Wieloetapoty proces wytwarzania dedykowanych produktów takich jak prolab65, wytwarzanych przez przemysł odlewniczy

Maszyny odlewnicze są bardzo zaawansowanym sprzętem, który potrzebuje odpowiednich materiałów i procesów technologicznych w czasie wytwarzania. Skomplikowane urządzenia hydrauliczne w komplecie ze stalą o podwyższonej trwałości umożliwiają przenoszenie ogromnych ciężarów, które nie byłyby możliwe do przemieszczenia żadną inną metodą. Każdy, nawet najdrobniejszy element powinien spełniać odpowiednie wymagania.

Proces produkcyjny

Proces produkcyjny zaczyna się od wykonania wszystkich części maszyny. Zwykle wymaga to zaangażowania paru oddzielnych firm wytwarzających elementy z metalu.
prec-odlew sp. z o.o.
Na podstawie: pixabay.com
Nie każda firma, tak jak PREC-ODLEW sp. z o.o., posiada technologię umożliwiającą przetworzenie każdego metalu. Może więc wystąpić sytuacja, że jeśli zdecydujemy się na innego wykonawcę produkcja się rozłoży: jeden zakład wytworzy odlewy żeliwne, a inny zajmie się odlewami ze stali. Największe trudności sprawia stal o wyższej trwałości, z jakiej wykonuje się produkty, które są narażone na duże przeciążenia. Wytwarzanie elementów z takiego tworzywa wymaga specjalnego certyfikatu firmy zajmującej się produkcją. Przykładowo: ładowarka (polecam) składa się z kilku tysięcy części o różnym poziomie trwałości. Żeby maszyna była stabilna i wytrzymała, jej masa musi być odpowiednio wysoka. Dodatkowo już w fazie projektowania powinna mieć wytworzone makiety poszczególnych elementów aby jak najlepiej zbadać zachowanie poszczególnych części, ich wymiary itd. Idealnym surowcem do tworzenia tego typu modeli jest prolab65, który charakteryzuje się stabilnością wymiarową oraz jednolitością struktury - więcej na http://www.odlew.com.pl/oferta/zywica-supereko/. Jest to bardzo istotne, gdyż ładowarka (https://www.etuo.pl/ladowarki-sieciowe) tej klasy waży w przybliżeni 18 ton bez załadunku. Dzięki takiej masie, maszyny są w stanie kopać w twardym podłożu.


Inni czytali też

Produkcja sprężyn

Widok na fabrykę produkcyjną
Opracował: Kashif Pathan
Na podstawie: http://www.flickr.com
Sprężyny posiadają najróżniejsze kształty i rozmiary, ich wykorzystanie jest bardzo szerokie – występują zarówno w łóżkach, autach czy zegarkach. By sprężyna mogła wykonywać swoje zadanie, ważne jest parę czynników, najistotniejsze z nich to: tworzywo z którego jest wyprodukowana, oraz jej kształt.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.