Rozmaite sposoby zwiedzania miasta – piękny Wrocław w trzy dni.

Wrocław to piękne miasto, w jakim jest sporo zabytków do zwiedzenia. Dobrze jest zaplanować sobie wizytę w tym mieście na dwa-trzy dni. Idealny będzie tu wydłużony weekend. Zależnie od tego, czy planujemy przyjazd z dziećmi, czy nie, warto zrobić sobie różne scenariusze wycieczki. Od czego rozpocząć?
solidne ogrodzenie murowane
Opracował: Michael Coghlan
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wizytując Wrocław możemy zdecydować się na określony sposób oglądania miasta. Są tu trasy spacerowe, piękne ogrodzenia wykonane np. przez , trasy rowerowe, jak również trasy wodne. Niezależnie od tego, jaki sposób poruszania się wybierzemy – i tak zaliczymy kilka kluczowych miejsc na mapie miasta. Do imponującego Rynku dotrzemy reprezentacyjną ulicą Świdnicką, która w ogromnej części jest trasą otoczoną licznymi zabytkowymi kamienicami. Jest co oglądać, zwłaszcza, iż stosunkowo niedawno miasto zajęły krasnale i ich szukanie również jest prawdziwą przyjemnością, głównie dla dzieci. Na Rynku Głównym naszą uwagę z pewnością przykuje późnogotycki Stary Ratusz. Spoglądając na fasadę Nowego Ratusza od strony zachodniej możemy zauważyć 3 bramy - to wejścia do Sukiennic, Przejścia Żelaźniczego ii Garncarskiego. Koniecznie trzeba się nimi przespacerować, ponieważ dokładnie tu przed wiekami znajdowało się targowisko, po którym zostały architektoniczne ogrodzenia Wrocław to wiekowe miasto, w którym Rynek Główny otoczony jest przez zabytkowe kamieniczki, w jakich teraz znajdują się restauracje sklepiki, biura i mieszkanka.

Inni czytali też

Wydruk profesjonalny wizytówek we Wrocławiu

wizytówka
Opracował: Geoffrey Franklin
Na podstawie: http://www.flickr.com
Drukarnie oferują bardzo wiele zróżnicowanych usług. Co istotne, punkty tego typu są aktualnie bardzo szeroko dostępne. Można je znaleźć mianowicie już nie tylko w większych ośrodkach miejskich, ale także w mniejszych miejscowościach. Rodzaj usług najczęściej zależy od wielkości zakładu. Przykładowa drukarnia we Wrocławiu wykonuje usługi związane z drukowaniem dokumentów czarno-białych oraz barwnych na różnych formatach. Ostatnio bardzo popularne są tak zwane druki wielkoformatowe. Ta metodą można stworzyć fototapetę lub obraz na ścianę z dowolnie wskazanego przez siebie zdjęcia. Powinno się jedynie dopilnować by miało ono wysoką jakość. Oczywiście tego rodzaju produkt stworzony w zakładzie fotograficznym jest na dużo wyższym poziomie, jednak przewaga drukarni w tym miejscu polega na niższych cenach.


Podążając w kierunku Placu Solnego dotrzemy na ulicę Kiełbaśniczą, a później na Jatki, gdzie mieszczą się galerie oraz pomniki zwierząt. A to uwieńczone pięknymi ogrodzeniami(polecamy ogrodzenia panelowe wrocław) jak np. . Cały pierwszy dzień możemy zorganizować sobie w okolicy Rynku, a zakończyć go w jednej z restauracji lub klubów wrocławskich. Dzień drugi możemy spędzić na Ostrowie Tumskim i zobaczyć piękne parki. Ostatni dzień można zaplanować zupełnie luźny, zwiedzić ogrody – botaniczny i japoński i ogród zoologiczny, gdzie w części adresowanej do najmłodszych nie ogrodzenia Wrocław przyciąga przyjezdnych historią, ale także nowoczesnością i kulturą.


Skupienie się na kluczowych zabytkach i atrakcjach turystycznych (np. rejs po Odrze), zagwarantują ciekawą i aktywną formę spędzenia czasu. Lecz dopiero zajrzenie w zakamarki Wrocławia pozwala naprawdę poznać to miasto.
2018-06-22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.