Kto chce pracować na roli, ten obowiązkowo musi umieć obsługiwać maszyny rolnicze, jak również je zreperować

Praca w małym gospodarstwie bywa kojarzona głównie z takimi czynnościami, jak koszenie trawy, żniwami czy uprawą jarzyn. Tymczasem nic bardziej błędnego. Dobry rolnik powinien również umieć letnią porą naprawiać zepsuty sprzęt, a porą zimową poddać go konserwacji - przecież w czasie wykonywania prac urządzenia się psują i zużywają.

Jeśli w trakcie żniw w bizonie rozpadnie się jedna z części, to należy ją jak prędzej wymienić. Aura nie zawsze jest sprzymierzeńcem żniwiarzy, a i farmerom zależy na tym, żeby zboże więcej pod tym linkiem prędko znalazło się w spichlerzu. Dlatego ci najbardziej praktyczni panowie gromadzą w garażach te części do maszyn rolniczych, które zazwyczaj ulegają zużyciu albo niszczą się w czasie eksploatacji.

Jeżeli jednak po długich poszukiwaniach nie znajdzie się potrzebnej części, to warto podpytać znajomego, czy przez przypadek w jego domu nie znajdzie się zawór - www.arapneumatik.pl/p-759-zawor-regulacyjny-z-kula-segmentowa-somas-kvt-kvx - albo uszczelka. A jeżeli te poszukiwania nie przyniosą spodziewanych efektów, to najrozsądniejszym wyjściem z podbramkowej sytuacji będzie wizyta w najbliższym sklepie. Na terenach rolniczych, gdzie rola jest prawie w stu procentach uprawiana, najbardziej typowe części do maszyn rolniczych można zakupić od ręki, nawet w niewielkich miejscowościach i wsiach.

Inni czytali też

Odkryj znakomity wpływ ekologicznej żywności

świeże warzywa
Opracował: emilee rader
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ogólnie pojęta żywność ekologiczna cieszy się obecnie bardzo dużą popularnością w naszym kraju, pomimo tego, że jeszcze całkiem niedawno była ona tutaj raczej mało znana. Ciężko jednak byłoby się temu dziwić, bo należy tylko zapoznać się z nią odrobinę bardziej aby błyskawicznie przekonać się o tym, że rzeczywiście jest ona świetną propozycją dla każdego, kto tylko chce rzeczywiście prawidłowo się odżywiać i dbać w taki sposób o swój organizm.


Najwięcej elementów zamiennych sprzedają sklepy wirtualne. Jednak w tym przypadku liczy się głównie czas, a i ogrodnicy nie zawsze chcą się przekonać do zakupów w sieci, chociaż takie sklepy udostępniają oczywiście pełny wybór produktów: zarówno ząb agregatu uprawowego oraz jego mocowań jak i pozostałe części, które są używane w sieczkarniach i całej reszcie maszyn rolniczych. Jednak niektóre elementy są nabywane tylko przy większych zamówieniach lub wtedy, gdy hodowca ma problem z ich zakupem w sklepach stacjonarnych.

Do tego typu artykułów zaliczymy na pewno te najmniejsze rozmiarowo i równocześnie najtańsze części, a także te do mało popularnych maszyn.
Do tego momentu mówiliśmy o nieprzewidzianych usterkach. Należy jednakże dodać, że posiadacze wielkich gospodarstw składają zamówienia bądź udają się do sklepu także wtedy, kiedy naprawiają swoje agregaty i przygotowują je do letnich prac na roli. I jeżeli ząb agregatu uprawowego zużył się, to oczywiście należy go wymienić na nowy. Czasem warto kupić nawet parę sztuk więcej - przecież taki agregat bywa narzędziem wielofunkcyjnym, a zatem także często wykorzystywanym, przez co bardziej podatnym na wszelkiego typu uszkodzenia.
2018-07-12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.