przenośnik taśmowy
Na podstawie: http://www.sxc.hu

Maszyny służące do transportu produktów .

Przenośniki taśmowe przeznaczone są do transportu różnych części i towarów. Wykorzystuje się je w wielu gałęziach przemysłu, w głównej mierze w przenoszeniu opon, kartonów i skrzynek, czy wełny mineralnej.
grzałki...
Opracował: Photographer Sergy
Na podstawie: http://www.flickr.com

Różnorodne zastosowanie grzałek mikanitowych

Części grzewcze nazywane przez nas potocznie grzałkami zyskały sobie ogromne zainteresowanie praktycznie w każdej gałęzi przemysłu. Niejednokrotnie używamy je również w naszych mieszkaniach. Zazwyczaj producenci mają w swym asortymencie tradycyjne urządzenia, jak również te wytwarzane na specjalne zamówienie.
Narzędzia pneumatyczne Zielona Góra
Opracował: regan76
Na podstawie: http://www.flickr.com

Bez dobrych narzędzi pneumatycznych sporo nie zdziałamy

Powinniśmy posiadać jak najwspanialsze narzędzia do pracy
Technika idzie dzisiaj tak do przodu, iż obecnie bez wielu właściwych urządzeń, nie jesteśmy w stanie wypełniać własnej pracy. To właśnie sprawia, że pragniemy, żeby pod naszą ręką wciąż znajdowały się najlepsze urządzenia, bo wtedy mamy pewność, iż nasza praca będzie mijała tak jak powinna i że równocześnie nie będą się pojawiały najmniejsze problemy.
chłodnictwo
Opracował: BillSmith_03303
Na podstawie: http://www.flickr.com

Automatyka chłodnicza w praktyce

W epoce dzisiejszych zmian klimatycznych , jak również różnorodnych kwestii związanych z badaniami naukowymi, przechowywaniem i transportem doskonale funkcjonujące chłodnictwo staje się coraz ważniejszą gałęzią technologii. Jest wyjątkowo ważne, aby wybrane przedmioty – te jak dla przykładu żywność, leki oraz dopasowane substancje chemiczne – przebywały w najlepszych warunkach termicznych. Dzięki uzyskaniu odpowiednio niskich temperatur można też dokonywać procesu liofilizacji bądź wytwarzania tzw. suchego lodu. Takie warunki zapewnić może tylko bardzo szybko działająca automatyka chłodnicza.
wózek widłowy
Opracował: Leonora Enking
Na podstawie: http://www.flickr.com

Jakim sposobem kupić części do wózków widłowych

W natłoku takich artykułów łatwo popaść w dezorientację. Trzeba przy tej okazji pamiętać, że zbytni pośpiech nie bywa nigdy najlepszym doradcą. Najlepiej nie trzymać się zmiennych emocji, lecz raczej kierować się rozsądkiem ,jak również racjonalnymi argumentami. Naprawdę sporo zależy tutaj od personalnych potrzeb,a także od przyzwyczajeń klienta. Wychodząc na wprost różnorodnych pragnień klientów, ogromna ilość sklepów stawia teraz na rozmaitość marekwszystkich sprzedawanych przez nie produktów. Ważne, aby zawsze części do wózków widłowych jak najlepiej pasowały do siebie pod względem firmy i jakości.
Urządzenie ze stali
Opracował: Nicholas Lundgaard
Na podstawie: http://www.flickr.com

Do czego używa się metali nietypowe?

Co to jest stal specjalna? Najprostsza odpowiedź to taka, że jest to stal o specjalnym zastosowaniu. Znaczy to jednak też coś więcej - w stali tego rodzaju znajduje się więcej dodatkowych stopów, dzięki którym stal taka ma rzadko spotykane względem do stali powszechnie używanej właściwości. Stale specjalne mają właściwości, które skutkują tym, że przy obróbce wymagane jest spełnienie wyjątkowych warunków, na przykład wymaga ona wysokiego reżimu montażu. Wyróżnia się kilka rodzajów stali: stal nierdzewną, stal kwasoodporną, stal żarowytrzymałą, żaroodporną, magnetyczną i odporną na zużycie.
Sprężyna, element mechaniczny
Opracował: Internet Archive Book Images
Na podstawie: http://www.flickr.com

Odmiany i funkcje spirali

Sprężyna jest elementem mechanicznym, najczęściej metalowym, o bardzo rozległym wykorzystaniu w praktyce. Większość sprężyn ma kształt kulisty lub stożkowaty, a ich forma i wielkość uzależnione są od miejsca wykorzystania. Występują przykładowo duże sprężyny używane w urządzeniach budowlanych, jak i niewielkie, takie, które na przykład stosuje się w długopisach i innych przedmiotach biurowych. Jedną z najważniejszych ról sprężyn jest gwarantowanie danym elementom wystarczającej amortyzacji, na przykład w czasie ruchu.
Maszyna do pakowania
Opracował: Tetra Pak
Na podstawie: http://www.flickr.com

Uniwersalne urządzenia pakujące używane w zakładach przemysłowych.

Zdecydowana większość towarów i produktów oferowanych w sklepach ma jakieś opakowanie. Czasami będzie ono nieduże i proste, a niekiedy parę razy większe od sprzedawanej rzeczy. Podczas produkcji pakowanie jest bardzo ważne, bo wtedy właśnie jest przygotowanie towaru do dalszej dystrybucji czy złożenia do magazynu.
Stal w gospodarce i budownictwie
Opracował: LongitudeLatitude
Na podstawie: http://www.flickr.com

Blachy hardox do wszelkich celów

Urządzenia przemysłowe, zwłaszcza użytkowane przy różnego rodzaju pracach drogowych, wykopaliskowych czy górniczych koniecznie być muszą należycie mocne i wytrzymałe. Jeśli łyżka od koparki czy stalowe lemiesze łamałyby się co kilka dni, to przede wszystkim nie dałoby się nic porządnie zrealizować, a poza tym koszty napraw i wymiany części byłyby bardzo duże. Z tego też powodu w każdym urządzeniu, które musi ciężko i bezawaryjnie pracować, konieczne jest zastosowanie odpowiedniej jakości materiałów.
elementy elektromechaniki
Opracował: MrTime2give
Na podstawie: http://www.flickr.com

Jakie są najczęściej stosowane techniki z zakresu mechaniki?

Trudno wyobrazić sobie dzisiejszy świat bez przeróżnego rodzaju maszyn i sprzętów, wspomagających człowieka w codziennej egzystencji. Od ponad wieku mniej lub bardziej skomplikowane urządzenia towarzyszą nam zarówno w typowych czynnościach, które nie wymagają wyspecjalizowanych kwalifikacji (niemal każdy korzysta chociażby z samochodu), jak również w pracach, wymagających nie tylko odpowiedniego, zazwyczaj kosztownego sprzętu (jak maszyny przemysłowe), ale i odpowiednich umiejętności. Elektromechanika pomaga wyręczyć człowieka w tych miejscach, gdzie potrzebne są narzędzia do wydajnej, ciężkiej pracy, wykonywanej nawet na skalę przemysłową.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.