Kto chce pracować na roli, ten obowiązkowo musi umieć obsługiwać maszyny rolnicze, jak również je zreperować

Praca w małym gospodarstwie bywa kojarzona głównie z takimi czynnościami, jak koszenie trawy, żniwami czy uprawą jarzyn. Tymczasem nic bardziej błędnego. Dobry rolnik powinien również umieć letnią porą naprawiać zepsuty sprzęt, a porą zimową poddać go konserwacji - przecież w czasie wykonywania prac urządzenia się psują i zużywają.

Jeśli w trakcie żniw w bizonie rozpadnie się jedna z części, to należy ją jak prędzej wymienić. Aura nie zawsze jest sprzymierzeńcem żniwiarzy, a i farmerom zależy na tym, żeby zboże więcej pod tym linkiem prędko znalazło się w spichlerzu. Dlatego ci najbardziej praktyczni panowie gromadzą w garażach te części do maszyn rolniczych, które zazwyczaj ulegają zużyciu albo niszczą się w czasie eksploatacji.

bagramet.eu/czesci-do-maszyn
Opracował: NickGourlie
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeżeli jednak po długich poszukiwaniach nie znajdzie się potrzebnej części, to warto podpytać znajomego, czy przez przypadek w jego domu nie znajdzie się zawór albo uszczelka. A jeżeli te poszukiwania nie przyniosą spodziewanych efektów, to najrozsądniejszym wyjściem z podbramkowej sytuacji będzie wizyta w najbliższym sklepie. Na terenach rolniczych, gdzie rola jest prawie w stu procentach uprawiana, najbardziej typowe części do maszyn rolniczych można zakupić od ręki, nawet w niewielkich miejscowościach i wsiach.

Inni czytali też

Korzyści wynikające z programów lojalnościowych

kobiety na zakupach
Na podstawie: travelalberta.com
Własna działalność gospodarcza w czasach teraźniejszych, gdzie rynek pracy wyznacza przed przyszłymi pracobiorcami duże wymagania sprawia, że staje się ona atrakcyjnym wyjściem. Jednakże wyłączny zapał i chęć spełnienia własnych fantazji nie wystarczą. Założenie własnej firmy poprzedza długoterminowy i trudny proces, który niejednokrotnie przyczynił się do rezygnacji z przyszłych planów.


Najwięcej elementów zamiennych sprzedają sklepy wirtualne. Jednak w tym przypadku liczy się głównie czas, a i ogrodnicy nie zawsze chcą się przekonać do zakupów w sieci, chociaż takie sklepy udostępniają oczywiście pełny wybór produktów: zarówno ząb agregatu uprawowego oraz jego mocowań jak i pozostałe części, które są używane w sieczkarniach i całej reszcie maszyn rolniczych. Jednak niektóre elementy są nabywane tylko przy większych zamówieniach lub wtedy, gdy hodowca ma problem z ich zakupem w sklepach stacjonarnych.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.