Księgowość dla małych firm, jak najkorzystniej?

Przeważnie osoby, które postanawiają założyć własne firmy, na początku swej zawodowej drogi jak się rozliczać – czy lepiej robić to samodzielnie, czy może zlecić to zadanie biuru rachunkowemu.

wypełnianie dokumentów
Opracował: Domenico
Na podstawie: http://www.flickr.com
To dwa przeważnie wybierane rozwiązania, które pozwalają na załatwienie spraw formalnych, jednak opierają się na innych zasadach. Co jest lepsze? Czy przeciętny Kowalski musi pójść na kurs księgowości, by potrafić samemu się rozliczać a co więcej robić to jak należy? A może najwygodniej będzie po prostu powierzyć sprawę odpowiednim osobom?

Dziś większość osób prowadzących samodzielnie działalność gospodarczą oraz posiadających małe firmy zatrudniające do kilku osób, powierza księgowość - nasze linki - firmom zewnętrznym jak biuro rachunkowe SOLUS. To właśnie one dają maksymalny komfort oraz oszczędność czasu a przy tym nerwów przy rozliczeniach. Znające się na rzeczy osoby posiadają ukończone szkoły, wielokroć długoletnie doświadczenie i mogą pomóc w każdej sprawie formalnej, począwszy od sporządzenia deklaracji ZUS, a skończywszy na bilansie całorocznym.

Przekazanie kwestii finansowo-księgowych i pracowniczych do biura rachunkowego (księgowość w Warszawie) lub księgowej, odciąża nas - właścicieli od wielu obowiązków, pozwalając skupić się na realizacji podstawowych celów przedsiębiorstwa. Wspomnieć należy, iż ma to znaczenie w przypadku mniejszych firm, gdy właściciel wypełnia większość obowiązków kierowniczych, narzekając na brak czasu spowodowany koniecznością realizowania pewnych obowiązków (sporządzenie sprawozdań, naliczenie zaliczek na [TAG=podatek (usługi prawnicze Wrocław), naliczenie wynagrodzeń itp.). Zatrudnienie księgowej pozwala całkowicie skoncentrować się na prowadzeniu przedsiębiorstwa.

Inni czytali też

Które konto na firmę okaże się najlepsze

firma
Opracował: istock
Na podstawie: istockphoto.com
Kiedy otwieramy swoją firmę bądź co bądź miewamy wiele wszelakich wątpliwości, nie wiemy czy w ogóle poradzimy sobie w biznesie. Jednak trzeba w życiu, także tym biznesowym, charakteryzować się większym optymizmem. Będzie w porządku, nawet jeżeli działalność po jakimś czasie na nieszczęście upadnie, bądź co bądź wielu wspaniałych doświadczeń autentycznie nikt nie zdoła nam zabrać. No dobrze, ale ten artykuł nie został napisane wyłącznie po to by dopingować przedsiębiorców.


Kolejnym pomysłem jest prowadzona samodzielnoe spółka z oo księgowość. Czy potrzebne są do tego kursy księgowej, aby wiedzieć co i jak? Generalnie nie jest to konieczne zwłaszcza gdy w rachunkowości będzie się wykorzystywało specjalny program umożliwiający łatwe prowadzenie rozliczeń. Fundamentalna wiedza będzie jednak niezbędna. A ciągłe zmiany w przepisach Czy podołamy tak odpowiedzialnemu zadaniu?
2018-04-21
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.