Elementy sortowni

Sortownie można spotkać w różnego przeznaczenia miejscach, ponieważ posiadają niezwykle dużą gamę ról. Na lotnisku są używane do transportu i układania bagażu pasażerów. Są pomocne w urzędach pocztowych, by sortować przesyłki z całego świata. Występują również w zakładach wytwórczych, pomagając w procesach produkcyjnych. W dalszej części tekstu przytoczę 2 kluczowe urządzenia, o których należy wiedzieć stawiając sortownię. Wybór na rynku jest spory i dokonując zakupu trzeba sugerować się wydajnością jednostki oraz rodzajem zastosowania.

Produkty YTONG to najwyższa jakość betonu komórkowego
Opracował: Xella Polska Sp. z o.o.
Na podstawie: Xella Polska Sp. z o.o.
Kluczowymi mechanizmami w sortowni są depaletyzatory. Zastępują one pracowników w procesie wprowadzania do produkcji pustych opakowań. Dostępnych jest parę rodzajów tej maszyny. Zgarniające depaletyzatory nadają się świetnie do pracy z butelkami i puszkami. Szczycą się wysoką wydajnością i ostrożnością układania szkła. Portalowe depaletyzatory odgrywają taką samą rolę, jednak są mniej wydajne. Kolumnowe depaletyzatory nadają się do beczek i skrzynek i oferują zbliżoną wydajność, co model portalowy. Depaletyzatory ramowe służą do identycznych zastosowań co kolumnowe, lecz dzięki lepszym technologiom potrafią obsłużyć więcej skrzynek na godzinę. Jeżeli pragniemy dostosować depaletyzator do dobra, które produkujemy, jest możliwość zamówienia wykonanego na życzenie modelu. Sprawi to, że produkcja będzie zdecydowanie wydajniejsza i bezpieczniejsza.

Do funkcjonowania sortowni - hurtowej i produkcyjnej - niezbędne są przenośniki taśmowe, zasilane prądem. Czasem można się spotkać z urządzeniami benzynowymi albo wykorzystującymi hydraulikę i pneumatykę. Przenośniki odróżniają się pod kątem materiału wbudowanej taśmy, wiozącej towary. Istotny jest dobór surowca warstwy górnej taśmy do rodzaju produktu. W sprzedaży są przenośniki taśmowe z taśmami tradycyjnymi, zrobionymi np. z PVC lub gumy. Są dość uniwersalne. Przenośniki taśmowe z taśmami modularnymi są zbudowane z polizwiązków, takich jak poliamidy. Przenośniki taśmowe - rekomendujemy sprawdzić-> przenośniki wałkowe - Przenośniki - rekomendowana oferta- przenośniki rolkowe -


Inni czytali też

Co warto dowiedzieć, jeśli posiada się przedsiębiorstwo informatyczne?

zebranie przedsiębiorców
Opracował: U.S. Army Corps of Engineers
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeśli prowadzisz swoją firmę, na pewno powinieneś dbać szczególnie o jej rozwój – szczególnie jeśli pracujesz na przykład w branży informatycznej. Informatycy to na pewno grupa, która musi przez dosłownie całe życie się dokształcać oraz ciągle się uczyć. W sprawie rozwoju firm IT bardzo ważne jest tak zwane product engineering, czyli projektowanie produktu. Jeśli firmy funkcjonujące w branży IT wprowadzają na rynek nowy towar, wówczas bez wątpienia musi to być towar najwyższej jakości.
Na podstawie: robak.konin.pl
2018-07-12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.