Audyt finansów w przedsiębiorstwach

Praktycznie każdy, kto posiada własną firmę powinien zadbać o kilka istotnych dla jej rozwoju spraw. Najważniejszą rzeczą jest oczywiście utrzymywanie na odpowiednim poziomie jakości usług albo produktów, współpraca z klientami, ale również pilnowanie w firmie właściwej finansowej kondycji. Spora grupa właścicieli doskonale radzi sobie z dwoma pierwszymi sprawami, trochę niestety zaniedbując finanse.
Finanse w MŚP
Opracował: kate hiscock
Na podstawie: http://www.flickr.com
Rzecz jasna na pierwszy rzut oka w spółce wszystko jest w najlepszym porządku, przelewy są regulowane na czas i nie ma żadnych finansowych zatorów. Sprawozdanie finansowe, które zgodnie z ustawą o rachunkowości większe firmy muszą zrobić, zapewne wykaże że wszystko jest w należytym porządku, lecz jeśli ktoś będzie chciał być pewnym co do jakości finansów firmy, to dobrze jest przeprowadzić dokładny audyt (znajdź więcej) finansowy.

Wielu przedsiębiorców obawia się bardzo audytu, traktując to jako kolejny organ kontrolujący w firmie. Ale w rzeczywistości zadaniem audytorów nie jest donoszenie na nieprawidłowości do urzędu skarbowego, ale przede wszystkim szczegółowe sprawdzenie finansów firmy i pomoc w rozwiązywaniu różnych problemów finansowych i księgowych.

Inni czytali też

Biura rachunkowe co należałoby na ten temat dowiedzieć się?

kalkulator
Na podstawie: www.morguefile.com
Rachunkowość może czasem spędzić sen z powiek. Wypełnianie dziś niezwykłej ilości papierów nastręcza czasem dosyć sporo trudności bądź powodować może ogromny stres, który nieraz przekłada się na dokładność swojej pracy. Potknięcia w formularzach mogą wiele kosztować daną osobę, dlatego trzeba jest ich wcześniej uniknąć. Dobrze będzie przyjrzeć się takowej sprawie bliżej albo pomyśleć czy da się liczyć na opłacalność finansową danego księgowego.


Sektor MŚP a finanse
Opracował: www.sxc.hu
Na podstawie: www.sxc.hu
Dobrze przeprowadzony audyt pokaże właścicielom kompletny stan finansów firmy, będą się mogli też dowiedzieć, czy procedury są realizowane zgodnie z panującymi przepisami i standardami. Jeżeli audytorzy znajdą jakieś nieścisłości, to powinni zaproponować odpowiednie środki do ich wyeliminowania. W przypadku większych przedsiębiorstw, które spełniają dane wymagania, badanie sprawozdań finansowych przez biegłych rewidentów jest wymagane. Wynika to bezpośrednio z ustawy o rachunkowości i nie można z niego zrezygnować bez odpowiedzialności za to.

Jak wykazują badania, coraz liczniejsza grupa małych przedsiębiorstw także zaczyna się decydować na przeprowadzenie finansowego audytu.

Zaabsorbował Cię opisywany w tym serwisie problem? Jeżeli tak, to oprócz tego kliknij ten link - więcej przeczytasz tu.

Sprawdzenie przez niezależnego specjalistę dostarcza im wiedzy o stanie swojej firmy i pozwoli na poprawę wydajności działań i uporządkowanie finansów, a w końcowym efekcie spowoduje, że firma będzie lepiej się unowocześniać.
2020-05-22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.