Dobrze zrobione badania dużo powiedzą nam o podwładnych

Bez wątpienia nikogo nie trzeba namawiać, że zainteresowanie zakładu, tak na krajowym, jak i na międzynarodowym rynku, w dużej mierze zależy od tego, w jaki sposób własne obowiązki wypełniają jej pracownicy. Przez to właśnie dyrektorzy poszukują znacznie to nowocześniejszych i jednocześnie lepszych metod na przeglądanie ich efektywności, lecz też i na motywowanie ich, tak aby posiadać gwarancję, iż oni na pewno dają z siebie wszystko.
Taka ocena podaruje wyjaśnienia na mnóstwo wątpliwości

biurowce w Londynie
Opracował: La Citta Vita
Na podstawie: http://www.flickr.com
Im więcej mamy zdań o danym podwładnym z przeróżnych źródeł, tym znaczniejsza jest szansa na to, że będą one dokładne oraz że będą pokazywały całkowity jego obraz. Przez to właśnie obecnie niesamowicie często przez pracodawców jest wykorzystywana ocena 360 stopni, która polega na przeprowadzaniu ankiet pośród wszystkich ludzi z przedsiębiorstwa, jak i też kontrahentów, którzy mają bezpośrednią styczność z konkretnym człowiekiem, jak oraz także przez zalecenie wypisania ankiety przez niego samego. Wtenczas otrzymujemy tak dużą wielość danych, że będzie nam łatwo powiedzieć, w jaki sposób przebiega jego praca i czy pasuje nam to, jak ona się przedstawia.

Inni czytali też

Kadry to najważniejsze dobro zakładu w dzisiejszych czasach

pracownicy
Opracował: US Department of Labor
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeszcze całkiem niedawno było przekonanie, iż podwładni mają przybywać do pracy, angażować się zupełnie w wypełnianie własnych obowiązków, ponieważ w końcu za to otrzymują wynagrodzenie, a następnie firma ma radować się jak najwspanialszą opinią za jakość proponowanych usług. Na szczęście coraz więcej prezesów zdaje sobie sprawę z tego, iż najistotniejszym lutetem jaki ma firma, nie jest wytwarzany materiał, lecz ludzie, którzy go wykonują.


Systematyczne przeprowadzanie takich analiz zaoferuje najlepsze rozwiązania

przykładowy kwestionariusz ankiety
Opracował: Alberto G.
Na podstawie: http://www.flickr.com
Powinniśmy wspomnieć, iż podwładny powinien okazać się regularnie zachęcany do odpowiedniej pracy, przez co będzie się stawał coraz bardziej lojalny względem przedsiębiorstwa. Ale także ważne jest to, by systematycznie i w równych odstępach miesięcy przeprowadzać tego typu ankiety, gdyż wtenczas będziemy mogli określić czy jego działania się nie odmieniają, czy ciągle pracuje identycznie wytrwale, a w razie czego wciąż będziemy mieli szansę właściwie zareagować.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.