Ochrona danych osobowych, co oznacza to pojęcie?

Biorąc pod uwagę rozkwit handlu internetowego w Polsce, spora część osób prywatnych traktuje założenie sklepu internetowego jako dodatkowe źródło dochodu a także ewentualność połączenia ”przyjemnego z pożytecznym” - pasji z zadowoleniem finansowym.
sakupy
Opracował: Praktycy.com
Na podstawie: Praktycy.com
Prowadzenie e-sklepu to również szansa na powrót na rynek pracy dla mam, bądź osób, które są w stanie wykonywać jedynie pracę zdalną. Dla wielu osób, własny e-biznes to niezaprzeczalnie szansa na spełnienie marzeń o własnym biznesie. Łatwość dokonania zakupu, oszczędność czasu i pieniędzy i dostawa do domu to najczęściej wymieniane powody, dla których warto kupować w sieci. Dla posiadaczy sklepów jest to możliwość na zbliżenie się do milionów osób, które korzystają z zakupów w sieci. Łatwość założenia oraz stosunkowo nieduży wkład własny w rozbudowanie sklepu to argumenty, które przekonują coraz więcej osób do założenia e-sklepu. Decydując się jednak na taką formę działalności, dobrze jest najpierw zapoznać się z przepisami prawa, szczególnie z ustawą o ochronie danych osobowych, która informuje iż jeżeli jesteśmy właścicielami sklepu internetowego i wykorzystujemy dane swoich klientów - mamy obowiązek rejestracji bazy klientów w GIODO (Generalny Inspektor Danych Osobowych). Obowiązek ochrony przetwarzanych danych osobowych posiada każdy posiadacz e-sklepu. Wiąże się to nie tylko z obowiązkiem jego rejestracji u GIODO, ale też odpowiedniego zabezpieczenia i zarządzania bazą. Jeśli przybliżyć sobie wiedzę na ten temat, możemy skorzystać z sieci, wpisując w wyszukiwarce frazę: ochrona danych osobowych w sklepie internetowym (wiecej o usługach).
internetowy sklep
Mogliśmy się w ostatnim czasie kilkakrotnie przekonać, jakie są efekty niedopilnowania obowiązków ze strony właściciela sklepu. Miało to zły wpływ zarówno na ich wizerunek, jak również wiązało się z karami finansowymi.

Chcielibyśmy Cię zaprosić do identycznie fajnych postów, które opracowaliśmy dla Ciebie z pasją. Więc kliknij stronę palatynat i przeglądaj to, na co będziesz miał ochotę.

W naszym kraju kary za błędy bądź nieuwagę mogą być znaczne. Najbardziej rygorystyczne to 200 tysięcy złotych, a nawet pozbawienie wolności do lat 2. Wyznaczone osoby do dostępu danych osobowych mają obowiązek tajemnicy służbowej. Administratorem danych osobowych może być każdy pracownik firmy, który nabędzie uprawnienia do opieki danymi na stronie od właściciela sklepu.


Inni czytali też

Coraz powszechniejsze są mobilne systemy sprzedażowe

Zakupy online
Opracował: Serge Kij
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ogarnięcie sprzedaży w prowadzonym przez siebie sklepie internetowym to bez cienia wątpliwości coś co jest w stanie stanowić o sukcesie biznesu. Czyli nawet niewielki sklep musi mieć tak przygotowaną sprzedaż, aby nigdy ludzie nie uskarżali się. A więc w owym tekście przede wszystkim o tym jak prowadzić sprzedaż, również ją powiększać.
2022-10-05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.