MIG/MAG jako najczęściej stosowana strategia spawania

Spajanie jest to metoda zespalania materii, w efekcie której zyskuje się złączenie o fizycznej ciągłości materiałowej. Definicja spajania zawiera spawanie, lutowanie czyli spajanie przy użyciu np. cyny lutowniczej, klejenie (za pomocą różnego rodzaju klejów), napawanie, zgrzewanie jak też inne.
spawanie
Opracował: U.S. Army Corps of Engineers
Na podstawie: http://www.flickr.com
Pierwsze modele spawarek - co może być zaskakujące - powstały jakieś sto lat temu. Metodę określaną MIG/MAG, wynalazł polski inżynier Stanisław Olszewski w 1885 roku, pochowany na Warszawskich Powązkach.


Inni czytali też

Propozycja biura prawnego - w jaki sposób znaleźć specjalistę wśród tylu ofert?

Prawo
Opracował: http://www.sxc.hu
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Czasem zdaje nam się, że ludzie zajmujący się prawem po prostu mają za zadanie doprowadzić sprawę do właściwego końca dla swoich klientów. W dodatku zdaje nam się, że są niezbyt mili i wyrażają się bardzo niezrozumiale.


Spawanie metodą MIG/MAG polega na spawaniu przy pomocy łuku elektrycznego, wytwarzanego między elektrodą topliwą a spawanym materiałem. Elektrodami topliwymi są druty spawalnicze podawane sposobem ciągłym. Łuk i jeziorko ciekłego materiału są chronione strumieniem gazu osłonowego. Spawanie metodą MIG/MAG jest obecnie najbardziej popularną metodą spawania (około 65% ogółu przemysłowych łukowych metod spawania).

Prócz dostosowanej do naszych wymagań spawarki, na pewno konieczne będą nam urządzenia do spawania mig/mag. Są to druty spawalnicze, zasilacze łuku spawalniczego, podajniki drutu elektrodowego, uchwyty spawalnicze.

Sprawdź bez zwlekania wpis spod linku, gdyż zapewne zaszokuje Cię to, jak niesamowicie ciekawe materiały tam się znajdują.

Ponad to powinniśmy zaopatrzyć się w materiały dodatkowe takie jak: druty spawalnicze, gaz osłonowy, reduktor gazu, druty do spawania jak również odpowiednią chemię do spawania.

Spawarka może spowodować bardzo wiele niebezpieczeństw, z tego powodu istotne jest, by przestrzegać odpowiednich przepisów bhp. Dysze do spawania a także inne części składowe urządzenia powinien wymieniać tylko i wyłącznie wykwalifikowany personel.

Przepisy przepisów bhp porządkuje rozporządzenie Ministra Gospodarki. Z rozporządzenia w/w możemy się dowiedzieć o bardzo szczegółowych wymaganiach, tyczących się bezpieczeństwa spawania. Najogólniej rzecz biorąc, spawanie jest działaniem generującym znaczne temperatury co może spowodować zagrożenie pożarem, upośledzeniem widzenia w przypadku pracy bez odpowiednich zabezpieczeń, takich jak: okulary do spawania, rękawice ochronne. Niebezpieczna może być niekwestionowanie chemia do spawania, z tego powodu należy bezwzględnie przestrzegać zaleceń importera chemii do spawania (preparaty chłodzące do wyszukiwania usterek).
2023-09-02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.