Biznes w Polsce. Czy to z pewnością mądry koncept?

Mając własną działalność gospodarczą należy borykać się z wieloma utrudnieniami. Mówi się co prawda, że człowiek jest na swoim i to akurat prawda, ponieważ nie ma nad sobą szefa, ale... Posiada za to innych dyrektorów, a jest ich dosyć sporo, więc musi się z nimi liczyć.

Mocne wejście Twojej firmy
Opracował: www.sxc.hu
Na podstawie: www.sxc.hu
Urzędnicy, ponieważ o nich mowa, to koszmar każdego przedsiębiorcy, zwłaszcza w Polsce. Nie twierdzę, że są państwa, gdzie jest korzystniej, gdyż zdaje sobie sprawę, iż są też państwa, gdzie jest mniej korzystnie. Mimo wszystko, jako członek Unii Europejskiej i kraj, jaki dość szybko się rozwija, powinniśmy mieć trochę bardziej nowoczesne podejście do ludzi posiadających własne firmy.

No bo właściwie prywatne przedsiębiorstwa to same pożytki dla rozwoju gospodarczego. Dzięki temu, że istnieją rynek usług rośnie w siłę, dzięki temu zatrudniani są też ludzie, którzy otrzymują wypłatę, tak więc mogą robić zakupy. Jeśli zaś jest duże bezrobocie to z tymi osobami również musimy coś zrobić. Odsyła się ich w takiej sytuacji do opieki społecznej po zapomogi, lecz to my płacimy, jako podatnicy za te wsparcie... Jeśli zaś na rynku jest dużo firm, które mają zatrudnionych, to problem bezrobocia ulega zminimalizowaniu, ludzie mają pieniądze, robią zakupy, co jednocześnie pobudza konsumpcję – kolejną korzyść dla sytuacji gospodarczej. Na przykład taka działalność gospodarcza, jaka prowadzi szkolenia bhp w Warszawie, nie tylko, że obsługuje wiele innych firm, to dodatkowo oferuje|świadczy usługi usługi przydatne dla wielu - więcej o szkoleniach z zakresu bhp.

E-biznes, internet
Opracował: sxc.hu
Na podstawie: http://sxc.hu
Nawet, jeśli ktoś ma działalność jednosodową, a należy zauważyć, że w Polsce jest dużo tej formy zatrudnienia to także dobrze, gdyż taka osoba zamiast kombinować, działa, oferuje swoje usługi, a gospodarka dzięki temu kwitnie. Przecież przedsiębiorca (choćby jednoosobowa działalność) płaci podatki, ubezpieczenie oc przewoźnika umownego i inne opłaty, więc państwo polskie powinno być wdzięczne. Niestety, u nas przeważnie wszystkich traktuje się jak ewentualnych złodziei, więc nie dość, iż opłaty są wygórowane (i nie ma mowy o ich zmniejszeniu), to dodatkowo czynione są kontrole skarbowe i inne, jakie kosztują dużo stresu i nerwów. Wielu ludzi nie wytrzymuje tego i wyjeżdża za granicę.

Może to się kiedyś odmieni, może nigdy. Patrząc na podejście do wielu pozostałych sfer, nie ma co się łudzić. Istnieje zasada, my sobie, a wy sobie, przez co zyskują tylko Ci, którzy maja wpływy, znajomości i tak zwane „plecy” w każdym z urzędowych pięter - poznaj informacje na
2023-05-01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.