W łazienkach uszkodzić się może mało rzeczy

Jak powszechnie jest wiadome, Reguły Murphy'ego to humorystyczne zwroty w formie zwykle krótkich powiedzonek, z rozmysłem stworzonych jako definicje. Pierwsze prawo zostało sformułowane w latach 40 XX wieku. Zastanawiano się nad Badano problem wpływu grawitacji na ludzki organizm.
Bateria wannowa z podłączeniem do posadzki z kolekcji Retro
Opracował: Grupa Armatura
Na podstawie: Grupa Armatura
Jak głosi jedna z możliwych wersji historyjki na pytanie żurnalisty jak udało się uniknąć ofiar odpowiedziano, że wzięto pod uwagę zasadę jednego inżyniera tegoż projektu – Murphy'ego a więc następująca zdanie:

„Jeżeli coś może się nie udać, na pewno tak właśnie się stanie”. Z czasem sentencje naukowca pesymisty z poczuciem humoru stały się tak popularne, że zaczęto je uzupełniać o podobne.

(rozwinięcie tematu: Kancelaria Prawa Gospodarczego Wiński)Prawo to sprawdza się w mojej łazience. Ilekroć odmawia posłuszeństwa któraś bateria umywalkowa (solidne baterie do kranu) czy też bateria prysznicowa, na pewno zdarzy się to w okresie Bożego Narodzenia, sprawiając w ten właśnie sposób, że na kilka dni mógłbym spokojnie zapomnieć o kawie (z powodu znacznego wzrostu mojego ciśnienia) ponieważ zakup takich akcesoriów nie jest prosty - wybór jest duży. Remontując łazienkę możemy spełnić swoje najbardziej oryginalne marzenia. Musimy jednak zwrócić uwagę na pewne kwestie techniczne, bo możemy zakupić wprawdzie ładną baterię umywalkową, baterię prysznicową albo baterię bidetową (baterie prysznicowe wysokiej jakości), jednakże bardzo trudnym będzie jej montaż w naszej łazience.


Inni czytali też

Znakomita jakość w najniższych cenach

kolorowe etui na smartfon
Opracował: Elisa Fair
Na podstawie: http://www.flickr.com
Patrząc na dostępne dzisiaj na rynku akcesoria do telefonów, widać już od razu ich niezwykłe zróżnicowanie. Wybór wśród tych szczególnie wpadających w oko dodatków wskazuje się na markowe oferty bardzo cenionych na rynku producentów. Starają się oni razem z każdym kolejnym zestawem wpisywać się w definiowany przez samych klientów kanon. Warto wciąż zwracać uwagę na dawane do dyspozycji nowości, by z ich mnogości wybierać dla siebie te rewelacyjne opcje.


Przy zakupie bardzo istotne będą dwie właściwości: to czy bateria jest „stojąca” tzn. stożkowa czy ścienna. Baterie pierwszego typu są dużo łatwiejsze w montażu, ich zaletą jest to, że ich umiejscowienie jest mniej zależne od tego którędy przebiega kanalizacja doprowadzające wodę, dzięki czemu zazwyczaj nie jest konieczne kucie >>> TechniCast ścian. Dlatego też są one najbardziej rozpowszechnione w nowszych budynkach. Drugi rodzaj to baterie ścienne zakładane częściej w starszych mieszkaniach. Niestety tutaj jednak wymagana jest precyzja podczas montażu, ponieważ w przeciwnym wypadku czeka nas demolka, a zatem i większe koszta związane z montażem. Trzeba również wziąć pod uwagę, iż im bateria wannowa, bateria prysznicowa czy bateria bidetowa cięższa, tym lepiej. Poza tym większy ciężar zapewni lepszą szczelność naszej baterii. O tym wszystkim właśnie - dzięki prawom amerykańskiego naukowca - trzeba było pomyśleć zanim upiekł się karpik.
2018-01-11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.