obróbka cnc
Opracował: zombieite
Na podstawie: http://www.flickr.com

Obróbka CNC to powiększenie znanych w branży obrabiarek o sposobność sterowania numerycznego

Obróbka CNC to nic innego jak poszerzenie słynnych już w tej branży obrabiarek o możliwość sterowania numerycznego. Sama nazwa CNC czyli sterowanie komputerowe aparatami numerycznymi. Na ogół takie maszyny do obróbki CNC i skrawanie metali urządzone są w programowalne procesory, dzięki którym obróbka metalu może być zautomatyzowana w ogromnym stopniu. Przytoczony procesor obrabiarki CNC zapewnia realizację ciągu dyspozycji przekładających się na stałe funkcjonowanie skrawarki CNC w oznaczony przez operatora sposób.
spawanie
Na podstawie: sxc.hu

MIG/MAG jako najczęściej stosowana strategia spawania

Spajanie jest to sposób łączenia materiałów, w wyniku którego zyskuje się połączenia o fizycznej jedności materiałowej. Definicja spajania zawiera spawanie, lutowanie - spajanie przy użyciu np. cyny lutowniczej, klejenie (przy użyciu różnego rodzaju klejów), napawanie, zgrzewanie i inne.
wizytówka
Opracował: Geoffrey Franklin
Na podstawie: http://www.flickr.com

Wydruk profesjonalny wizytówek we Wrocławiu

Drukarnie oferują bardzo wiele zróżnicowanych usług. Co istotne, punkty takie są aktualnie bardzo szeroko dostępne. Można je znaleźć bowiem już nie wyłącznie w większych ośrodkach miejskich, ale także w mniejszych miejscowościach. Zakres usług najczęściej zależy od wielkości punktu. Przykładowa drukarnia we Wrocławiu oferuje usługi związane z drukowaniem dokumentów czarno-białych oraz barwnych różnych wielkości. Ostatnio ogromnie popularne stały się tak zwane druki wielkoformatowe. Ta metodą można wykonać fototapetę lub obraz na ścianę z dowolnie wskazanego przez klienta zdjęcia. Trzeba tylko dopilnować by miało ono wysoką jakość. Rzecz jasna tego rodzaju produkt stworzony w salonie fotograficznym jest o wiele lepszej jakości, jednak przewaga drukarni w tym miejscu polega na mniejszych kosztach.
przemysłowo
Opracował: Daniel Lobo
Na podstawie: http://www.flickr.com

Elektromechanika jako najbardziej przyszłościowy zawód - jakie kwestie poleca się wiedzieć?

Niewątpliwie każdy rozpoczynający swoje dojrzałe życie młody człowiek zdaje sobie sprawę z tego, że odszukanie dla siebie faktycznie idealnego zawodu który z jednej strony dawałby nam radość a z drugiej wysokie zarobki jest bardzo istotną sprawą. Z jednej strony możliwości z tym związane charakteryzują się obecnie bardzo dużym zróżnicowaniem, ponieważ w końcu każdy z nas może zdecydować się na pracę w wielu najróżniejszych zawodach. Równocześnie jednak trzeba pamiętać o tym, że zwykle te faktycznie dobrze płatne prace wymagają od nas posiadania znacznych kwalifikacji, a o ich zdobycie często będziemy musieli bardzo się postarać.
Sprężyny
Na podstawie: http://www.vanel.com

Sprężyny

Nikt raczej nie myśli o tym ile sprężyn użytych zostało do zbudowania różnych przedmiotów i maszyn nas otaczających. A jest ich wiele. Produkcja sprężyn to biznes, który trzyma się stabilnie na rynku i przy obecnym popycie jaki jest na sprężyny nic mu nie grozi. Rodzajów sprężyn jest bardzo wiele. Od maleńkich stosowanych w niewielkich mechanizmach - na przykład w zegarkach, po wielkie stosowane w kolejnictwie, przemyśle ciężkim, konstruowaniu dźwigów, silników do samochodów i nie tylko.
sprężarka
Opracował: Laineema
Na podstawie: http://www.flickr.com

Dobrze przemyślmy co się u nas sprawdzi

Zanim przejdziemy do sprawunku koniecznej nam sprężarki, musimy się najpierw dokładnie dowiedzieć, jakie są ich rodzaje, czym one się od siebie różnią, a co się z tym łączy, która idealnie ma szansę wypełnić wszystkie nasze wymagania. Jeśli pragniemy prawidłowo wykonywać swoją pracę, to musimy dopilnować, żeby nasza sprężarka świetnie wypełniała własne funkcje, bez względu na to, czy ma być wykorzystana do pompowania opon samochodowych, czy na przykład do malowania natryskowego.
przygotowanie do obróbki cnc
Opracował: zombieite
Na podstawie: http://www.flickr.com

Obróbka cnc a oferty producenta

Profesjonalna obróbka cnc znana jest na rynku nie od dzisiaj, jednak fachowcy w tej dziedzinie stale powiększają swoją wiedzę. Ciągłe poszukiwanie dobrych oraz jeszcze bardziej innowacyjnych możliwości ma przełożenie na satysfakcję klientów na rynku w kraju. Obróbka skrawaniem umożliwia właściwe zdejmowanie niewielkich części poddawanego obróbce materiału. Skrawki, które zostały w opisany sposób ścięte, nazywane są wiórami. Metoda ta jest stale ulepszana, dzięki czemu gwarantowane są coraz szersze możliwości.
walec
Opracował: Cramo
Na podstawie: Cramo

Budowa urządzeń w przemyśle

Bez ustanku rozwija się w Polsce odnoga przemysłu powiązana z budową maszyn. Tworzy się bardzo dużo przedsiębiorstw używających wszelkiego rodzaju maszyn, więc i popyt nie spada. Oczywiście przedsiębiorstwa już obecne na rynku idą z postępem i zakupują raz na jakiś czas nowoczesne urządzenia dostosowane do postępu technologii produkcji.
produkcja w firmie odlewniczej
Opracował: http://www.sxc.hu
Na podstawie: http://www.sxc.hu

Wieloetapoty proces wytwarzania dedykowanych produktów takich jak prolab65, wytwarzanych przez przemysł odlewniczy

Maszyny odlewnicze są wysoce zaawansowanym sprzętem, który potrzebuje właściwych materiałów i procesów technologicznych w czasie produkcji. Skomplikowane mechanizmy hydrauliczne w zestawieniu ze stalą o wysokiej trwałości umożliwiają przenoszenie ogromnych ciężarów, które nie byłyby możliwe do przetransportowania w żaden inny sposób. Każdy, nawet najdrobniejszy element powinien spełniać stawiane mu wymogi.
chłodnictwo
Opracował: BillSmith_03303
Na podstawie: http://www.flickr.com

Automatyka chłodnicza w praktyce

W epoce współczesnych zmian klimatycznych oraz najróżniejszych kwestii związanych z badaniami naukowymi, magazynowaniem i transportem idealnie działające chłodnictwo staje się coraz istotniejszą dziedziną technologii. Jest bardzo ważne, by wybrane przedmioty – te jak przykładowo żywność, leki , jak również dopasowane substancje chemiczne – przebywały w najlepszych warunkach termicznych. Dzięki osiągnięciu odpowiednio niskich temperatur można też przeprowadzać proces liofilizacji lub wytwarzania tzw. suchego lodu. Takie warunki zapewnić jest w stanie jedynie wyjątkowo sprawnie działająca automatyka chłodnicza.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.