W życiu większości z nas przychodzi moment, gdy chcemy "zapuścić korzenie" w jednym miejscu

W pierwszych chwilach pojawia się w głowie krótkotrwała myśl, która po czasie zamienia się w czyny. Zaczynamy poszukiwania, snujemy plany, a zdarza się nawet, że dostosowujemy dotychczasowe życie pod kątem nowego miejsca zamieszkania. Przyciągają nas zaprojektowane ogrody, strzeżone osiedla oraz nowatorskie pomysły.
kredyt
Opracował: Barta IV
Na podstawie: http://www.flickr.com
Całe przedsięwzięcie trzeba zacząć od wyboru lokalizacji. Wybieramy zielone obrzeża miasta, czy jednak monitorowane osiedle w centrum? Te kwestie zwykle są uzależnione od możliwości finansowych, lub zdolności kredytowej.

W dzisiejszych czasach najczęściej wybieraną drogą do zdobycia środków na kupno własnego mieszkania stały się kredyty mieszkaniowe - . Dziś większość młodych osób nie stać na tak poważne przedsięwzięcia. Jeśli nawet są osoby które mogą pozwolić sobie na tego typu zakup czy częściowe pokrycie jej kosztu - nadal decydują się na pożyczkę. Okazuje się to bardziej opłacalne niż wydawanie własnych oszczędności czy też zapożyczanie się u rodziny. racie (zobacz szczegóły w podanym źródle) mieszkaniowy wiąże się z zobowiązaniem wobec banku na dłuższy czas, dlatego daje możliwość rozsądnego rozłożenia spłaty naszego zobowiązania. Banki przygotują dla nas taki okres kredytowania, który zapewni nam wysokość miesięcznej raty dostosowaną do naszych możliwości finansowych.


Inni czytali też

W współczesnych niestabilnych czasach wszyscy musimy mieć jakieś oszczędności

konto oszczędnościowe
Na podstawie: millionaireacts.com
W dzisiejszych niestabilnych czasach wszyscy musimy mieć jakieś oszczędności w innym wypadku nie damy rady zasnąć spokojnie. Chociaż nasz kraj nie jest już pod zaborami, to czasem słuchając TV możemy zacząć się zastanawiać, czy aby na pewno u nas wszystko jest w porządku i czy nie dojdzie na przykład od takiej sytuacji jaka miała miejsce w Grecji.


kredyt
Opracował: reynermedia
Na podstawie: http://www.flickr.com
Naszym zadaniem jest też poznanie wcześniejszych osiągnięć developera. Najłatwiej jest zobaczyć jego wcześniejsze projekty i sprawdzić czy wywiązuje się z terminów. Nierzadko tylko renomowana i stabilna firma będzie dla nas zapewnieniem spokojnych nocy. Jeśli zdecydowaliśmy się na kupno mieszkania, podpisujemy umowę deweloperską, która gwarantuje, iż cena mieszkania jest ostateczna i zabezpiecza nas, w razie nieprzyjemnych sytuacji.

Wizja szybkiej przeprowadzki do wytęsknionego domu bywa niezwykle atrakcyjna, ale nie możemy doprowadzić, by radość, którą się upajamy była przeszkodą w rzeczowym oszacowaniu lokalu, w którym zamieszkamy.

Jeśli ciekawi Cię omawiany wpis, to bez ociągania kliknij tutaj oraz przeczytaj oprócz tego inny równie zajmujący news tłumacz kraków.

Do odbioru mieszkania należy podejść wyjątkowo skrupulatnie. Jeśli teraz dostrzeżemy i zwrócimy uwagę na niedociągnięcia, unikniemy dalszych kosztów za naprawy. Rozsądniej będzie wydać fundusze na wyposażenie naszego nowego mieszkania.
2019-01-13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.