sprężarka śrubowa
Na podstawie: http://pneuma.pl

Nowa technologia zawarta w kompresorach

Propozycje marki, które obejmują swoim zasięgiem także kompresory śrubowe, udowadniają klientom ogromne możliwości producenta. Decydując się na nasze produkty, wybieracie Państwo tak naprawdę doskonałą oraz niezaprzeczalnie godną zaufania jakość. Gwarancja dotycząca naszych kompresorów udowadnia także dbałość o wszystkich naszych klientów. Długie doświadczenie i współpraca z rozmaitymi partnerami rynkowymi przekłada się na motywację do ciągłego udoskonalania naszych produktów.
krajobraz przemysłowy
Opracował: Iwan Gabovitch
Na podstawie: http://www.flickr.com

Rozwiązania z zakresu automatyki wykorzystywane we współczesnym sektorze przemysłowym

Nikomu nie musimy raczej nawet wspominać o tym, że szeroko rozumiana automatyka odgrywa bardzo ważną rolę w całym współczesnym przemyśle. Z drugiej jednak strony trudno byłoby się dziwić czemuś takiemu, gdyż bez korzystania z pewnych rozwiązań tego typu skuteczna produkcja w różnych dziedzinach byłaby właściwie niemożliwa. Jest to niesamowicie wręcz istotna kwestia dla kogoś, kto tylko jest akurat zainteresowany dowolną działalnością z tym związaną, bowiem niekiedy pewne inwestycje dotyczące właśnie tych rozwiązań stają się zwyczajnie konieczne.
Automatyka w fabryce
Opracował: Karen Baijens
Na podstawie: http://www.flickr.com

Automatyka przemysłowa|Jak dobrać zabezpieczenia ppoż, przeciwpożarowe, zabezpieczające przed pożarem maszyn

Automatyka przemysłowa to niezwykle szybko rozwijający się dział automatyki. Zajmuje się on automatyzacją wielu procesów przemysłowych oraz technologicznych. Z rozwojem tego rodzaju działu wiążą się jednak określone niebezpieczeństwa. Trzeba zabezpieczyć bowiem wszelkie możliwe urządzenia elektroniczne na wypadek pożaru czy odmiennych uszkodzeń, na które te bywają czasem narażone dla przykładu ze strony wadliwej instalacji elektrycznej.
Sprężyna, element mechaniczny
Opracował: Internet Archive Book Images
Na podstawie: http://www.flickr.com

Odmiany i funkcje spirali

Sprężyna jest częścią mechaniczną, najczęściej metalową, o niezwykle rozległym zastosowaniu praktycznym. Większa część tych elementów posiada kształt okrągły lub stożkowaty, a ich kształt i wielkość zależy od punktu wykorzystania. Istnieją na przykład ogromne sprężyny stosowane w maszynach budowlanych, jak i bardzo małe, takie, które między innymi stosuje się w długopisach i pozostałych akcesoriach biurowych. Jedną z podstawowych funkcji sprężyn jest gwarantowanie określonym elementom odpowiedniej amortyzacji, przykładowo w czasie poruszania się.
maszyna
Na podstawie: sxc.hu

Sprężyny – naprawdę aż tak istotne?

Sprężyny to bardzo istotne rzeczy. W zasadzie mało z nas wie, jak praktyczne są takie niepozorne elementy. A sprężyny funkcjonują wszędzie. Zerknij na swój zegarek – jeżeli nie nosisz na nadgarstku urządzenia elektronicznego, raczej na pewno twój typ jest napędzany przez specjalne sprężyny. A potem przypatrz się łóżku, na którym zwykle odpoczywasz. Jest miękkie? A to z tej przyczyny, że wewnątrz niego są umieszczone małe sprężyny.
urządzenia chłodnicze w pomieszczeniu
Opracował: jblevine2004
Na podstawie: http://www.flickr.com

Co warto wiedzieć o chłodnictwie

Podczas wykonywania rozmaitych działań ściśle związanych z przemysłem często okazuje się kluczowe zyskanie właściwej temperatury – nie wyłącznie wysokiej, lecz w dwudziestym pierwszym wieku także niskiej. Technologia związana z wykorzystywaniem ujemnych temperatur ma w dwudziestym pierwszym wieku bardzo wiele licznych zastosowań – od przemysłu spożywczego przez oczyszczanie ścieków aż po przemysł samochodowy. Chłodnictwo w przemyśle to w dwudziestym pierwszym wieku jeden z najważniejszych wynalazków, jednakowo istotny jak ogrzanie rzeczy do pożądanej temperatury.

Gdzie można dostać elementy do wózka widłowego?

Kierowcy wózków jezdniowych, o których zwyczajowo mówi się wózki widłowe, znają sklepy, w których mogą nabyć wszystkie potrzebne części do danej maszyny. Dzięki tym pojazdom jest możliwość przewożenia towarów o potężnej wadze.
przemysłowo
Opracował: Daniel Lobo
Na podstawie: http://www.flickr.com

Elektromechanika jako najbardziej przyszłościowy zawód - jakie kwestie poleca się wiedzieć?

Na pewno każdy wchodzący w swe dorosłe życie młody człowiek wie o tym, że odszukanie dla siebie rzeczywiście idealnego zawodu który z jednej strony dawałby nam radość a z drugiej odpowiednie zarobki jest niezwykle ważną kwestią. Z jednej strony możliwości z tym związane odznaczają się aktualnie znacznym zróżnicowaniem, bowiem w końcu każdy z nas może zdecydować się na pracę w wielu różnych zawodach. Równocześnie jednak trzeba pamiętać o tym, że zwykle te rzeczywiście dobrze płatne prace wymagają od nas posiadania znacznych kwalifikacji, a o ich zdobycie często trzeba mocno się postarać.
produkcja w firmie odlewniczej
Opracował: http://www.sxc.hu
Na podstawie: http://www.sxc.hu

Wieloetapoty proces wytwarzania dedykowanych produktów takich jak prolab65, wytwarzanych przez przemysł odlewniczy

Maszyny odlewnicze są bardzo wyspecjalizowanym sprzętem, który wymaga odpowiednich tworzyw i procesów technologicznych w trakcie wytwarzania. Zaawansowane mechanizmy hydrauliczne w połączeniu ze stalą o wysokiej trwałości umożliwiają przenoszenie ogromnych ciężarów, które nie byłyby możliwe do przemieszczenia żadną inną metodą. Każdy, nawet najmniejszy element powinien spełniać stawiane mu wymogi.
element kotłowni parowej
Opracował: Richard Ash
Na podstawie: http://www.flickr.com

Kotłownie parowe oraz przemysłowe - cenne wskazówki

Opierając się na ogólnej oraz oczywistej definicji, kotły parowe, są to maszyny służące do wytwarzania pary, dzięki procesowi spalania. Urządzenie parowe wynaleziono dosyć dawno temu, bo w 1681 roku, przez Denisa Papina. Pierwszy model rezerwuaru ciśnieniowego wyleciał w powietrze, ale dzięki temu kolejny został już wyposażony w zawór bezpieczeństwa. Trzeba wiedzieć jednak, iż podobne urządzenia funkcjonowały dawno temu w okresie starożytnym. Można do nich zakwalifikować słynną banię Herona z 140 r p.n.e., będąca połączeniem turbiny parowej i kotła parowego.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.