Wieloetapoty proces wytwarzania dedykowanych produktów takich jak prolab65, wytwarzanych przez przemysł odlewniczy

Maszyny odlewnicze są bardzo zaawansowanym sprzętem, który potrzebuje odpowiednich materiałów i procesów technologicznych w czasie wytwarzania. Skomplikowane urządzenia hydrauliczne w komplecie ze stalą o podwyższonej trwałości umożliwiają przenoszenie ogromnych ciężarów, które nie byłyby możliwe do przemieszczenia żadną inną metodą. Każdy, nawet najdrobniejszy element powinien spełniać odpowiednie wymagania.

Proces produkcyjny

Proces produkcyjny zaczyna się od wykonania wszystkich części maszyny. Zwykle wymaga to zaangażowania paru oddzielnych firm wytwarzających elementy z metalu.
prec-odlew sp. z o.o.
Na podstawie: pixabay.com
Nie każda firma, tak jak PREC-ODLEW sp. z o.o., posiada technologię umożliwiającą przetworzenie każdego metalu.

Jeżeli chcesz wyszukać artykuły na ten temat, to przejdź tutaj pasty smarne Malykote i przejrzyj inne informacje odnośnie przedstawianego zagadnienia.

Może więc wystąpić sytuacja, że jeśli zdecydujemy się na innego wykonawcę produkcja się rozłoży: jeden zakład wytworzy odlewy żeliwne, a inny zajmie się odlewami ze stali. Największe trudności sprawia stal o wyższej trwałości, z jakiej wykonuje się produkty, które są narażone na duże przeciążenia. Wytwarzanie elementów z takiego tworzywa wymaga specjalnego certyfikatu firmy zajmującej się produkcją. Przykładowo: ładowarka składa się z kilku tysięcy części o różnym poziomie trwałości. Żeby maszyna była stabilna i wytrzymała, jej masa musi być odpowiednio wysoka. Dodatkowo już w fazie projektowania powinna mieć wytworzone makiety poszczególnych elementów aby jak najlepiej zbadać zachowanie poszczególnych części, ich wymiary itd. Idealnym surowcem do tworzenia tego typu modeli jest prolab65, który charakteryzuje się stabilnością wymiarową oraz jednolitością struktury - więcej na . Jest to bardzo istotne, gdyż ładowarka tej klasy waży w przybliżeni 18 ton bez załadunku. Dzięki takiej masie, maszyny są w stanie kopać w twardym podłożu.


Inni czytali też

Jak opakować produkt, który sprzedajesz klientowi

Opakowania tekturowe
Opracował: William Warby
Na podstawie: http://www.flickr.com
W czasach gwałtownego rozwoju sprzedaży wysyłkowej, dobre opakowanie produktu jest bardzo ważne dla przedsiębiorcy. Właściwie zapakowany produkt to transport bez zagrożenia, także w przypadku nieskontrolowanej uprzednio ekipy transportowej. Odpowiednie opakowanie powinno spełniać szereg wymogów: w pierwszej kolejności zapewniać odpowiednią ochronę, dobrzewłaściwie amortyzować wstrząsy i co najważniejsze być tanie i łatwe w składowaniu. Wszystkim firmom prowadzącym sprzedaż wysyłkową z pomocą przychodzą opakowania tekturowe.

System hydrauliczny jest na tyle wydajny, że przy takim ciężarze ładowarka może jednorazowo przenieść 7 ton ładunku. Do przerzucenia takiej ilości ziemi z wykorzystaniem łopat, grupa wykwalifikowanych pracowników potrzebowałaby blisko godziny.
2020-09-12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.