Doceniajmy pracę twórców - ochrona własności intelektualnej

Paganiniemu nigdy nie zdarzało się zostawiać kart z nutami na stojaku na nuty, bowiem nie dopuszczał do siebie myśli by ktoś mógł zrobić ich kopię. Kiedy grał podczas prób kadencję w swoim koncercie orkiestra zahipnotyzowana patrzyła, jak macha palcami, urywał melodię i mówił do zgromadzonych: "i tak dalej". Rezygnował z niej podczas prób, żeby nikt nie mógł jej skopiować.

Jest to idealny dowód wskazujący na to, iż własność intelektualna, jej temat, nigdy nie był nam obojętny. Nawet na początku XIX w, kiedy kompozycji Paganiniego nie było możliwości zgrywać na mp3... W obecnych czasach również nie każdy wykonawca zamieszcza swoje kompozycje w sieci czy wrzuca je na YouTube, w celu by dowiedział się o nich cały świat. Jeżeli istnieją takowi – mają do tego prawo, lecz uszanujmy też wybór tych, którzy nie nie widzą celu w tym by ich praca była przedstawiana w taki sposób. Kopiowanie, powielanie w tej sytuacji jest zwyczajnie wykroczeniem przeciw czyjejś własności, zagarnięciem wytworu ludzkiego umysłu.
work in office
Opracował: Tina Fox
Na podstawie: http://www.flickr.com
Każdą jedną myśl, którą wytworzy osoba przy użyciu swojego umysłu, a co jest nowatorskie, dotychczas niespotykane, określamy własnością intelektualną.

Bardzo pasjonuje Cię poruszana w tym miejscu kwestia? Jeśli tak, to ponadto wejdź na ten odnośnik i zdobądź cenne info (https://www.iurico.pl/specjalizacje/nieruchomosci/).

(News nieuczciwe praktyki rynkowe) Są to w szczególności utwory muzyczne (wliczając słowa), patenty czy znaki towarowe. Skutki ich zakłócenia mogą nas kosztować nie tylko sporo nerwów i czasu, ale również i pieniędzy.


Inni czytali też

Rejestrowanie i ochrona znaku towarowego

grupa prawników
Opracował: Steven Vance
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kiedy zakładamy własną działalność staramy się być nastawieni na wielki sukces. Naturalnie, zdajemy sobie z tego sprawę, że trzeba poświęcić dużo trudu oraz zaangażowania, aby wspiąć się na samą górę, ale sprawa z pewnością jest warta świeczki. Snując wielkie wizje, należy też pamiętać o kwestiach mniej górnolotnych.

Wyobraźmy sobie, że to my jesteśmy po drugiej stronie, i któregoś dnia zdajemy sobie sprawę z tego, iż to czego dokonaliśmy nie zostało docenione tak jak byśmy sobie tego życzyli. Na przykład, ogłoszono konkurs w firmie kosmetycznej, w której jesteśmy pracownikiem na logo nowego szamponu. Nie spaliśmy po nocach, ale projekt ostatecznie przystąpił do konkursu. Zdobył pierwsze miejsce, jednak podjęto decyzję następnego dnia, iż po nieznacznych zmianach trafi na opakowanie kremu. (Sprawdź co to są prawa autorskie) Bez obaw - logo podlega ochronie wynikającej z przepisów prawa więc jakiekolwiek modyfikacje - muszą posiadać naszą zgodę.

Liczmy się z tym, że wytwór pracy twórczej człowieka, który ze względu na swoją unikatowości oraz sporą doniosłość ekonomiczną, gospodarczą czy rozwojową zawsze zasługuje na ochronę. Doceniajmy więc owoc pracy twórców, dodając im motywacji na dalszy rozwój.
Źródło:
2023-07-03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.