Rejestrowanie i ochrona znaku towarowego

Kiedy zakładamy swoją firmę jesteśmy nastawieni na duży sukces. Rzecz jasna, wiemy doskonale, że należy poświęcić dużo trudu oraz zaangażowania, aby wejść na samą górę, ale gra z pewnością jest warta zachodu. Kiedy snujemy wielkie wizje, trzeba również nie zapominać o rzeczach przyziemnych.


Do tych z pewnością należy zaprojektowanie nietuzinkowego logotypu. Logo to niezmiernie ważny element naszej strategii reklamowej. Żyjemy w kulturze obrazkowej i nasi potencjalni klienci muszą nas kojarzyć z jakimś przyjemnym dla oka wzorem. Kojarzymy przecież mnóstwo logotypów, których nie można pomylić z innymi. Coca Cola albo Apple są kojarzone przez tysiące ludzi na całym globem, ale (zobacz tutaj) nad stworzeniem tak gigantycznej marki pracowało przez wiele lat mnóstwo speców z dziedziny brandingu.
Zanim nasza firma osiągnie taką popularność może upłynąć sporo czasu, ale już na wstępie tej wyboistej drogi musimy zastrzec firmowe znaki towarowe.
Prawo
Opracował: http://www.sxc.hu
Na podstawie: http://www.sxc.hu
To różnego rodzaju zestawienia liter, przeróżnych czcionek czy emblematów, które zaczną się kojarzyć naszym konsumentom z bardzo dobrą jakością i profesjonalizmem. (Zobacz rejestracja znaku towarowego) To także odcień czy kształt opakowania, a więc wszelkie cechy charakterystyczne, które odróżniają nasz wyrób od pozostałych.


Należy zadbać o to, aby konkurencja nie czerpała korzyści z wypracowanej przez nas renomy. Dlatego trzeba zarejestrować znaki towarowe jak najprędzej. W tym celu warto udać się do doświadczonego rzecznika patentowego lub właściwej kancelarii, która zajmuje się takimi przypadkami. Możemy również dokonać rejestracji naszego znaku towarowego za granicą. Specjaliści w tej dziedzinie pomogą nam przejść przez wszelkie skomplikowane procedury. (Sprawdź też znaczek praw autorskich) Dzięki ich profesjonalnemu wsparciu skutecznie otoczymy ochroną nie tylko nasze znaki towarowe, czy przemysłowe, ale także wszystkie wynalazki, czy wyjątkowe technologie, które wykorzystujemy w naszym przedsiębiorstwie. Kancelarie patentowe zapewniają też wielopoziomową pomoc w przypadku sporów sadowych w zakresie naruszenia naszych zarejestrowanych znaków towarowych, czy prawa autorskiego.
2018-11-06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.