Jak założyć firmę w Niemczech.

Z powodu nadmiernych obciążeń finansowych wiele osób z naszego kraju myśli poważnie o otworzeniu firmy w jednym z innych krajów. W związku z tym że od 2004 roku Polska wchodzi w skład Unii Europejskiej, to nie powinno być żadnych prawnych przeciwwskazań, żeby nie zrobić tego. Do najpopularniejszych miejsc na zakładanie swojej firmy poza granicami naszego kraju zalicza się Niemcy, będące również naszym bezpośrednim sąsiadem.
Jednak jak wszystkie tego typu decyzje, także ta będzie niosła za sobą jakieś konsekwencje. Zakładając swój biznes w innym kraju trzeba się liczyć z zupełnie innymi zasadami, jeśli chodzi o prowadzenie biznesu, a także dobrym poznaniem innych przepisów prawnych i skarbowych. Na otwarcie niemieckiej firmy (adwokat prawo karne Warszawa) przeważnie zaczynają się decydować osoby, które tam już od wielu lat pracują, i po prostu w pewnej chwili zdecydowały się one na zaczęcie pracy na swoim. Osoby tego typu mają dużo prościej, gdyż znają z reguły język, umieją odnaleźć się w niemieckich realiach i zwyczajach, a poza tym często mają już określoną grupę potencjalnych odbiorców, z którymi mogliby zacząć współpracę.

Inni czytali też

Metody reklamowe powinny być nieschematyczne

Miejsce na reklamę banerową
Opracował: Ursula Stalder
Na podstawie: http://www.flickr.com
Punktów sprzedaży, fast foodów bądź lombardów jest w Polsce dużo, od groma. Zatem jeżeli ktoś chciałby wyróżnić jakoś własny biznes w żadnym wypadku nie powinien założyć, że to łatwe. Kiedy tylko na jednym odcinku ulicy zauważyć idzie cztery apteki, nie powinno dziwić za bardzo, iż ich właściciele mogą uskarżać się na zbyt dużą konkurencję.


niemcy
Opracował: Jose Monsalve 2
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeżeli będzie chodzić o formalności, to niemieckie prawo jest dużo przyjaźniejsze dla początkujących biznesmenów od naszego. Co prawda niektóre rzeczy, takie jak wysłanie wniosku, otrzymanie Nipu lub założenie firmowego konta trzeba przejść tak samo jak u nas, lecz cała reszta znaczenie się różni. Przede wszystkim w Niemczech nie ma zusu, więc każdemu przedsiębiorcy pozostaje całkiem spora kwota w kieszeni każdego roku. Kwota zwolniona od podatków jest większa dziesięć razy, dużo bardziej przyjazne są również progi podatkowe. To wszystko powoduje, że ktoś ruszający z działalnością może się skupić na znajdowaniu zleceń i klientów, a nie płaceniu od pierwszego dnia danin. A że Niemcy należą także do Unii Europejskiej, to nie ma żadnych problemów żeby swe usługi świadczyć także dla kontrahentów z sąsiednich krajów. Niekiedy chcąc nawiązać współpracę usługową lub handlową z nimi potrzebny będzie , ale w zasadzie jest to formalnością i będzie z tym żadnego problemu.
2023-05-05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.