Komornik, inaczej egzekutor prawa

Praca komornika ma różne oblicza. Wydźwięki społeczne o tej „pościgowej” profesji z reguły są rozumiane społecznie jako negatywne. Spotkanie komornika podczas pracy oznacza spotkanie się z wyrokiem, co w praktyce życiowej równa się problemom z prawem wobec instytucji urzędowej. Co jeszcze powinniśmy wiedzieć o notarialnym ściganiu?
Fach komornika zwykle kojarzymy przez pryzmat zaleceń wykonywanych, które egzekwuje on zza biurka. Komornik (www.komornikolesno.pl) pracuje na sądowo podjętych wyrokach. Wybrane elementy tej pracy mają charakter typowo krzesełkowy. Dopiero w kolejnych etapach komornik sprawdza się w wykonawczej pracy w terenie, jaką np. wykonuje listonosz.


Inni czytali też

Jakie są najczęściej stosowane techniki z zakresu mechaniki?

elementy elektromechaniki
Opracował: MrTime2give
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ciężko wyobrazić sobie obecny świat bez przeróżnego rodzaju maszyn czy sprzętów, wspierających człowieka w codziennym życiu. Od ponad stulecia mniej lub bardziej skomplikowane urządzenia towarzyszą nam zarówno w zwykłych czynnościach, które nie wymagają specjalistycznych umiejętności (prawie każdy posiada chociażby samochód), jak również w pracach, wymagających nie tylko profesjonalnego, zazwyczaj drogiego sprzętu (jak maszyny gospodarcze), ale i odpowiednich umiejętności. Elektromechanika pozwala wyręczyć człowieka wszędzie tam, gdzie niezbędne są narzędzia do produktywnej, precyzyjnej pracy, wykonywanej nawet na skalę przemysłową.


Egzekucja długów
Egzekwowaniu postanowień dokumentów towarzyszy otoczka istotnego „braku litości”. Komornicy, podobnie jak sprawdzający bilety komunikacji miejskich, biorą na swoje plecy włącznie z wizerunkiem zawodowym agresje słowne. To oni ucieleśniają „najgorszy” system prawa, choć w rzeczywistości są oni tylko wykonującym elementem tzw. „góry”. W mniemaniu typowych Nowaków komornik jest społecznym uzurpatorem, złodziejem, który bogaci się kolejnymi kradzieżami na przeciętnych obywatelach.


Ostatnie lata przynoszą jednak zmiany w wizerunkowym pojmowaniu pracy komornika.

Uwaga! Mamy dla Ciebie kolejny wpis - a w nim ciekawostka (https://www.komornik-krakow.eu/obszar-dzialania/) na ten temat. Sprawdź obowiązkowo i życzymy przyjemnej lektury.

Faktem jest nie tylko zmniejszenie negatywnego „wydźwięku” (więcej lęku, mniej krytyki), ale i pokaźna liczba nowych aplikacji komorniczych. Zawód ograniczony cenzusem ilości miejsc wybierają studenci kierunków prawniczych. Nastawienie adeptów kierowane jest na najtrudniejszą część zawodu, czyli pracę w terenie. Po tym widać, czy młody komornik rzeczywiście nadaje się do pracy z „teczkami”.


Stres wokół pracy i oddzielanie życia prywatnego to fundamenty w pracy komornika. Wspomniane wyżej warunki pracy przynoszą stosunkowo duże wynagrodzenie tych urzędników. Sprawdzony w terenie komornik , jeśli poprowadzi do końca swoje sprawy zarobi nawet ok sześć tysięcy złotych. Górnej granicy tutaj nie ma, te stawki zależą tylko od skuteczności prowadzenia spraw.
2021-04-28
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.