Znak towarowy jako własność przemysłowa prowadzonego przedsięwzięcia.

Każdy któż prowadzi działalność gospodarczą i posiada znak towarowy to dzięki niemu jest poznawalny dla własnego petenta. To znak towarowy odróżnia towary od wszystkich innych osiagalnych na rynku i jest nośnikiem wartości danego przedsiębiorstwa.

ochrona znaku towarowego może przedstawiać najbardziej cenny atut. Znak towarowy przedstawia segment własności intelektualnej i ma kluczowe wartość dla pomyślności kierowanej działalności gospodarczej. Znaki towarowe jako własność przemysłowa powinien być wpisany w rejestr znaków towarowych.

Inni czytali też

Propozycja biura prawnego - w jaki sposób znaleźć specjalistę wśród tylu ofert?

Prawo
Opracował: http://www.sxc.hu
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Czasem wydaje nam się, że adwokaci po prostu mają za zadanie przeprowadzić sprawę do pasującego końca dla klienta. Poza tym wydaje nam się, że są niezbyt mili i mowią dość zawile.


Własność przemysłowa to odmiana praw patentowych wypływających z narodowego, międzynarodowego lub regionalnego ustawodawstwa. Przykładami praw wyłącznych są: patenty, prawo ochronne na wzór użytkowy oraz prawo ochronne na rejestracja znaków towarowych wpisany w rejestr znaków towarowych.

Zawód rzecznika patentowego polega na świadczeniu wsparcia w sprawach własności przemysłowej, przez co rozumie się: uzyskiwanie, zachowywanie, wykonywanie oraz dociekanie praw odnoszących się do przedmiotów własności przemysłowej, w szczególności wynalazków, wzorów użytkowych, wzorów przemysłowych oraz topografii układów scalonych, a także znaków towarowych, nazw handlowych i oznaczeń geograficznych oraz zwalczanie nieuczciwej konkurencji.
Prawnik
Opracował: Daniel X. O'Neil
Na podstawie: http://www.flickr.com
Rzecznik patentowy świadczy pomoc prawną i techniczną. Pomoc prawna opiera się w szczególności na dawaniu pomocy i konsultacji prawnych, sporządzaniu opinii prawnych, badaniu stanu prawnego przedmiotów własności przemysłowej, zastępstwie prawnym i procesowym. Sugestia techniczna bazuje w szczególności na sporządzaniu opisów technicznych zgłoszeń do ochrony przedmiotów działalności twórczej skierowanychded do przemysłowego wykorzystywania, badaniu zakresu ich ochrony, prowadzeniu poszukiwań dotyczących stanu techniki.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.