spawanie
Na podstawie: sxc.hu

MIG/MAG jako najczęściej stosowana strategia spawania

Spajanie jest to sposób połączania materii, w wyniku którego zyskuje się połączenie o fizycznej ciągłości materiałowej. Definicja spajania zawiera spawanie, lutowanie czyli spajanie przy pomocy np. cyny lutowniczej, klejenie (za pomocą różnego rodzaju klejów), napawanie, zgrzewanie i inne.
Sprężyny
Na podstawie: http://www.vanel.com

Sprężyny

Niewielu ludzi na co dzień zastanawia się ile sprężyn użytych zostało do skonstruowania różnych przedmiotów i maszyn które nas otaczają. A jest ich wiele. Produkcja sprężyn to biznes, który działa dobrze na rynku i przy takim popycie jaki jest na sprężyny nic mu nie grozi. Typów sprężyn jest mnóstwo. Od najmniejszych używanych w precyzyjnych mechanizmach - choćby w zegarkach, po ogromne używane w kolejnictwie, przemyśle ciężkim, budowie dźwigów, silników do samochodów i nie tylko.
element kotłowni parowej
Opracował: Richard Ash
Na podstawie: http://www.flickr.com

Kotłownie parowe oraz przemysłowe - cenne wskazówki

Opierając się na popularnym określeniu, kotły parowe, są to urządzenia służące do wytwarzania pary, korzystając z procesu spalania. Urządzenie parowe wynaleziono dosyć dawno , bo w 1681 roku, przez Denisa Papina. Pierwszy model zasobnika ciśnieniowego eksplodował, jednak jego następca został ulepszony zaworem bezpieczeństwa. Wypada wiedzieć jednak, że podobne urządzenia funkcjonowały dawno temu w okresie starożytnym. Można do nich zaliczyć znaną banię Herona z 140 r p.n.e., łączyła elementy turbiny parowej i kotła parowego.
krajobraz przemysłowy
Opracował: Iwan Gabovitch
Na podstawie: http://www.flickr.com

Rozwiązania z zakresu automatyki wykorzystywane we współczesnym sektorze przemysłowym

Nikomu nie trzeba chyba nawet wspominać o tym, że ogólnie pojęta automatyka odgrywa bardzo ważną rolę w całym obecnym przemyśle. Z drugiej jednak strony trudno byłoby się temu dziwić, gdyż bez korzystania z pewnych rozwiązań tego typu sprawna produkcja w rozmaitych dziedzinach byłaby właściwie niemożliwa. Jest to niezwykle istotna sprawa dla kogoś, kto tylko jest akurat zainteresowany dowolną działalnością z tym związaną, gdyż czasami pewne inwestycje dotyczące takich właśnie rozwiązań mogą być najzwyczajniej konieczne.
robak konin
Na podstawie: robak.konin.pl

Który pomysł na działalność jest obecnie lukratywny?

Każdy z nas bezustannie poszukuje dochodowych pomysłów na osobiste przedsięwzięcie gospodarcze. Praktyka jednakże wyraźnie pokazuje nam, że tego typu działania w wielu przypadkach są dość trudne ze względu na bardzo duże natężenie różnorodnymi usługami na współczesnym rynku.

Wynajem agregatów prądotwórczych - kiedy to się opłaca

Niegdyś krążył pewna anegdota, która mówiła o tym, jak to świeżemu robotnikowi przełożony dla zgrywy nakazał przyniesie mu dwóch paczek prądu. Gdyby ów pomocnik okazał się mądrzejszy, mógłby żartownisiowi przynieść po prostu agregat prądotwórczy.
sprężarka
Opracował: Laineema
Na podstawie: http://www.flickr.com

Są urządzenia, bez których niesamowicie trudno byłoby działać

Istnieją maszyny, bez których bardzo ciężko byłoby funkcjonować. Wiele czynności byłoby mocniej męczących oraz równocześnie także ich zrobienie brałoby nam dużo więcej godzin. Mimo wszystko prawda jest taka, iż o wielu z tych urządzeń nawet nie rozmyślamy, ponieważ jak długo funkcjonują bez żadnego problemu, to właściwie nie poświęcamy na nie uwagi, gdyż jesteśmy do nich aż tak mocno przyzwyczajeni.
spawanie
Na podstawie: sxc.hu

Lutowanie jako najdłużej istniejąca strategia łączenia

Lutowanie jest najdawniejszym procesem spawania. Jest to metoda łączenia materiałów która zapewnia połączenie o fizycznej ciągłości, wykonane spoiwem o temperaturze topnienia niższej od temperatury topnienia materiałów połączanych. Materiały dodatkowe stosowane podczas lutowania to lut oraz topnik lutowniczy, które są niezbędne do wykonania połączenia lutowanego.
Sprężarka tłokowa
Na podstawie: http://www.pneuma.pl/

Sprężarka - zasady działania

Wiele wynalazków bywa niedocenianych, mimo sporej powszechności zastosowania. Każdy słyszał o promach kosmicznych i odrzutowcach, o silnikach spalinowych i elektrycznych. Jednakże mało kto jest świadoma roli, jaką w postępie naukowych zajmuje skromna sprężarka.
sprężarka
Opracował: Laineema
Na podstawie: http://www.flickr.com

Mamy szansę wybrać coś sprawdzonego

Typów sprężarek jest na pewno parę, a co się z tym wiąże, niesamowicie łatwo jest zwątpić odnośnie tego, która z nich będzie dla nas najwspanialsza. Jeżeli opinie o nich są nazbyt rozbieżne i mamy problem z powzięciem ostatecznej decyzji, to z pewnością należy użyć z tego co jest sprawdzone, z czego ludzie używają od lat oraz w ogóle się na to nie uskarżają. Bo przecież są sprężarki z których korzysta się już od dawna oraz które na pewno dokładnie się zna.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.