Odpowiednie zdjęcie do CV

Szukanie pracy to dla niektórych drażliwy temat, ale nie zapominajmy, że ważnym elementem jest udane CV. Na nim z kolei pierwsze wrażenie możemy zrobić za pomocą zdjęcia. Normalne poszukiwania pracy zwykle mogą wyglądać identycznie i najtrudniejszym etapem jest robienie odpowiedniego CV, a zaraz po tym listu motywacyjnego. Zdjęcie traktujemy bez pomysłu, dołączając sztuczne dyplomowe ujęcia. To w jakiś sposób fotografia reklamowa, stąd też powinniśmy dopasować je odpowiednio do sytuacji. Część uważa, że zdjęcie niewiele zmienia, ponieważ najważniejsze jest doświadczenie. Skoro jednak codziennie staramy się oceniać po wyglądzie, dlaczego rekruterzy nie mieliby nas docenić nas tylko ze względu na zdjęcie.

Jakich zdjęć unikać?

Z relacji rekrutujących wynika, że pojawiają się prawdziwie kompromitujące fotografie niekompletnie ubranych dziewczyn i mężczyzn imprezowych. Zdjęcie na luzie wcale nie musi być jednoznaczne z pstryknięciem z zaskoczenia na rodzinnym grillu. Kolejna zasada to aktualne zdjęcie. Na fotografii musimy wyglądać tak, jak moglibyśmy zaprezentować się na właściwej rozmowie o pracę. Sporo szukających przesyła tradycyjne CV dziwnym zdjęciem w sepii, a kolejni wzbogacają dziwaczne ozdobniki do tła.


Dobór fotografii do stanowiska


Wiadomo, że, jeśli kandydat walczy o ekskluzywne menedżerskie stanowisko, zdjęcie powinno być przede wszystkim eleganckie, może więc przyda się fotografia korporacyjna Warszawa jest znana z takich: zdjęcie w garniturze, zaplanowane przez profesjonalnego fotografa i to zwykle zdaje egzamin. Jeśli nie zagwarantuje następnego etapu rekrutacji, z całą pewnością nie będzie przyczyną porażki. Oprócz tego inne zdecydowanie kreatywne stanowiska, wymagające inwencji twórczej, a nawet „inności”, z całą pewnością wymagają nietypowych fotografii. Grafik może wysłać nawet swój look book, a pracownik kreatywny agencji reklamowej może bez problemu pokazać się nie tak oficjalnie. Na pewno, jeśli zależy nam na dobrym wrażeniu, pokazać coś zdjęciem i skierować na siebie uwagę – najlepiej umówić się z profesjonalistą na niedużą sesję. Dobra koncepcja profesjonalisty może okazać się prawdziwą inwestycją. Zdjęcie (www.kodak.wroclaw.pl)
Opracował: S.D.
2020-12-04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.