turbina
Na podstawie: http://www.sxc.hu/

Jak kupić kompresor powietrza?

Aby precyzyjnie wybrać kompresory powietrza, najbezpieczniej zapoznać się bliżej z cechami tego urządzenia. Ciężko dokonać wyboru, mając do dyspozycji wielką ilość rozmaitych produktów z licznych sklepów i serwisów. Ważne jest, aby poznać marki robiące tego typu urządzenia i kierować się osądami jedynie cenionych i doświadczonych specjalistów.
walec
Opracował: Cramo
Na podstawie: Cramo

Budowa urządzeń w przemyśle

Wciąż rozbudowuje się w Polsce gałąź przemysłu związana z budową maszyn. Powstaje bardzo dużo zakładów korzystających wszelkiego rodzaju maszyn, więc i popyt nie spada. Oczywiście przedsiębiorstwa już obecne na rynku idą z postępem i zakupują co jakiś czas lepsze maszyny dopasowane do postępu technologii produkcji.
pasy transportowe
Na podstawie: http://sxc.hu/

Gdzie nabyć pas transportowy?

Przed nami okres urlopowy. Z pewnością już zaplanowaliśmy sobie wspaniały odpoczynek z całą rodzinką w którymś luksusowym ośrodku. Przed nami jeszcze podróż do miejsca przeznaczenia.

Wynajem agregatów prądotwórczych - kiedy to się opłaca

Dawniej istniała pewna anegdota, która mówiła o tym, jak to świeżemu pomocnikowi przełożony dla dowcipu nakazał przyniesie mu dwóch worków elektryczności. Gdyby ów robotnik okazał się inteligentniejszy, mógłby żartownisiowi przynieść zwyczajny agregat prądotwórczy.
Narzędzia pneumatyczne Zielona Góra
Opracował: regan76
Na podstawie: http://www.flickr.com

Bez dobrych narzędzi pneumatycznych sporo nie zdziałamy

Bez odpowiednich narzędzi dużo nie robimy
Technika poszła dziś tak do przodu, iż obecnie bez różnych odpowiednich urządzeń, nie jesteśmy w stanie wykonywać swojej roboty. To właśnie spowoduje, że pragniemy, żeby pod naszą ręką wciąż mieściły się najlepsze urządzenia, bo wtedy mamy gwarancję, iż nasza praca będzie mijała tak jak należy i że równocześnie nie będą się pojawiały najmniejsze zakłócenia.
Sprężyny
Na podstawie: http://www.vanel.com

Sprężyny

Niewielu ludzi na co dzień zastanawia się ile sprężyn użytych zostało do skonstruowania wszystkich przedmiotów i maszyn które nas otaczają. A to wielka liczba. Produkcja sprężyn to dział przemysłu, który działa stabilnie na rynku i przy takim popycie jaki jest na sprężyny nic mu nie grozi. Typów sprężyn są setki. Od maleńkich stosowanych w niewielkich mechanizmach - na przykład w zegarkach, po duże wykorzystywane w kolejnictwie, przemyśle ciężkim, konstruowaniu dźwigów, silników samochodowych i wielu innych.
Sprężyna, element mechaniczny
Opracował: Internet Archive Book Images
Na podstawie: http://www.flickr.com

Odmiany i funkcje spirali

Sprężyna jest elementem mechanicznym, najczęściej metalowym, o niezwykle rozległym wykorzystaniu w praktyce. Większa część tych elementów posiada kształt kulisty lub stożkowaty, a ich kształt i rozmiar uzależnione są od miejsca wykorzystania. Występują na przykład duże sprężyny używane w maszynach budowlanych, jak i niewielkie, takie, które między innymi wykorzystuje się w długopisach i pozostałych akcesoriach biurowych. Jedną z podstawowych ról sprężyn jest zapewnianie danym częściom odpowiedniej amortyzacji, przykładowo w czasie ruchu.
Maszyna do pakowania
Opracował: Tetra Pak
Na podstawie: http://www.flickr.com

Uniwersalne urządzenia pakujące używane w zakładach przemysłowych.

Zdecydowana większość towarów i produktów oferowanych w sklepach ma jakieś opakowanie. Czasami będzie ono nieduże i proste, a czasami wiele razy większe od sprzedawanej rzeczy. W procesie produkcji pakowanie jest niezwykle ważne, bo wtedy właśnie jest przygotowanie towaru do dalszej dystrybucji albo składowania na magazynie.
element kotłowni parowej
Opracował: Richard Ash
Na podstawie: http://www.flickr.com

Kotłownie parowe oraz przemysłowe - cenne wskazówki

Według powszechnym pojęciu, kotły parowe, to urządzenia które wytwarzają parę, wykorzystując do tego spalanie. Urządzenie parowe zostało wynaleziony dosyć dawno temu, bo w 1681 roku, przez Denisa Papina. Pierwszy model zasobnika ciśnieniowego wyleciał w powietrze, ale następny został już wyposażony w zawór bezpieczeństwa. Trzeba wiedzieć jednak, iż podobne urządzenia funkcjonowały już w okresie starożytnym. Można do nich zaliczyć znaną banię Herona z 140 r p.n.e., będąca połączeniem turbiny parowej i kotła parowego.
żarówka
Opracował: Chris Hawes
Na podstawie: http://www.flickr.com

W dzisiejszych czasach jesteśmy uzależnieni od prądu

Tak niesamowicie przyzwyczailiśmy się do tego, że wciąż mamy prąd, że przez niego mamy szansę korzystać telewizora, radia, komputera, że w momencie awarii i problemach w jego dostawie, nie bardzo wiemy co mamy zrobić. Nudzimy się, przechodzimy z kąta w kąt oraz rozmyślamy, jakim cudem dawniej obywatele byli w stanie żyć bez prądu i robić jedynie takie zadania, na które zezwalały im świece lub lampy naftowe. Lecz teraz możemy się ustrzec przed takimi przerwami w dostawie prądu, tak iż nawet nie odczujemy, iż go przez jakiś czas nie było.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.