Nowoczesne rozwiązania dla biznesu

Forfaiting i faktoring. Pokrewne operacje, inni adresaci. Jakie korzyści w biznesie niosą ze sobą te określenia?

Faktoring to usługa mało jeszcze powszechna w Polsce, acz coraz bardziej doceniana przez firmy.To głównie zapewnienie dużej ilości gotówki w szybkim czasie i bez zbędnych formalności. Przede wszystkim, zapewnia przedsiębiorstwom środki potrzebne do ich funkcjonowania.
polskie pieniądze
Opracował: Przemysław Szabłowski
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nabyte doświadczenie mówi, iż faktoring idealnie się sprawdza i w czasach kiedy firmom wiedzie się jak należy, kiedy potrzeba szybkiego zastrzyku gotówki, który umożliwia szybkie wsparcie dynamicznego wzrostu firmy - jak i w sytuacjach gdy firmy mają problemy z utrzymaniem się na rynku. Wielką zaletą jest, iż faktoring to z założenia usługa dedykowana konkretnej sytuacji firmy, specyfiki jej działania, z tego powodu łatwiej można reagować na problem, pozwalając sobie na większą elastyczność w działaniu.

Inni czytali też

Forfaiting, faktoring – różnice

spotkanie biznesowe w siedzibie firmy
Opracował: dhub limited
Na podstawie: http://www.flickr.com
Forfaiting i faktoring. Zbliżone działania, inni odbiorcy. Czym się różnią te dwa zagadnienia?

Faktoring to usługa mało jeszcze powszechna w Polsce, acz coraz bardziej doceniana przez właścicieli firm.To przede wszystkim forma finansowania i zapewnienie płynności finansowej, z tej przyczyny system działania posiada coraz więcej zwolenników.


Forfaiting z kolei to zakup wierzytelności o średnich i długich terminach wymagalności. Bazuje na umożliwieniu przedsiębiorcy uzyskania środków pieniężnych w drodze zobowiązania się jednej strony do dostarczenia wierzytelności, a drugiej do zapłaty uzgodnionej ceny z góry. Jest metodą finansowania handlu zagranicznego, podczas gdy faktoring obejmuje rynek krajowy, jak i eksporterów.

W praktyce gospodarczej istnieje kilka rodzajów forfaitingu, ale coraz częściej stosowany jest forfaiting leasingowy. To w rzeczywistości niedawno wykształcona forma, której zasady opierają się na wykupie rat leasingowych (leasing oferta).

Zainteresował Cię nasz opis? Jeżeli tak, to wejdź do następnego tekstu i czytaj dalej umowa o pracę ile godzin o tym, co bardzo Cię zajmuje.

Przedmiotem transakcji mogą być wszystkie raty zliczone lub pojedyncze. Dzięki podpisanej umowie strona finansująca otrzymuje raty (zobacz link) leasingowe z wyprzedzeniem, niż wynika to z umowy podpisanej z korzystającym. W zamian płaci firmie forfaitingowej prowizję – a raty, jakie od niej otrzymuje, są uboższe o dyskonto.

Do operacji, których zastosowanie w handlu wspiera pozycję eksportera, należy zaliczyć także: weksel, inkaso dokumentowe, akredytywę dokumentową, gwarancje bankowe i ubezpieczeniowe a także wspomniany faktoring i forfaiting.
2021-01-06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.