Wiele ofert pracy dla programistów

Przeglądając aktualne oferty zatrudnienia, niejednokrotnie natrafić można na hasła w rodzaju "praca sap", „c++” czy „sql”. Wielu ludziom terminy te powiedzą prawdopodobnie niedużo. Są to bowiem zwroty połączone ściśle z branżą informatyczną oraz z programowaniem. Zawód programisty ciągle jest pożądany i poszukiwany. W zdecydowanej większości branż, zwłaszcza wykształconych niedawno, wymaga zatrudnienia kogoś o znajomości przynajmniej podstaw programowania. Wszystko to sprawia, że ofert tego rodzaju można spotkać bardzo wiele. Wpisując w Internecie przykładową frazę „praca informatyk Kraków” otrzymuje się znaczną liczbę rezultatów.
biurko
Opracował: geishaboy500
Na podstawie: http://www.flickr.com
Programiści SAP i C++

SAP to system służący do zarządzania przedsiębiorstwem. Pozwala na kontrolę i obserwowanie sprzedaży, zysków, wykonywanie różnego rodzaju raportów. Oprogramowanie takie jest spersonalizowane dla potrzeb określonego przedsiębiorstwa. Poszukuje się więc programisty z umiejętnością pracy z systemami SAP, zaprojektowanymi pod kątem konkretnejfirmy. Z kolei pod hasłem „praca z C++” kryją się oferty dla specjalistów umiejętnością używania tego języka programowania. Programista C (przejdź do oferty)++ trudni się pisaniem aplikacji zarówno na platformie Windows, jak i Linux. Najczęściej w ofertach pracy tego typu u kandydata pożądana jest również umiejętność pracy na gotowym zestawie bibliotek i narzędzi programistycznych, jak na przykład Qt.

Inni czytali też

Doradztwo podatkowe. Specjalistyczne rady.

kodeks prawny
Opracował: Marcin Polak
Na podstawie: http://www.flickr.com
Podatki nieustannie wzrastają - a do tego ciężko się połapać, jeśli w grę wchodzi polskie prawo podatkowe. Chociaż trudno być obecnie nadmiernym optymistą, to mam nadzieję, że przynajmniej władze w Polsce zrobią należyty porządek z prawem. W końcu zatrudnienie profesjonalnych prawników bardzo dużo może dać. Oczywiście można podać dużo innych możliwości - w obniżenie podatków niewątpliwie nie wierzę. No dobrze, lecz co zatem powinien robić przedsiębiorca, który nigdy nie chciałby mieć na pieńku z urzędami skarbowymi? Cóż, na pewno nie można zbytnio kombinować.


Programiści SQL

Innym często występującym zwrotem w ofertach pracy, związanych ogólnie z programowaniem, jest „praca (odkryj serwis) oracle”. Skrót ten oznacza język programowania wykorzystywany do tworzenia baz danych. Najczęściej elementy SQL używane są przez wielu programistów, specjalizujących się w pozostałych językach, jakim jest php. U ewentualnego kandydata na to stanowisko pożądana jest więc znajomość składni tego języka i używanie baz danych na nim opartych, jak na przykład mySQL i SQLlite. Na wszystkich wspomnianych stanowiskach u osoby ubiegającej się o pracę istotna jest umiejętność planowania własnego czasu i działania zgodnie z harmonogramem zadań. Cenne jest także doświadczenie w pracy w niewielkich grupach.
Na podstawie: Praca z Itkontrakt
2018-02-16
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.