Inwestycje w nowoczesne technologie

Globalizacja gospodarki niesie ogromne szanse, ale też zmusza branżę spożywczą do niezmiennej kontroli nad osiagniętą pozycją na rynku lokalnym i globalnym. Z jednej strony widzimy nowe pola, na których przedsiębiorstwa mogą wyeksponować swoje towary i usługi. Z drugiej, konieczność rywalizowania z podmiotami spoza Polski, co wymaga lokaty kapitału w nowoczesne projekty technologiczne.
kliknij tutaj
Opracował: Karen Baijens
Na podstawie: http://www.flickr.com
Branża spożywcza to jeden z głównych obszarów wykazujących zdecydowane zapotrzebowanie na nowoczesne technologie. Nakłady finansowe na modernizację fabryk w przemyśle spożywczym zauważalnie rosną. Są w nich wdrażane najnowocześniejsze rozwiązania techniczne - na wielu stanowiskach pracują roboty przemysłowe, a cechy produktów kontrolowane są za pomocą automatycznych systemów inspekcji. Dzięki zastosowaniu w firmach należycie dostosowanych do potrzeb rozwiązań, możliwe jest uzyskanie w stosunkowo krótkim czasie wielu korzyści, o których można jedynie pomarzyć w przypadku niezautomatyzowanej produkcji. Firmy, specjalizujące się w projektowanie systemów automatyki przemysłowej, dla różnych gałęzi przemysłu – głównie spożywczego, zapewniają swym odbiorcom najwyższy poziom usług - można tutaj znaleźć w link. Trudnią się nie tylko oszacowaniem kosztów, ale też wyceną sprzętów dla celów kredytowych lub wniosków o wsparcie z funduszy UE.


Inni czytali też

Aktualnie w bardzo wielu dziedzinach życia widać wpływ nowych technologii

kredyt
Opracował: Sean MacEntee
Na podstawie: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach w bardzo wielu dziedzinach życia można zauważyć wpływ nowych technologii. Dotyczy to zwłaszcza komputerów i sieci WWW. Widać to wyraźnie na przykładzie urzędów i innych instytucji publicznych, które na dzień dzisiejszy w większości przypadków są już zautomatyzowane. Powszechna komputeryzacja objęła również bankowość. Jednym z pierwszych przejawów tego procesu było pojawienie się bankomatów, urządzeń elektronicznych służących do szybkiego wyjmowania środków z konta.


automatyka przemysłowa
Opracował: connectors distribution box
Na podstawie: http://www.flickr.com
Specjalizacją firm jest nie tylko automatyka przemysłowa, ale również budynkowa. Firmy skupiają się bowiem na projektowaniu systemów bezpieczeństwa i automatyki w budynkach wszelkiego typu, czyli biurowcach czy budynkach użyteczności publicznej. Należy do nich np. system wentylacji i oddymiania, czyli oddymianie klatek schodowych. Głównym celem instalacji oddymiania klatek schodowych jest: umożliwienie bezpiecznej ewakuacji osób z pomieszczeń zagrożonych pożarem a także wentylacja - bogata oferta filtrów do wentylacji - dróg ewakuacyjnych.
2018-07-10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.