osuszacz powietrza w pomieszczeniu
Opracował: Alex Wiebe
Na podstawie: http://www.flickr.com

Przemysłowe osuszanie powietrza

Niektóre gałęzie przemysłu do produkcji produktów wysokiej jakości potrzebują bardzo suchego powietrza. Dotyczy to w dużej mierze przemysłu związanego z produkcją leków, energetycznego i spożywczego. Suche powietrze zapobiega namnażaniu się szkodliwych organizmów, bakterii i pasożytów. Ma to znaczenie w każdej z wspomnianych gałęzi przemysłu. Leki powinny być produkowane w warunkach sterylnej czystości, żywność wytwarzana w atmosferze ochronnej przez dłuższy czas jest zdatna do spożycia, suche powietrze zapobiega pojawianiu się zwarć, które mogą być bardzo szkodliwe dla urządzeń energetycznych. W celu osiągnięcia tego rodzaju warunków stosuje się specjalne urządzenia, które osuszają powietrze atmosferyczne.
Sprężyny
Na podstawie: http://www.vanel.com

Sprężyny

Niewielu ludzi na co dzień myśli o tym ile sprężyn użytych zostało do skonstruowania różnych przedmiotów i maszyn nas otaczających. A jest ich całe mnóstwo. Produkcja sprężyn to dział przemysłu, który trzyma się stabilnie na rynku i przy obecnym popycie jaki jest na sprężyny nic mu nie zagraża. Rodzajów sprężyn jest mnóstwo. Od najmniejszych wykorzystywanych w niewielkich mechanizmach - na przykład w zegarkach, po wielkie używane w kolejnictwie, przemyśle mechanicznym, konstruowaniu dźwigów, silników samochodowych i nie tylko.
Nadruk na koszulce
Opracował: Eurritimia
Na podstawie: http://www.flickr.com

Maszyna do koszulek umożliwia tworzyć doskonałej jakości nadruk

Produkcja koszulek jest w obecnych czasach niezwykle dobrze rozwinięta pod względem technologicznym, poprzez co pojawia się sporo różnorodnych koszulek z interesującymi wzorami. Oczywiście niezwykle istotne dla atrakcyjnej prezencji koszulki jest nadruk, który musi przedstawiać coś interesującego, co będzie skupiać wzrok i co sprawi, iż klienci bardzo chętnie będą takiego rodzaju koszulkę kupować.
Sprężyny
Na podstawie: http://www.vanel.com

Wytwarzanie sprężyn

Jak wygląda klasyczna sprężyna zapewne wie każdy. Nie wszyscy jednak wiedzą w jaki sposób są one klasyfikowane i jak się dzielą. Sprężyny są dzielone pod względem siły którą podczas pracy wywierają. Wyróżnia się obecnie 4 rodzaje klasyfikacji.
Agregat prądotwórczy
Opracował: PromaPL
Na podstawie: www.promapl.pl

Przyzwyczailiśmy się do prądu

Tak niesamowicie przyzwyczailiśmy się do tego, że ciągle mamy prąd, że przez niego możemy używać telewizora, radia, komputera, iż w przypadku awarii i przerwie w jego dostawie, nie bardzo wiemy co mamy robić. Nudzimy się, snujemy się z kąta w kąt i zastanawiamy się, jakim cudem dawniej obywatele byli w stanie żyć bez prądu i wykonywać tylko takie prace, na które zezwalały im świece albo lampy naftowe. Lecz dzisiaj mamy możliwość się ustrzec przed takimi przerwami w dostarczaniu prądu, tak że nawet nie odczujemy, że go przez jakiś czas nie było.
Motopompy Honda
Opracował: Honda
Na podstawie: Honda

Sprzęty przemysłowe optymalizujące oraz unowocześniające produkcję

Maszyny wytwarzające próżnię są chętnie używane w przetwórstwie, przemyśle, spożywczym lub chemicznym. Próżnia oznacza stan całkowitej nieobecności cieczy, gazów czy pozostałych substancji w danym środowisku. Jest więc bardzo korzystnym środowiskiem ochronnym dla produktów żywnościowych, może służyć do szybkiego zamrażania lub zmiany postaci produktu, minimalizowania wilgoci lub pakowania artykułów.
Sprężarka tłokowa
Na podstawie: http://www.pneuma.pl/

Modele kompresorów i ich możliwości.

Sprężarki powietrza są urządzeniami niezwykle popularnymi. Pierwszą funkcją oraz oczywistym zastosowaniem takiego rodzaju sprzętów jest zwiększenie gęstości powietrza. Wysokie ciśnienie może być używane do napędzania urządzeń i wszelakich mechanizmów. Przykładem zastosowania sprężarek są urządzenia napędzane ściśnionym powietrzem.
Urządzenie ze stali
Opracował: Nicholas Lundgaard
Na podstawie: http://www.flickr.com

Do czego używa się metali nietypowe?

Czym jest stal specjalna? Odpowiedzieć w prosty sposób można tak, że jest to stal o specjalnym przeznaczeniu. Znaczy to jednak też coś więcej - w stali takiego typu znajduje się więcej dodatków stopowych, dzięki którym stal taka ma wyjątkowe względem do stali używanej na co dzień cechy. Stale specjalne mają właściwości, które skutkują tym, że w trakcie jej obrabiania należy zachować nietypowe warunki, na przykład wymaga ona wysokiego reżimu montażu. Pod względem klasyfikacji dzielimy stal na: stal nierdzewną, stal kwasoodporną, stal żarowytrzymałą, żaroodporną, magnetyczną i odporną na zużycie.
Automatyka w fabryce
Opracował: Karen Baijens
Na podstawie: http://www.flickr.com

Automatyka przemysłowa|Jak dobrać zabezpieczenia ppoż, przeciwpożarowe, zabezpieczające przed pożarem maszyn

Automatyka przemysłowa to niezwykle szybko rozwijający się dział automatyki. Zajmuje się on automatyzacją sporej liczby procesów przemysłowych albo technologicznych. Z rozwojem tego rodzaju działu wiążą się jednak określone niebezpieczeństwa. Warto zabezpieczyć bowiem wszelkie możliwe urządzenia elektroniczne na wypadek pożaru czy innych uszkodzeń, na które te bywają nieraz narażone chociażby ze strony wadliwej instalacji elektrycznej.
Sprężarka tłokowa
Na podstawie: http://www.pneuma.pl/

Sprężarka - zasady działania

Wiele wynalazków bywa niezauważanych, mimo szerokiej powszechności użycia. Wszyscy wiedzą coś o silnikach odrzutowych i spalinowych, o rakietach kosmicznych i superkomputerach. Jednakże tylko garstka zdaje sobie sprawę z roli, jaką w postępie naukowych odgrywa niedoceniana sprężarka.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.