Czy opłaca się dziś podsiadać wyższe wykształcenie?

Obecnie wielu młodych ludzi w Polsce posiada wyższe wykształcenie. Sporadycznie mówi się, że w Polsce mamy większą ilość ludzi z dyplomem, niż w pozostałych państwach Europy. Okazuje się jednak, że nie jest to do końca prawda - rzeczywista sytuacja jest nieco przesadzona. W naszym kraju obecnie mamy mniej więcej trzydzieści dziewięć procent osób z dyplomem wyższej uczelni. Na tle Europy nie jest to wynik rewelacyjny. W innych krajach zdarza się, że połowa ludności posiada wykształcenie wyższe. Za przykład możemy wziąć Irlandię, gdzie współczynnik ten wynosi 51 procent.
uniwersytet
Opracował: Maryland GovPics
Na podstawie: http://www.flickr.com
Mimo to w Polsce także dochodzi dzisiaj do sytuacji, że pracowników umysłowych jest o wiele więcej niż pracowników fizycznych. W Polsce nierzadko osoba z wyższym wykształceniem ma dużo mniejsze możliwości znalezienia opłacalnej pracy, niż pracownik fizyczny. Bardzo ciężko jest wśród absolwentów kierunków humanistycznych. Bez pracy jest wielu filologów, historyków, socjologów.http://www.eena.pl/praca-w-holandii.html eena.plW przypadku, gdy uda im się dostać pracę, często jest to praca bardzo nisko płatna, nierzadko absolutnie niezwiązana z ukończonym kierunkiem studiów.
Więcej na

Inni czytali też

Czym jest prince2

ludzie toczący kulkę z różnymi napisami

Nowy rynek edukacji świadczy naprawdę dużo rodzajów szkoleń, w których stosunkowo banalnie się na ogół zupełnie pogubić. Można tutaj wybierać z ofert kursów internetowych stacjonarnych lub mieszanych. Dla jednych znakomite są kursy IT, rozwijające w dużym stopniu ich zdolności w językach programowania , dla pozostałych z kolei szkolenia z rachunkowości, lub z zarządzania zasobami firm jak również umiejętnościami powiązanymi z tworzeniem rozmaitych projektów. To właśnie dla tej trzeciej paru zaprojektowane bywają kursy z Prince 2. Co jednakże kryje się za takim właśnie ciekawym skrótem?


Liczni socjologowie pracują na infolinii, czy w innych branżach tego typu, gdzie nie da się rozwijać swoich zainteresowań. W takiej sytuacji ciężko wykonywanie zawodu na najwyższym poziomie. Ludzie w takich sytuacjach z reguły nie znoszą swojej pracy.

nauka
Opracował: U.S. Embassy Tel Aviv
Na podstawie: http://www.flickr.com
Polska jest krajem, gdzie dużo lepiej żyją fachowcy. Wystarczy wpisać w internet frazę “praca spawacz” i porównać jakie są wynagrodzenia w takich zawodach. Spawanie jest często trudną czynnością, wymagającą dużo cierpliwości. Proces ten polega na stopieniu elementów jakiegoś materiału, aby ponownie części te ze sobą połączyć. Podczas spawania często stosuje się materiał dodatkowy, który jest spoiwem i wypełnia lukę między spawanymi elementami. Zajęcie takie wymaga wielu informacji z zakresu materiałoznawstwa, temperatury topnienia czy rozciągliwości różnorodnych substancji. Istnieje wiele miejsc, gdzie można nauczyć się spawania.

Jeśli ten artykuł jest dla Ciebie absorbujący, to szybko kliknij tu i sprawdź tamto źródło (http://www.foliograf.pl/wpisy/potrzebujesz-solidnej-firmy-dysponujemy-wiedza-doswiadczeniem-i-odpowiednim-zapleczem-technicznym/) - w tamtym miejscu też odnajdziesz dużo ciekawych informacji.

Warto pomyśleć nad zrobieniem takiego kursu, dużo łatwiej może być wówczas znaleźć dobrze płatną pracę. Osób posiadających określony fach w ręku ciągle brakuje na rynku pracy.
2022-07-12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.