Przemysłowe osuszanie powietrza

Niektóre gałęzie przemysłu do produkcji wysokojakościowych wyrobów wymagają bardzo suchego powietrza. Dotyczy to w dużej mierze przemysłu farmaceutycznego, energetycznego i spożywczego. Suche powietrze zapobiega rozwojowi szkodliwych organizmów, bakterii i pasożytów. Odgrywa to ważną rolę w każdej z podanych gałęzi produkcji przemysłowej. Środki farmakologiczne muszą być wytwarzane w sterylnych warunkach, żywność wytwarzana w atmosferze ochronnej przez dłuższy czas zachowuje świeżość, suche powietrze zapobiega występowaniu zwarć, które mogą być niezwykle groźne dla urządzeń energetycznych. W celu otrzymania takich warunków wykorzystuje się specjalne przyrządy, które osuszają powietrze atmosferyczne.
Osuszanie powietrza w większym stopniu może mieć miejsce dzięki zaawansowanym prawom fizyki łączącymi się z właściwościami wody. Zjawisko wykorzystywane w osuszaczach atmosferycznych nazywa się adsorpcją. Opiera się ona na wchłanianiu wilgoci przez specjalne tworzywo do tego przeznaczone. Urządzenia wykorzystujące to zjawisko to osuszacze adsorpcyjne (osuszacze adsorpcyjne znajdziesz tu). Maszyny te wprowadzają http://new-electric.pl/pl/61-nawilzacze-powietrza pod ciśnieniem do zbiornika ze Specjalną substancją, ogrzewają je i schładzają w właściwie dopasowanym cyklu w celu pozbycia się jak największej ilości wody z powietrza. Istotne, żeby w fanryce były warunki zmniejszające ilość wprowadzanego zawilgoconego powietrza, w przeciwnej sytuacji stosowanie urządzenia nie ma sensu.


Inni czytali też

Bez dobrych narzędzi pneumatycznych sporo nie zdziałamy

Narzędzia pneumatyczne Zielona Góra
Opracował: regan76
Na podstawie: http://www.flickr.com
Powinniśmy posiadać jak najlepsze narzędzia do roboty
Technika idzie dzisiaj tak do przodu, iż obecnie bez różnych odpowiednich sprzętów, nie jesteśmy w stanie wykonywać swojej roboty. To właśnie spowoduje, że pragniemy, by pod naszą ręką ciągle znajdowały się najwspanialsze urządzenia, ponieważ wówczas mamy pewność, że nasza praca będzie mijała tak jak powinna i że jednocześnie nie będą się pojawiały najmniejsze zakłócenia.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.