne obniżenie miesięcznej raty (zobacz zobacz). Co więcej, nie musimy wtedy pamiętać o różnych terminach terminach i sumach spłaty zaciągniętych kredytów. Konsolidowane kredyty mogą pochodzić z różnych banków. Jest też szansa ich przewalutowania. Istnieją dwa rodzaje kredytów konsolidacyjnych: hipoteczny i gotówkowy. Pierwszy jak sama nazwa wskazuje, wiąże się z zabezpieczeniem hipotecznym, ale przyznawany jest na dłuższy okres z mniejszym oprocentowaniem na wyższe sumy. Kredyt gotówkowy bank przyznaje na mniejszą sumę , krótki czas, i na nieco gorszych warunkach, jeśli chodzi o odsetki. Bank jednak w tej sytuacji nie żąda zabezpieczenia.

Inni czytali też

W współczesnych niestabilnych czasach wszyscy musimy mieć jakieś oszczędności

konto oszczędnościowe
Na podstawie: millionaireacts.com
W dzisiejszych niestabilnych czasach wszyscy musimy mieć jakieś oszczędności w innym wypadku nie damy rady zasnąć spokojnie. Chociaż nasz kraj nie jest już pod zaborami, to czasem słuchając TV możemy zacząć się zastanawiać, czy aby na pewno u nas wszystko jest w porządku i czy nie dojdzie na przykład od takiej sytuacji jaka miała miejsce w Grecji.


podpisanie dokumentów o kredyt
Opracował: 24oranges.nl
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ratę kredytu płacimy w jednym banku, toteż przy pilnowaniu daty staniemy się dla banku wiarygodnym klientem. Warto także zastanowić się czy i jak wielkie oszczędności przyniesie nam konsolidacja kredytów. Wadą kredyty (kredyt konsolidacyjny dla firm) konsolidacyjnego hipotecznego jest to, iż, równocześnie z wydłużeniem okresu spłaty, wzrasta suma odsetek do spłacenia. Musimy więc zdawać sobie z tego sprawę, że choć spłacamy niższe raty, to koszt kredytu staje się wyższy, niż w przypadku osobno zaciągniętych pożyczek. Mimo wszystko, należy mieć na uwadze, iż dla klientów banków mających problemy ze spłatą rat, w dalszym ciągu jest to atrakcyjna oferta. Jeśli chodzi o rozliczenie transakcji, obowiązek ten oczywiście spoczywa na banku, w którym bierzemy kredyt konsolidacyjny.

Przed podjęciem decyzji o kredycie konsolidacyjnym powinniśmy przemyśleć finansowe możliwości i liczyć się z obowiązkami. Czy decydujemy się na spłatę pożyczek przez lata? Czy wzbudzają w nas obaw dodatkowe koszty? Jeśli jednak ma to nam pomóc ”wyjść na prostą”, a pojedyncza rata nie jest większa od sumy pozostałych kredytów - konsolidacja jest korzystnym rozwiązaniem.
2018-05-12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.