turbina
Na podstawie: http://www.sxc.hu/

Jak kupić kompresor powietrza?

Aby jak najlepiej wybrać kompresory powietrza, najlepiej zapoznać się bliżej z cechami tego urządzenia. Niełatwo dokonać wyboru, mając do dyspozycji wielką liczbę różnorodnych produktów z licznych sklepów i punktów sprzedaży. Istotne jest, aby poznać marki produkujące tego rodzaju i kierować się opiniami jedynie wytrawnych i doświadczonych specjalistów.
proces cynkowania
Opracował: Steve Snodgrass
Na podstawie: http://www.flickr.com

Jakie wybierać ogrodzenie? Jakie będzie bardziej solidne? Z jakich materiałów powinno być zrobione najbardziej trwałe ogrodzenie?

Ogrodzenie cynkowanie galwanicznie i ogniowo mają odmienne właściwości, które wynikają z przebiegu różnych procesów technologicznych. Jakie to procesy? Jak to trzeba rozumieć?

Negatywem tego rodzaju technologii są zgrubienia i nadlewy, jakie wynikają z błyskawicznego chłodzenia i zastygania cynku na powierzchni wyrobu. Są one dostrzegane pod warstwą farby. Wyrobu do ocynku ogniowego muszą posiadać specjalistyczne otwory technologiczne, są w stanie być one również “ukryte” w niewidocznych początkowo miejscach. Galwanizacja wdraża do tego procesu nowe możliwości.
Sprężarka tłokowa
Na podstawie: http://www.pneuma.pl/

Sprężarka - zasady działania

Wiele wynalazków bywa niedocenianych, mimo szerokiej powszechności zastosowania. Każdy słyszał o promach kosmicznych i odrzutowcach, o rakietach kosmicznych i superkomputerach. Jednak tylko garstka zdaje sobie sprawę z roli, jaką w postępie naukowych zajmuje niepozorna sprężarka.
maszyna
Na podstawie: sxc.hu

Sprężyny – naprawdę aż tak istotne?

Sprężyny to bardzo istotne części. Generalnie mało z nas wie, jak przydatne są takie maleńkie elementy. A sprężyny są wszędzie. Popatrz na swój zegarek – o ile nie masz na ręce czasomierza elektronicznego, raczej na pewno twój egzemplarz jest napędzany przez niewielkie sprężyny. A następnie przyglądnij się łóżku, na którym zwykle sypiasz. Jest wygodne? A to z tej przyczyny, że w trzewiach niego są zamontowane niewielkie sprężyny.

Gdzie można dostać elementy do wózka widłowego?

Kierowcy wózków jezdniowych, do określenia których używa się też określenia wózki widłowe, znają miejsca, w których mogą dostać wszystkie niezbędne części do danej maszyny. Dzięki tym pojazdom istnieje możliwość przewożenia materiałów o sporej masie.
Lustro uchylne dla niepełnosprawnych
Opracował: Cersanit
Na podstawie: Lazienkaplus.pl

Sprawdź jak wygląda w rzeczywistości naprawa luster

Usuwanie rys ze szkła wykonuje się na parę sposobów, które z całą pewnością będą skutecznymi sposobami. Super nowoczesne technologie sprawiają, że tego rodzaju czynności są wykonywane praktycznie w paru krokach.

Wynajem agregatów prądotwórczych - kiedy to się opłaca

Dawniej istniała pewna historia, która mówiła o tym, jak to niedoświadczonemu pracownikowi majster dla kawału nakazał przyniesie mu dwóch worków elektryczności. Gdyby ów robotnik okazał się mądrzejszy, mógłby kpiarzowi dać po prostu agregat prądotwórczy.
Ważnym atutem nożyc GSC 10,8 V LI jest wydajny akumulator litowo jonowy, niewielki ciężar tylko 1,4 kg oraz zwarta konstrukcja.
Opracował: Bosch
Na podstawie: www.bosch-media.pl

Użycie blach trudnościeralnych to skuteczny sposób na zredukowanie kosztów budowy

Budowa to przedsięwzięcie, które pochłania gigantyczne nakłady finansowe. Szukamy więc cały czas rozwiązań, by w jakoś ograniczyć je. O ile tylko dobrze pomyślimy, oszczędności zdołamy odszukać wszędzie. Jednakże nie chodzi jedynie o to, aby było po jak najniższych kosztach. Najistotniejsza jest budowie oczywiście jakość.Powinno się stosować takie materiały budowlane, które wykazują się dużą odpornością, przykładowo taka stal konstrukcyjna musi być mocna.
elektrownia
Na podstawie: http://sxc.hu/

Chłodzenie = postęp

W gronie najbardziej przydatnych technik ludzkości powinno się z całą pewnością umieścić chłodnictwo. Dzięki takim przybytkom jak chłodnie i zamrażarkom w naszych domach możemy bez obaw gromadzić jedzenie. Chłodnictwo to technologia, która znacznie przyczyniła się do rozwoju w gospodarce. Chłodnie samochodowe i w halach spowodowały, że proste stało się przewożenie delikatnych produktów na spore dystanse.
spawanie
Na podstawie: sxc.hu

MIG/MAG jako najczęściej stosowana strategia spawania

Spajanie jest to sposób połączania materii, w wyniku którego zyskuje się połączenie o fizycznej ciągłości materiałowej. Definicja spajania zawiera spawanie, lutowanie czyli spajanie przy pomocy np. cyny lutowniczej, klejenie (za pomocą różnego rodzaju klejów), napawanie, zgrzewanie i inne.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.