Dokumenty
Opracował: www.sxc.hu
Na podstawie: www.sxc.hu

Biuro rachunkowe w Bielsku Białej

Można wyróżnić 2 opozycyjne sposoby rządzenia działalnością gospodarczą. Istnieją tacy biznesmeni, którzy uważają, iż najlepszą metodą da firmy jest korzystanie jedynie z własnych zasobów ludzkich. Odmienne podejście to konstatacja, że bardziej opłacalne jest wynajmowanie zewnętrznych firm do danych zadań. Jakie są wady i zalety tych dwóch przeciwnych metod?
prawo i praca

Jak skutecznie uniknąć sporów patentowych

Chociaż zasadniczo wiadomo, że należy chronić swoje pomysły, stosunkowo niewiele krajowych firm dba o swoje zyski w tej kwestii. Warto wspomnieć, że polskie firmy zarejestrowały w zeszłym roku prawie 50 razy mniej międzynarodowych wniosków patentowych, niż przykładowo niemieckie. Stąd też nie da się nie zauważyć, że dystans w innowacyjności między Polską a najbardziej rozwiniętymi krajami istnieje w coraz szerszej skali. Z drugiej strony warto dodać, że równocześnie europejskie firmy ugruntowują swoją pozycję na naszym rynku, ponieważ każdego roku wzrasta ilość obowiązujących w Polsce patentów udzielanych przez Europejski Urząd Patentowy. Jak wynika z raportów główną przyczyną tej sytuacji jest opieszałość polskiego sektora przedsiębiorstw. Co ciekawe tego typu dylematów nie mają insytucje akademickie, które znacznie chętniej zgłaszają swoje innowacyjne rozwiązania do Urzędu Patentowego.
regulamin strony internetowej
Opracował: northmemphisctc
Na podstawie: http://www.flickr.com

Etykieta w sieci

W dowolnej sferze naszej aktywności obowiązują nas pewne zasady, których powinniśmy się bez względu na modę trzymać. Jest to sprawa poprawnego wychowania oraz wyznawanych wartości etycznych. Choć nasz współczesny świat czasem staje na głowie, pomimo tego powinniśmy trzymać się swoich żelaznych zasad. Takie zachowanie może pomóc nam zaskarbić sobie powszechny szacunek, a w pewnych sytuacjach może zaprocentować fascynującą przyjaźnią albo propozycją pracy.
podatki
Opracował: Dave Dugdale
Na podstawie: http://www.flickr.com

Podatki za wynajem mieszkania. Doradztwo podatkowe radzi

Podatki w naszym kraju są nieco zagmatwane. Można stwierdzić, że w zasadzie płacimy je od czegokolwiek. Także posiadacz mieszkania najmowanego powinien płacić podatek za najem. Posiada on aczkolwiek prawo wyboru rodzaju opodatkowania, co ma wpływ na wysokość obciążenia. Aczkolwiek takie prawo posiadają osoby, które nie posiadają działalności gospodarczej w zakresie wynajmu.
biurowiec
Opracował: SwedeCenter
Na podstawie: SwedeCenter

Doceniajmy pracę twórców - ochrona własności intelektualnej

Słynnemu włoskiemu skrzypkowi i kompozytorowi, Paganiniemu nigdy nie zdarzało się zostawiać nut na stojaku na nuty, albowiem nie chciał, aby ktoś je skopiował. W chwilach kiedy grał podczas prób kadencję w swoim koncercie orkiestra zahipnotyzowana patrzyła, jak przesuwa po strunach palcami, wstrzymywał swe popisy i mówił do zgromadzonych: "i tak dalej". Rezygnował z niej podczas prób, aby nikt nie mógł jej skopiować.
Specjalista prawnik
Opracował: Kevin Napper
Na podstawie: http://www.flickr.com

Kancelaria prawna proponuje obsługę prawną podmiotów na satysfakcjonującym poziomie

Nasza rola to obsługa prawna różnych podmiotów na najlepszym poziomie. Chcemy podejść indywidualnie do każdej sprawy, w czym pomaga nam spore doświadczenie w tej branży. Obsługiwanie podmiotów i doradztwo prawne to niezaprzeczalnie nasza specjalność. Naszym klientom chcemy oferować pomoc w każdym, nawet z pozoru błahym problemie. W dodatku zapewniamy pełną poufność, biorąc pod uwagę spotkania z nami, a także szybkie rozwiązywanie spraw.
grupa prawników
Opracował: Steven Vance
Na podstawie: http://www.flickr.com

Patenty to narzędzie na osiągnięcie przewagi konkurencyjnej wśród przedsiębiorstw

Staranie się o zdobycie stosownego dla siebie patentu bardzo często jest przez nas kojarzone tylko z ludźmi, którzy dokonali jakiegokolwiek wiekopomnego odkrycia i zamierzają zagwarantować sobie do niego wyłączne prawo. W rzeczywistości jednak te rzeczy są niezbędne w bardzo wielu najróżniejszych sytuacjach, i wcale nie korzystają z nich tylko wybitni wynalazcy. Bardzo często dochodzi chociażby do tego, że firma funkcjonująca w danej branży wymyśla dla siebie unikalne rozwiązanie, niespotykane w żadnym innym miejscu.
Kodeksy
Opracował: www.sxc.hu
Na podstawie: www.sxc.hu

Które działania powinniśmy podjąć, by zabezpieczyć naszą firmę?

Poczynania przedsiębiorstw na rynku produktowym w szeregu przypadków jest pełne nieprzewidzianych zwrotów. Są one bowiem podyktowane licznymi kruczkami prawnymi. Wobec takiej sprawy przedsiębiorcy coraz entuzjastyczniej decydują się na zagwarantowanie sobie słusznej obsługi prawnej, dzięki której zabezpieczą oni swoje firmy na każde nieprzewidziane wypadki.
prawo

Profesjonalne doradztwo prawne

Nikomu nie trzeba chyba nawet wspominać o tym, że panujący obecnie w Polsce system prawny w wielu różnych kwestiach może być bardzo złożony. Szczególnie mocno mogą to odczuwać przykładowo różni przedsiębiorcy, którzy nierzadko do załatwienia pozornie niewielkiej sprawy muszą przebrnąć przez sporo złożonych formalności, przez co może to być dość czasochłonne.
radca prawny
Opracował: Kevin Napper
Na podstawie: http://www.flickr.com

Gdy w grę wchodzi sprawa rozwodowa, prawnik jest kluczowy!

Problemy małżeńskie są aż tak ogromne, że niezbędny jest rozwód? No cóż, rośnie ilość rozpadów małżeństw - tak naprawdę ciężko powiedzieć, iż w XXI wieku instytucja małżeństwa niejako się popsuła.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.