Sprężyny
Na podstawie: http://www.vanel.com

Wytwarzanie sprężyn

Wygląd klasycznej sprężyny na pewno zna każdy. Nie wszyscy jednak wiedzą ze względu na co są one dzielone i klasyfikowane. Sprężyny są dzielone pod względem siły którą podczas pracy wywierają. Znajdują się tutaj 4 rodzaje klasyfikacji.
winnica Bodegas Protos
Opracował: Reynaers Polska
Na podstawie: Reynaers Polska

Wózki widłowe – informacje

Wózki widłowe są pojazdami, które służą do podnoszenia różnych materiałów. Znane są z magazynów i fabryk, bo właśnie tam przede wszystkim się sprawdzają. Czego można się dowiedzie o tych pojazdach?
drewno
Opracował: decade_null
Na podstawie: http://www.flickr.com

Maszyny do obróbki drewna i metalu

Nasi przodkowie nauczyli nas ciężko a także długo pracować, aby wznosić solidnie domy. My nauczyliśmy się działać w taki sposób, żeby nasze rodziny jak najprędzej żyły wygodnie. Budynki stąd powstają parę razy szybciej, niż w przeszłości. Technika dała nam przecież innowacyjne maszyny do drewna oraz maszyny do metalu, dzięki którym mamy możliwość pracować dużo mniej, ale zdecydowanie efektywniej.
walec
Opracował: Cramo
Na podstawie: Cramo

Budowa urządzeń w przemyśle

Wciąż rozwija się w Polsce gałąź przemysłu związana z budową maszyn. Powstaje bardzo dużo firm używających wszelkiego typu maszyn, więc i popyt nie spada. Oczywiście przedsiębiorstwa już obecne na rynku idą z postępem i nabywają raz na jakiś czas lepsze maszyny dostosowane do postępu technologii produkcyjnej.
wózek widłowy
Opracował: STILL
Na podstawie: TILL

Elementy sortowni

Sortownie zobaczysz w różnego rodzaju miejscach, gdyż odgrywają wyjątkowo dużą gamę ról. W portach lotniczych są używane do przemieszczania i układania rzeczy pasażerów. Są pomocne na poczcie, żeby sortować korespondencję i towary z każdego zakątka kraju. Funkcjonują też w fabrykach, odgrywając niemałą rolę w procesach produkcyjnych.
Sprężarka tłokowa
Na podstawie: http://www.pneuma.pl/

Sprężarka - zasady działania

Wiele owoców inwencji bywa niedocenianych, mimo sporej powszechności użycia. Wszyscy wiedzą coś o promach kosmicznych i odrzutowcach, o silnikach spalinowych i elektrycznych. Niestety mało kto zna rolę, jaką w postępie technologicznym odgrywa skromna sprężarka.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.