Czy opłaca się dziś podsiadać wyższe wykształcenie?

Obecnie wielu młodych ludzi w Polsce posiada wyższe wykształcenie. Sporadycznie mówi się, że w Polsce mamy większą ilość ludzi z dyplomem, niż w pozostałych państwach Europy. Okazuje się jednak, że nie jest to do końca prawda - rzeczywista sytuacja jest nieco przesadzona. W naszym kraju obecnie mamy mniej więcej trzydzieści dziewięć procent osób z dyplomem wyższej uczelni. Na tle Europy nie jest to wynik rewelacyjny. W innych krajach zdarza się, że połowa ludności posiada wykształcenie wyższe. Za przykład możemy wziąć Irlandię, gdzie współczynnik ten wynosi 51 procent.
uniwersytet
Opracował: Maryland GovPics
Na podstawie: http://www.flickr.com
Mimo to w Polsce także dochodzi dzisiaj do sytuacji, że pracowników umysłowych jest o wiele więcej niż pracowników fizycznych. W Polsce nierzadko osoba z wyższym wykształceniem ma dużo mniejsze możliwości znalezienia opłacalnej pracy, niż pracownik fizyczny. Bardzo ciężko jest wśród absolwentów kierunków humanistycznych. Bez pracy jest wielu filologów, historyków, socjologów. W przypadku, gdy uda im się dostać pracę, często jest to praca bardzo nisko płatna, nierzadko absolutnie niezwiązana z ukończonym kierunkiem studiów.
Więcej na http://www.praca.egospodarka.pl/oferty-pracy/wykladanie-towaru

Inni czytali też

Czym jest prince2

ludzie toczący kulkę z różnymi napisami

Współczesny rynek edukacji proponuje naprawdę wiele typów kursów, w których stosunkowo łatwo się nieraz praktycznie pogubić. Można tutaj wybierać z ofert kursów internetowych stacjonarnych bądź mieszanych. Dla jednych najdoskonalsze są kursy IT, rozszerzające w dużym stopniu ich umiejętności w językach programowania , dla pozostałych z kolei szkolenia z rachunkowości, bądź z zarządzania zasobami firm jak również umiejętnościami związanymi z tworzeniem najróżniejszych projektów. To właśnie dla tej trzeciej paru przeznaczone bywają szkolenia z Prince 2. Co jednakże kryje się za takim właśnie ciekawym skrótem?
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.