Kaucja gwarancyjna - zastaw dla osoby wynajmującej nieruchomość

Każdy z nas wie, czym jest kaucja za butelkę po oranżadzie. Kupujesz oranżadę, płacisz 30 groszy więcej, bo sklepowa musiała mieć gwarancję, że butelkę dostanie z powrotem, a nawet, jeśli nie przyniesiemy butelki z powrotem to ma pieniądze na nową. Tak właśnie wyglądała kaucja za butelkę oranżady i można to w pewien sposób odnieść do kaucji związanej z umowami.
prawo nieruchomości:
W umowach najmu kaucja jest zabezpieczeniem, które zostanie wykorzystane, gdy okaże się przy zdawaniu mieszkania, że są jakieś szkody. Często tego rodzaju kaucja gwarancyjna (możesz przeczytaj więcej - ) jest w wysokości miesięcznego czynszu. Przy budowie domu też można mówić o tego typu kaucji, sporo przedsiębiorców między sobą również zawiera umowy w których istotną rolę odgrywa owa kaucja gwarancyjna. Pieniądze będące kaucją gwarancyjną są zabezpieczeniem tego, że każdy punkt umowy zostanie właściwie zrealizowany. To dobry sposób zmotywowania partnera do wyrobienia się z umową we właściwym czasie.

Inni czytali też

Do kogo udać się z problemami prawnymi?

E-biznes, internet
Opracował: sxc.hu
Na podstawie: http://sxc.hu
Prawo dotyczy nas wszystkich. Przepisy są niestety dostatecznie złożonym zbiorem zasad, że niemądrze jest oczekiwać, że każdy człowiek będzie pojmował każdy paragraf, choć, przynajmniej w teorii, powinien. Szczęśliwie nie musimy być skazani na śledzenie przepisów wśród setek ksiąg i przepisów.


PRAWO BUDOWLANE Plany budowy jakiegokolwiek typu nieruchomości podlegają prawu budowlanemu. Prawo (kliknij i sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy) budowlane (więcej pod tym linkiem) jest to zbiór przepisów, które normują wszystko, co z budową jest związane. W ustawie o prawie budowlanym zapisano m.in. prawa jak również obowiązki osób, które są związane z danym projektem budowlanym, opisano krok po kroku, co trzeba zrobić przez rozpoczęciem budowy. Nie stosowanie się do ustawy dotyczącej działalności budowlanej prowadzi do dużych sankcji, o czym też jest mowa w ustawie.

nieruchomości
Opracował: Francisco Anzola
Na podstawie: http://www.flickr.com
DOMY, MIESZKANIA, SKLEPY, CENTRA HANDLOWE – OGROM NIERUCHOMOŚCI Gdy chcemy znaleźć kupca na jakąś nieruchomość, albo mamy zamiar zbudować nowy dom trzeba wziąć pod uwagę prawo nieruchomości. Prawo (odkryj serwis) to jest powiązane z prawem budowlanym i z normami dotyczącymi własności. Wszystko zależy od tego czy chcemy wynająć lub sprzedać jakąś nieruchomość, czy jednak chcemy wybudować np. dom. Jeśli sami nie znamy się nic, a nic na zawiłościach związanych z prawem nieruchomości, zawsze możemy iść np. do biura nieruchomości tam na pewno razem z pracownikami uporamy się z wszystkimi prawnymi aspektami przy sprzedaży mieszkania lub jego kupnie. Jeżeli natomiast nie wiemy nic o prawie budowlanym trzeba zatrudnić firmę, która nie będzie robiła nic na czarno i na wszystko będzie miała odpowiednie pozwolenia.
2018-06-22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.