PRacownik
Pieniądze, gotówka
Opracował: Jan Fidler
Na podstawie: http://www.flickr.com

Zawiłe zagadnienia z ekonomii

Przeglądając branżową prasę często można natrafić na pojęcia, o jakich niewiele się wie. Doskonałym przykładem mogą być na przykład opcje, które dość często przewijają się w różnych okolicznościach, lecz w rzeczywistości niewiele osób wie bardziej szczegółowo, o co z nimi chodzi. Należy więc zajrzeć do fachowego podręcznika, gdzie dowiedzieć się można, że opcje są instrumentami finansowymi, które w określony sposób wiążą nabywcę i wystawcę opcji.
Dokumenty
Opracował: www.sxc.hu
Na podstawie: www.sxc.hu

Usługi audytorsko-księgowe

Jakiś czas temu księgowa w firmie była niezastąpiona. Współcześnie coraz częściej firmy decydują się na usługi księgowe i finansowe realizowane przez usługodawców zewnętrznych. Outsourcing księgowości, audytu finansowego czy obsługi kadr i płac to okazja przede wszystkim do zmniejszenia kosztów firmy.
oprogramowanie SAP w firmie
Opracował: www.spolecznieodpowiedzialni.pl
Na podstawie: www.spolecznieodpowiedzialni.pl

Program SAP i jego wykorzystanie w firmie

Naprawdę trudno jest dać radę dzisiaj bez wyspecjalizowanego oprogramowania komputerowego - zwłaszcza jeżeli w grę wchodzi biznes. Wiadomo - przykładowo firma trudniąca się transportem nie zaskarbi już przychylności klientów, jeśli nie będzie w stanie zagwarantować solidnych rozwiązań.
ludzie toczący kulkę z różnymi napisami

Czym jest prince2


Otwarty rynek edukacji oferuje naprawdę mnóstwo typów szkoleń, w których stosunkowo banalnie się często kompletnie pogubić. Można tu wybierać z ofert kursów e-elarningowych stacjonarnych lub mieszanych. Dla jednych najdoskonalsze są kursy IT, rozwijające znacznie ich umiejętności w językach programowania , dla pozostałych z kolei szkolenia z rachunkowości, czy z zarządzania zasobami ludzkimi i umiejętnościami związanymi z tworzeniem rozmaitych projektów. To właśnie dla tej trzeciej paru organizowane są kursy z Prince 2. Co jednak kryje się za tym właśnie ciekawym skrótem?
kalkulator
Na podstawie: www.morguefile.com

Outsourcing księgowości

Kilkanaście lat temu księgowa w strukturze firmy była niezastąpiona. Dziś nieraz firmy korzystają z możliwości realizowania księgowości i innych usług finansowych przez usługodawców zewnętrznych. Outsourcing księgowości, przygotowywania sprawozdań finansowych czy obsługi kadr i płac to okazja w szczególności do zmniejszenia kosztów firmy.
pracownicy
Opracował: US Department of Labor
Na podstawie: http://www.flickr.com

Kadry to najważniejsze dobro zakładu w dzisiejszych czasach

Jeszcze całkiem niedawno było przekonanie, że podwładni mają przychodzić do pracy, angażować się całkowicie w wypełnianie własnych obowiązków, ponieważ w końcu za to dostają wynagrodzenie, a następnie firma powinna radować się jak najlepszą opinią za jakość wykonywanych usług. Na szczęście znacznie więcej dyrektorów zdaje sobie sprawę z tego, że najważniejszym lutetem jaki ma przedsiębiorstwo, nie jest wytwarzany przedmiot, lecz ludzie, którzy go wykonują.
odzież ochronna
Opracował: Husqvarna
Na podstawie: Husqvarna

BHP jest wartością niezwykle istotną, której reguł przestrzega większa część fabryk i przedsiębiorstw

Bezpieczeństwo pracy jest wartością niezwykle istotną, której reguł przestrzega większość zakładów i firm. Jest to znaczące we wszystkich zakładach pracy, wbrew przekonaniu niektórych również tam, gdzie na przykład wykonywana jest praca biurowa. W każdym miejscu można zastosować zasady skutecznej, a przy okazji bezpiecznej pracy, niezagrażającej zdrowiu pracownika.
Spotkanie, zebranie
Opracował: http://www.sxc.hu
Na podstawie: http://www.sxc.hu

A może wypad firmowy nad Bałtyk?

Czy nieustanny kryzys ekonomiczny spowodował, że to koniec tak bardzo częstych wyjazdów pracowniczych do choćby trójmiejskiego Sopotu? Tak naprawdę trudno myśleć, iż w przypadku Polski aż tak mocno widać wielkie spowolnienie gospodarcze. Jakby nie patrzeć jesteśmy raczej nietypową gospodarką, zatem można śmiało powiedzieć, że jeżeli w grę wchodzą wyjazdy pracownicze, tak naprawdę jest lepiej, niż kilka lat temu.
księgowość internetowa
Opracował: Piotr Drabik
Na podstawie: http://www.flickr.com

Outsourcing usług księgowych

Kilkanaście lat temu księgowa w firmie była niezastąpiona. W dzisiejszych czasach nieraz firmy korzystają z możliwości prowadzenia księgowości i innych usług finansowych przez usługodawców zewnętrznych. Outsourcing księgowości, audytu finansowego czy obsługi kadr i płac pozwala w szczególności oszczędzić pieniądze firmy.
Bosch GLL 3 80 P Professional
Opracował: Bosch
Na podstawie: Bosch

Maszyny, które mocno unowocześniają produkcję masy przedmiotów użytku codziennego

Wpływ postępu technicznego można obserwować właściwie we wszystkich dziedzinach życia. Z produktami technologii człowiek ma do czynienia na co dzień. Do części z nich przyzwyczaił się do tego stopnia, że nie zwraca już na nie uwagi. Wynalazki jako takie posiadają najczęściej jeden cel – służą ułatwianiu życia ludzkiego. Są to więc różnego rodzaju urządzenia, dzięki którym między innymi w znaczny sposób skraca się czas obowiązków pracownika w określonym zawodzie.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.