Jak można liczyć na błyskawiczną gotówkę? Jakie mamy metody i jakie najbardziej korzystnie wybrać?

Chwile, w jakich niezbędny nam był błyskawiczny zastrzyk gotówki, a konto w banku i domowa skarpeta były puste zdecydowanie przydarzyły się wielu z nas. Jakie mamy wyjście, jak na pożyczkę ze strony rodziny nie możemy liczyć, a na bankowy kredyt z różnorodnych powodów nie możemy sobie pozwolić?
finanse
Na podstawie: http://www.fss-finanse.pl/
Jedną z możliwości jest karta kredytowa. Jesteśmy w stanie zdobyć ją łatwiej niż kredyt w banku. Debet, jaki można na niej mieć to też niewielka kwota gdy porównamy ją do tej z kredytu. Karta niesie za sobą jednak dłuższe zobowiązanie. Bowiem bardzo często nie kończy się na spłacie jednego debetu. Jeżeli już zdecydujemy się na jedno zadłużenie faktycznie przy innej konieczności sięgniemy po kolejne.

Inni czytali też

Pożyczki gotówkowe od pewnej instytucji

Karta, motywacja
Opracował: HM Revenue & Customs
Na podstawie: http://www.flickr.com
Na dzień dzisiejszy niezwykle dynamicznie rozwijają się różnorodne instytucje zarządzające finansami. Są to na przykład banki, których ilość również w Polsce ciągle rośnie. Oprócz banków jednak rozwojowi ulegają również instytucje pozabankowe, które także trudnią się obracaniem gotówką, a także udzielaniem świadczeń finansowych swoim klientom.


Kolejny wybór to krótkoterminowa racie (zobacz szczegółowe informacje) jak pożyczka Viasms - Ten rodzaj produktu finansowego jest udzielany zazwyczaj przez instytucje pozabankowe. Tego rodzaju udzielana jest bardzo często na okres nie dłuższy niż 60 dni, a jej kwota raczej nie przekracza pięć tysięcy złotych. Tego typu ratą (zobacz bezpłatny dostęp) jest o wiele łatwiejsza do uzyskania niż kredyt, a ponadto jesteśmy w stanie ją zdobyć także przez telefon lub Internet. Nie trzeba bowiem dostarczać tak wielu dokumentów. Jest też zobowiązaniem, na jakie są w stanie sobie pozwolić osoby bez zdolności kredytowej albo umowy o pracę. Banki nie dają kredytów ludziom pracującym na umowę o dzieło
finanse
Opracował: Lucas Hayas
Na podstawie: http://www.flickr.com
albo zlecenie, zaś w instytucjach pozabankowych jest inaczej.


To na jaki rodzaj zadłużenia się zdecydujemy jest zależne wyłącznie od nas. Jeżeli wiemy, że pieniądze będą nam niezbędne jednorazowo i nie chcemy ustalać dłuższego zobowiązania powinniśmy postawić na pożyczkę krótkoterminową. Zaś w przypadku kiedy wiemy, iż sytuacja może się powtarzać warto zastanowić się nad kartą kredytową. Pamiętajmy jednakowoż, że jednym długiem nie jesteśmy w stanie spłacać poprzedniego. Niezależnie od tego, czy dokonujemy tego biorąc pożyczki, czy biorąc debety na karcie. Dla każdego więc jest to sprawa do zastanowienia, ponieważ każdy ma odmienne potrzeby i możliwości spłaty. Powinniśmy zastanowić się bardzo dobrze nad wyborem jednej z tych możliwości, żeby potem nie żałować. Od tego naprawdę dużo będzie zależeć, nasze przyszłe długi będą z nami dopóki ich nie spłacimy. Bezwzględnie trzeba o tym pamiętać. Natomiast przed podpisaniem każdej umowy należy ją dokładnie czytać.
2019-10-15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.