spawanie
Opracował: Oscar Gil Fernández
Na podstawie: http://www.flickr.com

Gatunki, zasady działania i budowa reduktorów do spawarek

Do najważniejszych elementów składowych spawarki bez względu na to jaką metodę spawania wybierzemy należą reduktorygazowe. Rolą reduktorów do spawarek jest obniżenie ciśnienia gazu wyjściowego (na przykład z butli) do odpowiedniej wartości ciśnienia roboczego, wymaganego przez palniki spawarek. W zależności od rodzaju palnika, gazy robocze - najczęściej Tlen, oraz substancja palna - przeważnie Acetylen, przesyłane są do komory spalania w identycznych poziomach ciśnienia roboczego lub Tlen(O2) jest bardziej sprężony od drugiego gazu.
Sprężyny
Na podstawie: http://www.vanel.com

Wytwarzanie sprężyn

Jak wygląda klasyczna sprężyna zapewne wie każdy. Nie wszyscy jednak wiedzą ze względu na co są one dzielone i klasyfikowane. Sprężyny są dzielone pod względem siły jaką wywierają. Znajdują się tutaj cztery rodzaje klasyfikacji.
Ważnym atutem nożyc GSC 10,8 V LI jest wydajny akumulator litowo jonowy, niewielki ciężar tylko 1,4 kg oraz zwarta konstrukcja.
Opracował: Bosch
Na podstawie: www.bosch-media.pl

Użycie blach trudnościeralnych to skuteczny sposób na zredukowanie kosztów budowy

Budowa to przedsięwzięcie, które pochłania potężne koszta. Poszukujemy więc cały czas sposobów, by w jakoś je zminimalizować. O ile tylko dobrze pomyślimy, oszczędności jesteśmy w stanie odszukać wszędzie. Lecz nie chodzi jedynie o to, aby było po jak najniższych kosztach. Najważniejsza jest budowie niewątpliwie jakość.Powinno się stosować takie materiały budowlane, które wykazują się dużą odpornością, przykładowo taka stal konstrukcyjna musi być wytrzymała.
Maszyna do pakowania
Opracował: Tetra Pak
Na podstawie: http://www.flickr.com

Uniwersalne urządzenia pakujące używane w zakładach przemysłowych.

Zdecydowana większość towarów i produktów oferowanych w sklepach posiada jakieś opakowanie. Czasami będzie ono proste i niewielkie, a niekiedy wiele razy większe od sprzedawanej rzeczy. W procesie produkcji pakowanie jest bardzo istotne, bo na tym etapie jest przygotowanie towarów do dalszej dystrybucji albo składowania na magazynie.
Gięcie profili stalowych
Opracował: U.S. Army Corps of Engineers
Na podstawie: http://www.flickr.com

Dobre materiały gwarantują dobrą jakość naszych produktów

Od przemysłowych urządzeń albo budowlanego sprzętu wymaga się bezawaryjnego, długiego czasu funkcjonowania. Rzecz jasna ważna jest konstrukcja i dobry projekt, ale dużą rolę w prawidłowym funkcjonowaniu urządzeń odgrywają odpowiednie materiały. Do wykonania większości przemysłowych maszyn używana jest stal, wytwarzana w wielu różnych rodzajach i o bardzo zróżnicowanych właściwościach.
Lustro uchylne dla niepełnosprawnych
Opracował: Cersanit
Na podstawie: Lazienkaplus.pl

Sprawdź jak wygląda w rzeczywistości naprawa luster

Usuwanie rys ze szkła może być przeprowadzone na kilka sposobów, które na pewno będą skutecznymi rozwiązaniami. Super nowoczesne technologie powodują, że tego typu czynności są wykonywane dosłownie w paru krokach.
Automatyka w fabryce
Opracował: Karen Baijens
Na podstawie: http://www.flickr.com

Automatyka przemysłowa|Jak dobrać zabezpieczenia ppoż, przeciwpożarowe, zabezpieczające przed pożarem maszyn

Automatyka przemysłowa to prężnie rozwijający się dział automatyki. Zajmuje się on automatyzacją dużej ilości procesów przemysłowych bądź technologicznych. Z rozwojem tego rodzaju działu wiążą się jednak pewne niebezpieczeństwa. Potrzeba zabezpieczyć bowiem wszelkie możliwe urządzenia elektroniczne na wypadek pożaru czy odmiennych uszkodzeń, na które te bywają nieraz narażone chociażby ze strony wadliwej instalacji elektrycznej.
Bosch GLL 3 80 P Professional
Opracował: Bosch
Na podstawie: Bosch

Maszyny, które mocno unowocześniają produkcję masy przedmiotów użytku codziennego

Wpływ postępu technologii można obserwować w zasadzie we wszystkich dziedzinach życia. Z produktami technologii człowiek spotyka się na co dzień. Do niektórych z nich przyzwyczaił się do tego stopnia, że nie zwraca już na nie uwagi. Wynalazki jako takie mają najczęściej jeden cel – służą uproszczeniu życia ludzkiego. Będą to więc różnorodne przyrządy, dzięki którym przykładowo w znaczny sposób skraca się czas obowiązków pracownika w określonym zawodzie.
kotłownie parowe
Opracował: Nicholas Lundgaard
Na podstawie: http://www.flickr.com

Czy branża spożywcza to dobre miejsce na inwestycję?

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej to z pewnością ogromnie atrakcyjna forma otrzymywania przez nas dochodu. Niemniej jednak jak najbardziej nie wszyscy z nas posiadają predyspozycje do tego rodzaju pracy. Praktyka pokazuje nam tymczasem, że na szczęście coraz więcej osób pragnie sprawdzić swoje siły właśnie w tym rodzaju działania. Takie zjawisko bez wątpienia jest pozytywne, bowiem praca na własny rachunek w szeregu przypadków rozwija wśród nasz niezwykle dużo umiejętności, zarówno komunikacyjnych jak i tych w szeregu przypadków bezpośrednio związanych z wiedzą.
przemysłowo
Opracował: Daniel Lobo
Na podstawie: http://www.flickr.com

Elektromechanika jako najbardziej przyszłościowy zawód - jakie kwestie poleca się wiedzieć?

Z pewnością każdy wchodzący w swoje dorosłe życie młody człowiek ma świadomość tego, że znalezienie dla siebie naprawdę dobrego zawodu który z jednej strony dawałby nam satysfakcję a z drugiej zadowalające zarobki jest niesamowicie wręcz istotną kwestią. Z jednej strony możliwości z tym związane charakteryzują się aktualnie bardzo dużym zróżnicowaniem, ponieważ przecież każdy z nas może wybrać dla siebie pracę w wielu różnych zawodach. Z drugiej jednak strony trzeba pamiętać o tym, że zazwyczaj te faktycznie dobrze płatne prace wymagają od nas posiadania sporych kwalifikacji, a o ich zdobycie często trzeba mocno się postarać.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.