Rejestrowanie i ochrona znaku towarowego

Kiedy zakładamy swoją firmę jesteśmy nastawieni na duży sukces. Rzecz jasna, wiemy doskonale, że należy poświęcić dużo trudu oraz zaangażowania, aby wejść na samą górę, ale gra z pewnością jest warta zachodu. Kiedy snujemy wielkie wizje, trzeba również nie zapominać o rzeczach przyziemnych.

Do tych z pewnością należy zaprojektowanie nietuzinkowego logotypu. Logo to niezmiernie ważny element naszej strategii reklamowej. Żyjemy w kulturze obrazkowej i nasi potencjalni klienci muszą nas kojarzyć z jakimś przyjemnym dla oka wzorem. Kojarzymy przecież mnóstwo logotypów, których nie można pomylić z innymi. Coca Cola albo Apple są kojarzone przez tysiące ludzi na całym globem, ale nad stworzeniem tak gigantycznej marki pracowało przez wiele lat mnóstwo speców z dziedziny brandingu. Zanim nasza firma osiągnie taką popularność może upłynąć sporo czasu, ale (sprawdź tutaj) już na wstępie tej wyboistej drogi musimy zastrzec firmowe znaki towarowe.
Prawo
Opracował: http://www.sxc.hu
Na podstawie: http://www.sxc.hu
To różnego rodzaju zestawienia liter, przeróżnych czcionek czy emblematów, które zaczną się kojarzyć naszym konsumentom z bardzo dobrą jakością i profesjonalizmem. (Zobacz rejestracja znaku towarowego) To także odcień czy kształt opakowania, a więc wszelkie cechy charakterystyczne, które odróżniają nasz wyrób od pozostałych.


Inni czytali też

Znak towarowy jako własność przemysłowa prowadzonego przedsięwzięcia.

prawo
Na podstawie: www.morguefile.com
Każdy któż prowadzi przedsiębiorstwo i posiada znak towarowy to dzięki niemu jest poznawalny dla własnego petenta. To znak towarowy odznacza produkty od wszystkich innych dostępnych na rynku i jest nośnikiem rangi danego firmy.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.