Prawnik
prawo
Na podstawie: www.morguefile.com

Wybór najlepszych radców prawnych

Nieznajomość prawa szkodzi – tą starą zasadę należy mocno wziąć sobie do serca. W dwudziestym pierwszym wieku wybór dobrych kancelarii prawnych nie jest zazwyczaj kwestią łatwą. W obecnej dobie ogromnego pośpiechu ,a także codziennego zabiegania, ciężko jest zwyczajowo w pełni zaufać nawet prawnikom czy. Samodzielne zorientowanie się w przepisach prawnych nie jest kwestią łatwą. Obecnie niezwykle ciężko odnaleźć się w matni pokomplikowanych reguł prawnych , których nieznajomość może czasami narażać na poważny szwank.
Porady prawne
Na podstawie: prawo.legeo.pl

Sprawdź, która kancelaria pomoże nam z uzyskaniem rozwodu

Kancelarii prawniczych w Polsce niby nie brakuje, chociaż nie są w dużym błędzie ludzie, którzy sądzą, że usługi prawne wykonywane w Polsce powinny być odrobinę bardziej wolne. Wiadomo: obecnym kancelariom adwokackich taki stan całkowicie odpowiada, lecz to zapewne jasne, że często zwykli klienci trochę mogą stracić na braku wolnego rynku. Dobra, lecz w końcu mimo wszystko w tej chwili nie zmienimy naszego kraju, zresztą w przeważającej większości krajów na planecie jest podobnie.
prawo
Na podstawie: www.morguefile.com

Po co komu radca prawny?

Od razu trzeba odpowiedzieć na pytanie napisane w tytule – tak, taki specjalista jest konieczny w każdym przedsiębiorstwie. Jego opłacenie to kolejny wydatek, całkiem spory zresztą, który obciąża budżet, jednak są to dobrze wydane złotówki. Czemu tak jest?
E-biznes, internet
Opracował: sxc.hu
Na podstawie: http://sxc.hu

Do kogo udać się z problemami prawnymi?

Prawo obowiązuje każdego obywatela. Prawo jest niestety dostatecznie skomplikowanym zbiorem zasad, że trudno jest oczekiwać, że każdy człowiek będzie rozumiał każdy przepis, choć, przynajmniej teoretycznie, ma taki obowiązek. Na szczęście nie jesteśmy skazani na śledzenie przepisów pośród dziesiątków ksiąg i przepisów.
kodeks prawny
Opracował: Marcin Polak
Na podstawie: http://www.flickr.com

Doradztwo podatkowe. Specjalistyczne rady.

Podatki ciągle wzrastają - a jeszcze oprócz tego trudno się połapać, jeśli w grę wchodzi prawo podatkowe w Polsce. Choć trudno być dzisiaj nadmiernym optymistą, to mam nadzieję, że przynajmniej polskie władze zrobią należyty porządek z prawem. Przecież zatrudnienie fachowych prawników dużo jest w stanie dać. Oczywiście można podać bardzo dużo innych alternatyw - w obniżenie podatków akurat nie jestem w stanie uwierzyć. Dobrze, ale co w takim razie musi zrobić właściciel firmy, który w żadnym razie nie chce mieć na pieńku z urzędami skarbowymi? Cóż, na pewno nie można zbytnio kombinować.
grupa prawników
Opracował: Steven Vance
Na podstawie: http://www.flickr.com

Prawnik wymaga wielu ciężkich lat studiów

Profesja prawnika cieszy się dużym uznaniem właściwie na całym świecie. Jest tak na przykład z uwagi na wieloletnie i uznawane za trudne studia, które musi skończyć każdy przyszły prawnik. Ukończenie studiów na kierunku prawniczym zwykle wymaga znacznego samozaparcia, a co najważniejsze wkładu własnego w postaci samodzielnej nauki.
Książki prawnicze
Opracował: Brian Holland
Na podstawie: http://www.flickr.com

Interesujesz się prawem? Zapraszamy tu!

Zdefiniowanie prawa sprawia problemy nie tylko prawnikom. Załóżmy więc, że ilu prawników - tyle definicji prawa. Jednak prawo powinno być spójne i nie pozostawiać niedomówień ani luk umożliwiających jego różną interpretację lub omijanie go. Niestety w Polsce tworzeniem prawa zajmują się nie prawnicy a politycy, co często skutkuje kiepskim poziomem aktów prawnych. Gdyby politycy chcieli poszerzyć swoją wiedzę z zakresu prawa to księgarnia prawnicza jest miejscem, które powinni odwiedzić.
prawo

Jakie są zadania prawników

Prawo jest niezwykle złożoną dziedziną wiedzy, na dzień dzisiejszy w każdym kraju funkcjonuje osobny zestaw przepisów z każdej dziedziny: prawa karnego, prawa cywilnego, praw autorskich czy takich z jakimi ma się do czynienia przechodząc przez ulicę – prawa na temat ruchu drogowego. Odstępstwa między państwami są czasami niewielkie, nie znaczy to jednak, że zbiór praw jest wąski. Zbiór praw rośnie z każdym rokiem – wprowadzane są nowe przepisy, a istniejące się nowelizuje. Bardzo rzadką sytuacją jest usuwanie przepisu. Żeby pomóc odnaleźć się w tym skomplikowanym świecie, niejednokrotnie korzysta się z pomocy profesjonalisty z określonej dziedziny prawnej, popularnie zwanego prawnikiem.
radca prawny
Opracował: Kevin Napper
Na podstawie: http://www.flickr.com

Gdy w grę wchodzi sprawa rozwodowa, prawnik jest kluczowy!

Problemy małżeńskie są aż tak wielkie, że potrzebny jest rozwód? Cóż, rośnie liczba rozpadów małżeństw - tak naprawdę ciężko powiedzieć, iż w dzisiejszych czasach instytucja małżeństwa tak jakby uległa popsuciu.
grupa prawników
Opracował: Steven Vance
Na podstawie: http://www.flickr.com

Kancelarie prawnicze to onieśmielające twierdze, czy przyjazne zwyczajnym ludziom placówki?

Kiedy myślimy o prawnikach wyobrażamy sobie stylowe biura prawnicze, gdzie wejście sprawia, że jesteśmy onieśmieleni. Przynajmniej takie wrażenie odnosi większość z nas po obejrzeniu wielu filmów prosto z Ameryki. Jednak sporo ludzi widziało i takie filmy, gdzie kancelarie nie wyglądały zbyt ciekawie, a przed upałem chronił ludzi jedynie marny wiatrak postawiony z brzegu starego biurka.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.