Elementy sortowni

Sortownie można spotkać w różnego przeznaczenia miejscach, ponieważ posiadają niezwykle dużą gamę ról. Na lotnisku są używane do transportu i układania bagażu pasażerów. Są pomocne w urzędach pocztowych, by sortować przesyłki z całego świata. Występują również w zakładach wytwórczych, pomagając w procesach produkcyjnych. W dalszej części tekstu przytoczę 2 kluczowe urządzenia, o których należy wiedzieć stawiając sortownię. Wybór na rynku jest spory i dokonując zakupu trzeba sugerować się wydajnością jednostki oraz rodzajem zastosowania.

Produkty YTONG to najwyższa jakość betonu komórkowego
Opracował: Xella Polska Sp. z o.o.
Na podstawie: Xella Polska Sp. z o.o.
Kluczowymi mechanizmami w sortowni są depaletyzatory. Zastępują one pracowników w procesie wprowadzania do produkcji pustych opakowań. Dostępnych jest parę rodzajów tej maszyny. Zgarniające depaletyzatory nadają się świetnie do pracy z butelkami i puszkami. Szczycą się wysoką wydajnością i ostrożnością układania szkła. Portalowe depaletyzatory odgrywają taką samą rolę, jednak są mniej wydajne. Kolumnowe depaletyzatory nadają się do beczek i skrzynek i oferują zbliżoną wydajność, co model portalowy. Depaletyzatory ramowe służą do identycznych zastosowań co kolumnowe, lecz dzięki lepszym technologiom potrafią obsłużyć więcej skrzynek na godzinę. Jeżeli pragniemy dostosować depaletyzator do dobra, które produkujemy, jest możliwość zamówienia wykonanego na życzenie modelu. Sprawi to, że produkcja będzie zdecydowanie wydajniejsza i bezpieczniejsza.

Do funkcjonowania sortowni - hurtowej i produkcyjnej - niezbędne są przenośniki taśmowe, zasilane prądem. Czasem można się spotkać z urządzeniami benzynowymi albo wykorzystującymi hydraulikę i pneumatykę. Przenośniki odróżniają się pod kątem materiału wbudowanej taśmy, wiozącej towary. Istotny jest dobór surowca warstwy górnej taśmy do rodzaju produktu. W sprzedaży są przenośniki taśmowe z taśmami tradycyjnymi, zrobionymi np. z PVC lub gumy. Są dość uniwersalne. Przenośniki taśmowe z taśmami modularnymi są zbudowane z polizwiązków, takich jak poliamidy. Przenośniki taśmowe - rekomendujemy sprawdzić-> przenośniki wałkowe - Przenośniki - rekomendowana oferta- przenośniki rolkowe -


Inni czytali też

Korzyści wynikające z programów lojalnościowych

kobiety na zakupach
Na podstawie: travelalberta.com
Własna działalność gospodarcza w dobie dzisiejszych czasów, gdzie rynek pracy wyznacza przed potencjalnymi pracownikami duże wymagania powoduje, że staje się ona interesującym wyjściem. Jednak wyłączny zapał i chęć spełnienia swoich fantazji nie wystarczą. Utworzenie własnej firmy poprzedza długoterminowy i niełatwy proces, który wielokrotnie spowodował rezygnacje z przyszłych koncepcji.
Na podstawie: robak.konin.pl
2018-07-12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.