Co wpływa na kursy par walutowych na współczesnym rynku finansowym?

Relacja najważniejszych walut - na świecie: amerykańskiego dolara i euro wyznacza oczywiście kluczowy spread walutowy. Nie tylko ekonomiści i giełdowi gracze śledzą regularnie kolejne cyfry po przecinku zmieniających się kursów. Główną stroną do sprawdzenia światowych kursów jest witryna Narodowego Banku Polskiego. Odpowiedzialne za najświeższe kursy są także portale finansowe. Polacy mają szerszy wybór i jako chętni do kupowania i sprzedawania obcych walut mogą próbować sił na obcych giełdach, np. na Forexie.
waluty
Opracował: Howard Lake
Na podstawie: http://www.flickr.com
Serwisy finansowe podają kilkadziesiąt kursów walut – w postaci kursu średniego – oraz zmianę wyrażoną w procentach względem poprzedniego notowania. W zestawieniach znajdziemy takie waluty jak dolar singapurski albo turecka lira. Jest to ważne, zwłaszcza w kontekście wyprawy w jeden z egzotycznych regionów świata.


Kluczowe dla finansistów są jednak relacje między walutami największych gospodarek świata: amerykańską, europejską czy brytyjską. Euro wobec waluty USA (eurusd) czy dolara wobec helweckiego franka (USD/CHF) są przedmiotami regularnej oceny w trakcie każdego dnia. Odznaczane są zmiany do kilku miejsc po przecinku. Na specjalistycznych osiach nieodczuwalny dla przeciętnego człowieka spadek lub wzrost współczynnika oznacza silne wahania w trakcie godziny lub dnia.


Regularnie sprawdzane kursy w ciągu dnia, tygodnia czy miesiąca pozwalają analitykom wyciągać odpowiednie wnioski. Wyznaczają oni zapowiedzi krótko-, średnio- i długoterminowe. Wartości walut i relacje między nimi, podobnie jak giełda uzależnione są od wydarzeń na arenie globalnej. Wojny, embarga, niepokoje polityczne, wykupywanie akcji – to wszystko w pewnym momencie odbije się również na kursach walut, a tym samym relacjach między nimi.

waluty
Opracował: kdayes
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nie same kursy stanowią o giełdach finansowych i wskaźnikowych świata. Specjaliści od giełdy skrupulatnie obserwują także ceny surowców (jak ropa, gaz, złoto) względem wartości z ostatnich wykazów, a także indeksy konkurencyjnych giełd oraz akcje potentatów ekonomicznych. Dla początkującego z giełdą nie jest to prosta sprawa, dlatego serwisy w sieci muszą łączyć ogromną liczbę wskaźników z czytelną dla odbiorcy szatą graficzną.


Inni czytali też

Interesujące propozycje oraz typ nauki języków

lektor j. angielskiego
Opracował: News Oresund
Na podstawie: http://www.flickr.com
W obecnych czasach wyjątkowo istotna jest nauka języków obcych, bo znacząco ułatwiają one życie, a więc codzienne funkcjonowanie w społeczeństwie. Wymaga się od nas także niezwykle wiele na rynku pracy, dlatego ciągłe podnoszenie swoich umiejętności ma tak duże znaczenie. Najlepsze i niesamowicie motywujące do pracy nad sobą kursy językowe daje do dyspozycji już dziś w wyjątkowo korzystnych cenach. Przemyślane rozwiązania są szczególnie rozchwytywane.
2018-11-13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.