Jak zająć dziecko w deszczowy dzień? Sprężyną!

Sprężyny
Na podstawie: http://www.vanel.com
Czy zauważyliście, iż sprężyny są wszędzie? Trzeba tylko rozejrzeć się wokół siebie, by wymienić przynajmniej kilka rzeczy, których funkcjonowanie w ten czy inny sposób wykorzystuje sprężyny. Świetnym przykładem będzie chociażby zegarek. Naturalnie, sprężynka w zegarku jest malutka, lecz bardzo istotna.

A kanapa? Naturalnie, większość z nas wspomina z nutką nostalgii stare wersalki sprzed lat. Skrzypiące sprężyny wbijające się w plecy przy każdej próbie przewrócenia się na drugi bok. To już szczęśliwie było minęło. Produkcja sprężyn poszła do przodu od tamtych lat znacznie i dzisiejsze kanapy i materace na sprężynach są wygodne i trwałe i nie grozi nam, że dostaniemy w plecy sprężyną wyskakującą przez obicie.

Chcesz znaleźć coś innego na omawiany w tym miejscu wątek? Kliknij tutaj - ta wiarygodna treść (https://biuroinwest.pl/oferta/kompleksowe-kontrole-okresowe-budynkow/) niewątpliwie rzuci nowe światło.

A bywały i tego rodzaju przypadki.

Inni czytali też

Zegarek jako prezent z okazji pierwszej komunii dla dziewczynki

zegarek
Opracował: Matty Ring
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dwa miesiące temu zakończył się okres uroczystości komunijnych. Pierwsza komunia to pierwsze z istotnych wydarzeń w życiu osoby. Oczywiście nie poruszam tu sfery religijnej, bo to oczywistość. W mojej opinii jest to również wielki skok ku dorosłości. Przynajmniej tak było za moich czasów, innymi słowy jakieś dwa dziesięciolecia temu. Był to czas kiedy chłopczyk często po raz pierwszy wkładał męski strój oraz muszkę, przez co przybliżał się rodziców. Uchylała się furtka w rzeczywistość osób dorosłych. Panienka także ten dzień może odbierać jako niecodzienny.


Całkiem sporo sprężyn można odszukać w naszym aucie. Cały system amortyzacji kół i mnóstwo innych fragmentów wyposażenia wykorzystuje działanie sprężyn. Gdy spojrzymy na podwozie, lub pod maskę bez kłopotu, od razu zauważymy przynajmniej kilka sprężyn.

Sprężyny
Na podstawie: http://www.vanel.com
Wiadomo, że sprężyna sprężynie nie równa. Istnieje co najmniej cztery typy sprężyn. Są sprężyny naciskowe - to znaczy takie które możemy ścisnąć a one będą rozpierać dwa elementy. Mamy też sprężyny naciągowe, które, jak sama nazwa mówi, musimy rozciągnąć a one zaczną dwa elementy ściągać do siebie. Możemy wyróżnić też sprężyny skrętowe. Tego typu sprężyny wykorzystuje się chociażby do zamykania słoików z przetworami. Chyba każdy z nas ma w piwnicy co najmniej jeden słoik typu weck. Ten, do którego musimy mieć odpowiednią gumową podkładkę, na którą nakładamy wieczko i zabezpieczamy właśnie opisaną sprężyną.

Choćby dla zabawy warto pomyśleć, które z naszych domowych sprzętów i urządzeń wykorzystują działanie sprężyn. Może to też być świetna zabawa dla dzieci. Sama sprężyna także może być wspaniałą zabawką. Praktycznie w każdym kiosku możemy kupić niezwykle długą i giętką kolorową sprężynę. Zabawa nią jest świetna - można kazać jej „schodzić” ze schodów, bawić się nią tak jak jo-jo i co tylko wyobraźnia podsunie.

Sprężyny są wszędzie! Może wydawać się to odrobinę wyolbrzymione, ale popatrzcie tylko dokoła.

Masz zamiar pogłębić swoją wiedzę na temat przedstawiony w tym wpisie? Zatem zachęcamy - naciśnij hiperłącze i oglądaj następne inspirujące treści.

Żabki do firanek, otwieracz do słoików czy materac w sypialni to tylko te najbardziej oczywiste przykłady.
2019-01-26
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.