Kaucja gwarancyjna - zastaw dla osoby wynajmującej nieruchomość

Każdy z nas wie, czym jest kaucja za butelkę po oranżadzie. Kupujesz oranżadę, płacisz 30 groszy więcej, bo sklepowa musiała mieć gwarancję, że butelkę dostanie z powrotem, a nawet, jeśli nie przyniesiemy butelki z powrotem to ma pieniądze na nową. Tak właśnie wyglądała kaucja za butelkę oranżady i można to w pewien sposób odnieść do kaucji związanej z umowami.
prawo nieruchomości:
W umowach najmu kaucja jest zabezpieczeniem, które zostanie wykorzystane, gdy okaże się przy zdawaniu mieszkania, że są jakieś szkody. Często tego rodzaju kaucja gwarancyjna (możesz przeczytaj więcej - ) jest w wysokości miesięcznego czynszu. Przy budowie domu też można mówić o tego typu kaucji, sporo przedsiębiorców między sobą również zawiera umowy w których istotną rolę odgrywa owa kaucja gwarancyjna. Pieniądze będące kaucją gwarancyjną są zabezpieczeniem tego, że każdy punkt umowy zostanie właściwie zrealizowany. To dobry sposób zmotywowania partnera do wyrobienia się z umową we właściwym czasie.

Inni czytali też

Plusy najmu mieszkania za pośrednictwem zarządcy

hotel
Opracował: ICPD
Na podstawie: ICPD
Serdecznie zapraszamy każdego, kto posiada nowe mieszkanie i chciałby je wynająć, do skorzystania z ofert przedsiębiorstw zajmujących się zarządzaniem nieruchomościami. Zarządzanie mieszkaniami jest w Polsce bardzo nowe i póki co niezbyt cenione, naprawdę jednak warto przekonać się do takiego modelu zarządzania swoimi mieszkaniami. Na czym polega zarządzanie lokalami? Najprościej kwestię ujmując, jest to oddanie wszystkich praw do zarządzania mieszkaniem przez daną firmę. W zamian za to właściciel mieszkania dokonuje comiesięcznych opłat na rzecz tej firmy, nie jest to w ogóle tak duża kwota, że nie byłoby to korzystne dla właściciela nieruchomości.


PRAWO BUDOWLANE Plany budowy jakiegokolwiek typu nieruchomości podlegają prawu budowlanemu. Prawo (kliknij i sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy) budowlane (więcej pod tym linkiem) jest to zbiór przepisów, które normują wszystko, co z budową jest związane. W ustawie o prawie budowlanym zapisano m.in. prawa jak również obowiązki osób, które są związane z danym projektem budowlanym, opisano krok po kroku, co trzeba zrobić przez rozpoczęciem budowy. Nie stosowanie się do ustawy dotyczącej działalności budowlanej prowadzi do dużych sankcji, o czym też jest mowa w ustawie.

nieruchomości
Opracował: Francisco Anzola
Na podstawie: http://www.flickr.com
DOMY, MIESZKANIA, SKLEPY, CENTRA HANDLOWE – OGROM NIERUCHOMOŚCI Gdy chcemy znaleźć kupca na jakąś nieruchomość, albo mamy zamiar zbudować nowy dom trzeba wziąć pod uwagę prawo nieruchomości. Prawo (odkryj serwis) to jest powiązane z prawem budowlanym i z normami dotyczącymi własności. Wszystko zależy od tego czy chcemy wynająć lub sprzedać jakąś nieruchomość, czy jednak chcemy wybudować np. dom. Jeśli sami nie znamy się nic, a nic na zawiłościach związanych z prawem nieruchomości, zawsze możemy iść np. do biura nieruchomości tam na pewno razem z pracownikami uporamy się z wszystkimi prawnymi aspektami przy sprzedaży mieszkania lub jego kupnie. Jeżeli natomiast nie wiemy nic o prawie budowlanym trzeba zatrudnić firmę, która nie będzie robiła nic na czarno i na wszystko będzie miała odpowiednie pozwolenia.
2018-06-22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.