Czy księgowość jest trudna?

Dobry księgowy w każdej firmie jest osobą bezcenną, zawsze niezwykle zorientowany, bardzo dobrze da sobie radę z najbardziej niejasnym prawie podatkowym a także znajdzie sposób na zaoszczędzenie pieniędzy tam, gdzie można. Wśród mnogości, praw, podatków i ulg niezwykle prosto jest się zagubić nowo upieczonemu przedsiębiorcy firmy.


Podatki i składki czyli co jest największą zmorą przedsiębiorcy?

Inni czytali też

Porady z zakresu prawa

Kalendarz
Opracował: http://sxc.hu
Na podstawie: http://sxc.hu
W Krakowie pracuje wielu znakomitych czy doświadczonych radców prawnych. Analizując opcje eksperta takiego jak radca prawny wyróżnia się na tle całego kraju. Szczególnie ze względu na stałe doszkalanie się w swej dziedzinie czy przez wzgląd na spore zaangażowanie w pracy prawnicy z Krakowa osiągają tak znakomite efekty. Najlepsza pomoc, która płynie z rekomendowanej przez tak wielu kancelarii krakowskiej, dostrzeżona została już przez wielu.


Podatek (usługi prawne we Wrocławiu) dochodowy od osób fizycznych czyli PIT, jest podatkiem określającym bezpośrednio dochody uzyskiwane od osób fizycznych. Niewielu przedsiębiorców wie o tym,że nie nie ma jako takiej definicji osoby fizycznej – ani w przepisach prawa ani w ordynacji podatkowej. Oprócz podatku dochodowego na przedsiębiorcach ciąży obowiązek odprowadzania składek ZUS, Funduszu pracy i składek na Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. (Czyt. http://aspatrust.com/pl/)

Faktury VAT – nawet drobna pomyłka nie ujdzie płazem.
księgowość Aspatrust
Na podstawie: sxc.hu
Dokument sprzedaży czyli powszechnie znana wszystkim faktura VAT to kolejna rzecz, o której przedsiębiorcy muszą pamiętać. Pomylić się w nim łatwo – błąd naprawić już trudniej, bo będziemy potrzebowali do tego kolejnego dokumentu rachunkowego. Faktura korygująca albo nota korygująca, bo o tych dokumentach jest mowa, aby miały moc korygującą muszą zostać podpisane przez odbiorcę i nadawcę. Bez tego nie poprawiony zostanie błędnie wystawiony dokument.

Na koniec tego krótkiego przeglądu księgowości kilka zdań o wysokości opłat urzędowych. Ostatnią istotną sprawą z punktu widzenia rachunkowości jest sprawa opłat skarbowych. Napisać o nich warto gdyż pomylenie się chociaż o złotówkę w jej wysokości może nam skutecznie pokrzyżować plany. Ustawa o opłacie skarbowej przewiduje możliwość uregulowania należności za pracę organu administracji publicznej poprzez zakup papieru stemplowego, opatrzenia podania znaczkami, gotówką w kasie urzędu lub w formie bezgotówkowej. (Czyt. pełna rachunkowość kraków) Kwotę jaką należy uregulować można sprawdzić w każdym urzędzie skarbowym lub zajrzeć do ustawy z 2006r.

Niewiedza przepisów prawa szkodzi wszystkim, a zwłaszcza brak podstaw księgowości i przepisów przedsiębiorcom. (Czyt. http://aspatrust.com/zakladanie-firmy/) Przed założeniem własnej działalności gospodarczej koniecznie powinniśmy zorientować się jakie obowiązki będą się z tym wiązały. Nie znaczy to oczywiście, że musimy stać się specjalistami od rachunkowości, ale w takim przypadku dobrze jest mieć dobrego księgowego obok siebie gdyż niewiedza nie zwalnia z nas obowiązków.
Na podstawie: http://aspatrust.com/pl/
2017-10-25
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.